Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény családban nőltem...

Keresztény családban nőltem fel (Jehova tanúi) de úgy érzem olyan vallásra van szükségem, ahol Jézus jobban a középpontban van. Mit tanácsoltok? 19/l

Figyelt kérdés

2016. máj. 6. 17:53
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
54%
Zitusnak egy evangelikus kozosseget ajanlanek ha olyan fiatal hogy csak 34 eves....:)
2016. máj. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

Kérdezd meg Jehova tanúit, hogy mit mondanak a haldokló

testvéreiknek, mi történik velük a halál után és meg fogod tudni miért nem keresztény vallás ez!!!


Jézus feltámadása, az örömhír nincs benne a hitükben!!!


Minden történelmi egyház (nem szekta) vallja, Jézus kereszthalálát ÉS FELTÁMADÁSÁT!

2016. máj. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim válasza:
79%
Szia! Hova valósi vagy? Talán tudunk ajánlani konkrét gyülekezet is. :) 22/L
2016. máj. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
0%

"Minden történelmi egyház (nem szekta) vallja, Jézus kereszthalálát ÉS FELTÁMADÁSÁT!"

Jehova Tanúi köztudottan vallják a feltámadást, már megbocsáss :)

Sőt, a történelmi egyházak tagjai elég gyakran mesének tartják mindezt.

2016. máj. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

Jehova tanui nem valjak a feltamadast....Szerinuk Krisztus mas testben jelent meg mivel ugye at ment a falon es ugy talalkozott a szobaban a tanitvanyokkal...

Ez persze csak Jezus = Isten ujjab bizoyiteka de mivel ezt nem fogadjak el a tanuk azt allitjak uj testet kapott az Ur pedig a valos feltamadas azt jelenti hogy ugyanaz a test tamad fel amely meghalt.

Na igen modhatnad de nem irta meg az apostol hogy mast testet kaunp feltamadaskor...igen igy van mi mast kapunk mert mi emberek vagyunk de Jezus o Isten volt van es lesz.

2016. máj. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Folytatva a gondolatmenetet: ha Jézus másik testet kapott volna, akkor mi történt az eredetivel?


Üdv. Péter

2016. máj. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
0%

#15

"Jézus=Isten újabb bizonyítéka"

Igazából a háromságtant belemagyarázzák pár Bibliaversbe, miközben ennek sokszorosa cáfolja azt. Másrészt, pedig ez még mindig 2 lenne, ha Jézus egyenlő Istennel, nem pedig három. A legtöbb ilyen helyen nem fordul elő a Szentlélek kifejezés.


'A János 14:10-et (Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, amelyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, aki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.) csak tovább kell olvasni. . János 17:21

"Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ŐK IS EGYEK LEGYENEK MI BENNÜNK: hogy elhigyje a világ, hogy TE KÜLDTÉL engem. "

Ha szó szerint értjük, Jézus minden tanítványa egyenlő vele és Istennel.

Kolossé 1:15 szerint Krisztus minden teremtmény elsőszülöttje (egyébként Káldi Bibliából van), tehát teremtve volt. Egyébként Isten felsőbbrendűségét bizonyitja a 1Korinthus 15:27. Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, a ki neki mindent alávetett.

28. Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, a ki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben. '

2016. máj. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Itt nincs ellemtmondas utolso...Te emberi logikaval gondolkozol azert nem tudok elfogadni a Szent Haromsagot.

Pedig a biblia irja hogy csak a Fiu-nam mondta az Atya hogy fia es hogy szulte ot tehat a fiu nem angyal sot arkanyal sem.Nemhiaba van fiu kent emlitve itt Iste probalja elmagyarazni ki is Jezus mivel az ember fia is ember igy Isten Fia...szinten Isten kell legyen...

Na jojo mndhatnad de akkor tobb isten van.....

Nem mivel a fiu egyenlo egylenyegu az Atyavala es a Fiu nem tekintette zsakmanynak ezt nem ugy mint az angyalbol lett Satan aki megprobalta....

