Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény családban nőltem...

Keresztény családban nőltem fel (Jehova tanúi) de úgy érzem olyan vallásra van szükségem, ahol Jézus jobban a középpontban van. Mit tanácsoltok? 19/l

Figyelt kérdés

2016. máj. 6. 17:53
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Kedves ma 14:08-kor hozzászóló!


Ez elég rossz érv, tekintve, hogy a zsidóknak nagyon sok téves és negatív vallásos gyakorlata volt, amit maga az Úr Jézus tett helyre.


Az Ószövetség ugyanakkor elég beszédes ezen a területen:

Isten a Teremtéskor többes számú kijelentéssel utalt önmagára: „És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.” A többes szám az isteni személyekre utal. Hasonló többes számú formulával más helyeken is találkozunk: "Mondta az Úr Isten: Íme az ember olyanná lett, mint miközülünk egy, jót és gonoszt tudván" (1Móz 3,22). "Nosza szálljunk alá, és zavarjuk ott össze nyelvüket, hogy meg ne értsék egymás beszédét" (1Móz 11,7). "Hallottam az Úrnak szavát, aki ezt mondta: Kit küldjek el és ki megy el nékünk?" (Ésa 6,8). Az Ószövetségben is van példa arra, hogy egymás mellett néven neveztetik a három személy: "Minden szenvedésüket Ő is szenvedte, és orcájának Angyala megszabadította őket, szerelmében és kegyelmében váltotta Ő meg őket, fölvette és hordozta őket a régi idők minden napjaiban. Ők pedig engedetlenek voltak és megszomorították szentségének Lelkét, és ő ellenségükké lett, hadakozott ellenük." (Ésa 63,9. 10)


Üdv. Péter

2016. máj. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
83%

13:29!


Ha elolvasod a Bibliát, akkor már nagyon nehezen lehet nem látni belőle azt, hogy Krisztus nem Isten.

Tényleg erős szemellenzőt kell hozzá viselni. Na az őrtorony féle szemellenző az ilyen!


Ti tanúk olyannyira be vagytok programozva, hogy képesek vagytok öntudatlanul is belelátni gondolatokat és szavakat a versekbe!

Ahol az van írva, hogy "született" ott akkor azt kell érteni, hogy "született". De ti belelássátok (és belemagyarázzátok) azt, hogy teremtették. No most ezt nem is olyan nehéz megtenni, ha valaki az ÚVF-ből olvas. De ha megvizsgáljuk az eredeti szöveget és összehasonlítjuk azt más fordításokkal, akkor mindjárt módosul a vers értelme.


Eredeti szöveg:

Kolossé 1:15


"ὅς ἐστιν εἰκὼν τοῦ θεοῦ τοῦ ἀοράτου, πρωτότοκος πάσης κτίσεως,"

(aki, van, képmás, a/az, Istené, a/az, láthatatlan, elsőszülött, minden, teremtménye)


Ez így van fordítva a Károlyi-ban:

"Aki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született"


Revidiált:


"Ő a láthatatlan Isten képe, az elsőszülött minden teremtmény előtt."


Szent István Társulat:


"Ő a láthatatlan Isten képmása, minden teremtmény elsőszülötte"


De most tételezzük fel, hogy az őrtoronynak van mégis igaza. Akkor ezzel a gondolatmenettel, minden ami az Atyán kívül létezik, az teremtmény vagyi LETT . Csakhogy ezzel van egy bibi! Pontosabban nem is egy, hanem több vers is gondot okoz ebben az őrtornyos felfogásban. Ezért kellett a saját fordítású Biblia és ezért kell újra revidiálni a már revidiált fordításotokat is.


Nézzük csak miért!


Szóval Krisztus teremtmény, szóval lett/létrejött.


Mégis a János 1:3 ezt írja:

"Minden általa lett, és nélküle semmi sem lett, ami létrejött."


Hogyan lehet Krisztus egy teremtmény, ha MINDEN teremtett dolog általa lett? Ha Jézus egy teremtett dolog volna, akkor ezen vers értelmében önmagát is teremtenie kellett volna.


Továbbá a már korábban említett Kolossé 1:15-ben és a 16,17-be az ÚVF 4 alkalommal betoldja a „más” szót, pedig ez nem szerepel az eredeti görög szövegben. Mi a „más” szó betoldásának az indoka?


Még ami kiütötte a szemeimet az ÚVF olvasása közebn a János 8:58.

A görög "ego emi" kifejezést minden egyes alkalommal "vagyok"-ként fordítja le (Jn 6:34, 6:41, 8:24, 13:19, 15:05, stb.), kivéve a János 8:58-at, ahol a fordításban a "voltam" igét használja. Miért ez a külömbség?


Azt hiszem nem lenne túlzás ha azt mondanám, hogy a fordítók az őtrorony dogmákat próbálták belecsempészni a Bibliába. Ez sikerült is nekik, de úgy látszik nem elégedettek. Kell az új verzió a hatékonyság érdekében.


Egy jó tanács a tanúknak:

Az ÚVF Bibliát vágjátok a legalsó fiók legmélyére és szerezzetek be egy Károli Gáspár félét.



A Mikeás 5:2, ahol a próféta az eljövendő Messiásról jövendől eképpen:


"De te, Efratának Bethleheme, bár kicsiny vagy a Júda ezrei között: belőled származik nékem, aki uralkodó az Izráelen; akinek származása eleitől fogva, öröktől fogva van." (Mikeás 5:2) Károlyi fordítás



A Filippi 2:6 is azt a tényt erősíti meg, hogy Jézus mielőtt lejött a Földre, teljesen egyenlő volt az Atyával!


"Az az indulat legyen bennetek, ami Krisztus Jézusban is megvolt: 6mert ő Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel, 7hanem megüresítette önmagát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett, és magatartásában is embernek bizonyult; 8megalázta magát, és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig. 9Ezért fel is magasztalta őt Isten mindenek fölé, és azt a nevet adományozta neki, amely MINDEN névnél nagyobb, 10hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és földalattiaké;"


Ezzel összhangban van János evangéliuma, ahol azt mondja Jézus, hogy "mielőtt Ábrahám volt, én Vagyok."


A Vagyok az Ószövetségi Isten címe és rangja! De Jézus a Kőszikla is, és az Első és Utolsó (Jelenések 1:17-18)


Jézus a mindenható, és Jézus a Megváltó, azaz az a mi Istenünk és királyunk! Ő fog feltámasztani és ítélni!

2016. máj. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Bocsánat az első mondat miatt!

"Ha elolvasod a Bibliát, akkor már nagyon nehezen lehet nem látni belőle azt, hogy Krisztus (IGEN IS) Isten.! "

2016. máj. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
0%
Az idézett verssel az a bibi, hogy nem sokkal utána tisztába teszi, hogy azon kívül aki neki mindent alávetett. Másrészt ha egyek, miért kell Istennek felmagasztalni, miért imádkozott Jézus,.miért mondta, hogy "ne az én akaratom legyen meg, hanem a Tiéd " egyáltalán miért mutatott be imádatot egy vele egyenrangúnak, hogyan kísérthette meg Sátán, miért mondja az Írás, hogy ahogy az asszony feje a férfi, a Krisztus feje az Isten...
2016. máj. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
79%

"Az idézett verssel az a bibi, hogy nem sokkal utána tisztába teszi, hogy azon kívül aki neki mindent alávetett. Másrészt ha egyek, miért kell Istennek felmagasztalni, miért imádkozott Jézus,.miért mondta, hogy "ne az én akaratom legyen meg, hanem a Tiéd " egyáltalán miért mutatott be imádatot egy vele egyenrangúnak, hogyan kísérthette meg Sátán, miért mondja az Írás, hogy ahogy az asszony feje a férfi, a Krisztus feje az Isten..."


Ajjajjajjj.... Úgy látom itt rengeteg dolgot kellene rendberakni ahoz, hogy megérthesd dolgot.


Krisztus mikor a földön volt kisebb lett még az angyaloknál is. Valóban ember volt és így neki is imádkoznia kellett az Atyához. Emberként Ő is érezte a félelmet és a gyötrődést. A lelke ugyan készen állt de a teste gyönge volt és erőtlen ahoz, hogy bátran elénézzen a szenvedésnek és a biztos halálnak. Hiszen kérte az Atyát, hogy ha lehetséges akkor vegye el tőle ezt a kelyhet.


Az Atya azért magasztalta fel, mert megtehette az áldozata miatt. Így lehetett az Isten a MEGVÁLTÓ, így váltotta meg a világot. Ezért magasabb állásba is lépett az áldozata által. Elötte Isten mindent megtett amit tudott: Megteremtett, megáldott, megsegített, stb. De még hiányzott a megváltás, ezt pedig csak úgy érhette el ha a "SZAVÁT" az "IGÉT" (János 1:1) amivel MINDENT teremtett elküldte a földre és hagyta, hogy meghaljon az emberek megváltásáért.


A Tanúk arra használják 'Krisztus feje Isten ',-t hogy megmutassák nem egyenlő voltukat. De mit mond Pál a test tagjairól? ' Ha valamennyi egy tag volna, hol volna a test? Így azonban sok a tag, de a test csak egy. A szem nem mondhatja a kéznek: "Nincs rád szükségem" vagy a fej a lábnak: "Nincs rád szükségem." ... Isten alkotta így a testet, és azért részesítette az alacsonyabb rendű tagot nagyobb tisztességben,hogy a testben ne támadjon meghasonlás, hanem a tagok törődjenek egymással. Ha szenved az egyik tag, valamennyi együtt szenved vele, s ha tiszteletben van része az egyik tagnak, mindegyik örül vele. '


Szóval ha az Atya Isten a test feje, és a Szentlélek a 'kar' és a Fiú valamilyen más jelképes testrész, ettől ők még egyenlők; csak különféle feladat van rájuk bízva, miként a keresztény gyülekezetben is.