A tanitvanyok egysegerol meg "kepletesen" beszel hisz nyilvanvalo hogy itt Jezus arra keri az Atyat hogy olyan egysegre segitse a tanitvanyokat ahogyna a Fiu egysegbe van az Atyaval...tehat az a szeretet legyen bennuk.

Na de hogy hogy ket sot harom szemely alkoja Istent aki egy akkor most Jezus mikor az Atyahoz imadkozott lenyegeben sajat magahoz Imadkozott????

Hat ...tudod az a baj a tanukkal hogy emberi korlatok es logika koze akkarjak kenyszeriteni Istent...nem eleg nekik Isten szava aki kijelenti magarol hogy "mi" is azaz egy a haromban ...nem ok tovabb okoskodnak hogy ez logikailag lehetetlen elfelejtven azt a teny hogy Isten megalitotta a napot mikor Izrael harcolt aszrt hiszem a filisteusok ellen es most fogozkodj meg...nem zuhant a Napba a Fold nem repultek az urbe a sebessegtol a centrifugaril erotol az emberek...aztan a vizt si kettevalasztotta amig Izrael atkelt a voros tengeren megsem lett se dagaly se aradas...

Azt kel megerteni hogy Isten mindenek felett al es ha kijelenti hogy Fia Jezus nyugodtan Isten-nek tekinthetjuk mivel a mi szintunkon perobalja leirni onmagat...

Ugyanez van a Szentlelekkel aki vigasztal tanit megszomorodik beszel a nyulekezethez....szoval szinten Isten ...latod mivel ezt nem ismeritek fel es folleg el ezet nem tartanak a tortenelmi egyhazak keresztenyeknek benneteket...

2016. máj. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Kedves ma 13:29-kor hozzászóló!


Én azt gondolom, ha valaki alaposan tanulmányozza a Szentírást hamar meggyőződhet róla, hogy egyáltalán nem pár bibliaversről van szó, amely Jézus Krisztus Isten voltát bizonyítja. Hiszen az evangéliumok végig azt hangoztatják, hogy azért akarták megölni, "mert egyenlővé tette magát az Istennel"...


A monoteizmust erőteljesen hangsúlyozó bibliai ige, Izráel fő hitvallása így hangzik: "Halld Izráel: az Úr, a mi Istenünk, egy Úr!" (5Móz 6,4) Ahogyan írod is a Biblia egyértelműen tanítja, hogy Isten egy, de miközben az író választhatta volna a jachid kifejezést is, amellyel a magában álló „egy” fogalmát fedte volna le, a választott héber kifejezés az echad, amely az összetett „egy” fogalmát vagy a csoport egyik tagját jelöli, a magában álló illetve hangsúlyosan érthető „egy”-gyel szemben.


Ugyanaz az echad szó szerepel Mózes első könyve 2:24-ben a férj és a feleség egységének kifejezésére, akik „egyek” lesznek, de úgy, hogy ezen egységen belül megőrzik egyéniségüket. Itt tehát az egy nem számszerű értelemben vett egyet jelent, hanem az az "egyedülálló, egyedi" jelentésen van a hangsúly.


Az "elsőszülött" kifejezés éppen hogy ellentétes a "teremtmény" fogalmával! Egyedül Isten halhatatlan a teremtmények halandók. Jézus Krisztusnak viszont "élete van önmagában", vagyis halhatatlan.


A rangvitákba pedig nem mennék bele, mert sehova nem vezetnek. Isten soha nem bonyolódott rangvitákba, sőt amikor a tanítványok között megjelent ez, maga Jézus Krisztus tette helyre azzal, hogy megmosta az ő lábaikat.


Üdv. Péter

2016. máj. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
0%

öööö Jézus zsidónak és zsidók között született, ugye?

Tehát közvetve a zsidó vallásból ered a keresztény? A zsidók Háromságot vagy egy Istent imádtak?

Illetve a 3.sz-ig a keresztények is.

Jézus maga mondta, hogy az "Atya nagyobb nálamnál".

2016. máj. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!