Tanúk szerint az 1 Timótheus 2:5 bizonyítja, hogy Jézus nem Isten, ugyanazon az alapon azt is bizonyítja, hogy nem volt ember sem, hanem valahol a kettő közt. De akkor mi volt vagy mi most számodra Jézus? Nem-létező? Valami kell hogy legyen. A mi nézőpontunk szerint, mely gyönyörű összhangban van az összes Bibliaverssel, melyek neked oly sok fájdalmat okoznak, Jézus ember és Isten is volt. Ezért lehetett közbenjáró a kettő közt.

Az 1Kor. 1:24 így szól: „maguknak a meghívottaknak azonban, zsidóknak és görögöknek egyaránt, Krisztus Isten ereje és Isten bölcsessége”

És a Példabeszédek 8:22 is arról szól hogy Jézus Isten Bölcsessége.

Nos, hadd kérdezzem meg: volt olyan időszak, amikor Isten nem volt bölcs?


Természetesen nem!


Tehát nem volt olyan időpont sem, amikor Isten megteremtette a maga bölcsességét. Mondhatjuk, hogy az ő bölcsessége egyformán örökkévaló és egylényegű volt vele, nemde?


És ha már egyetértünk azzal, hogy ez a megszemélyesített Bölcsesség nem más volt, mint a mi Urunk, Jézus Krisztus, akkor mondhatjuk azt is, hogy Jézus is örökkévaló és egylényegű az Atyával, Istennel.


Olvasd a Bibliát és dobt a sutyba az őrtorony kiadványokat! Akár hiszed akár nem, a Biblia önmagában tökéletes és hiánytalan! (2Timóteus 3:16-17)

2016. máj. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 Inkviziciós detektív ***** válasza:
79%

Apexus!

Te Jehova tanuknal tanulmanyozo voltal? Hogyan jutottal megis hitre?

2016. máj. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 Inkviziciós detektív ***** válasza:
Ha szabad kerdeznem? :)
2016. máj. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Inkviziciós!


Persze kérdezd nyugodtan.


Megpróbálok szűken fogalmazni.


Elég sokat tanulmányoztam velük, már van akkora ismeretem, hogy alámerítkezhettem volna. Ezt nem tettem meg, mert éreztem mélyen magamban, hogy valami nem stimmel. Elkezdtem hát mélyrehatóan vizsgálni az őrtorony tanításait. Korábban én is birka módjára elfogadtam mindent ami a vezető testületből jött. Úgy tekintettem az onnan jövő információkra, mint ha az egyenesen az Úrtól jött volna.

A kétségeim (hogy a Biblia mást tanít mint az őrtorony) elkezdtek növekedni. Időről-időre hallottam olyan tanításokat a vének szájából, amik valósággal megbotránykoztattak engem. Ezek a tanítások főként Krisztus beszédeiből származtak. Úgy csűrték csavarták Krisztus szent szavait, hogy azt már nem tudtam a szívembe zárni. Elkezdtem kutatni és vizsgálni a Bibliát egy másik szemszögből.


Amit aztán láttam meg, az maga volt az igazság, az út, a világ világossága, Jézus Krisztus!

2016. máj. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 Inkviziciós detektív ***** válasza:
Koszonom, nekem nagyon jol esik pozitiv peldakat is latni a (volt) Tanuk kozott. Legalabbis ha talan meg formalisan az is vagy, de Te mar mas "szellemben" vagy mint ok, es ez nagyon draga kincs. :) Tartsd meg a hitet es kerd Jezust, hogy okyan helyre vezessen ahol a legjobban tudsz majd fejlodni lelkileg es szellemileg.
2016. máj. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
0%

Szia, Péter

"Ez elég rossz érv, tekintve, hogy a zsidóknak nagyon sok téves és negatív vallásos gyakorlata volt, amit maga az Úr Jézus tett helyre." Olvasom a Bibliát, de amikor a zsidóknak téves gyakorlatai voltak, azért vagy megbüntette Isten az -Ószövetségben- vagy rámutatott Jézus. Arra viszont egyszer sem kaptak büntit, hogy nem háromságot imádtak, mint pl Babolinban volt szokás.

Nem akarok senkivel sem vitába keveredni, de történelmi aspektusát nézve a dolgoknak, két megkerülhetetlen tényt tudok közölni a témában:

a) A zsidók (Isten akkor kiválasztott népe) nem imádtak háromságot

b) Az egyenlőség a III. században kezdett beszivárogni a keresztény egyházhoz

Természetesen mindenki azt hisz amit akar, hiszen mindenkinek alapvető joga a vallás, de a ténylegesen bizonyítható történelmi tényeket azért ne nevezzük már hazugnak.

2016. máj. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!