Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus, ortodox és protestá...

Katolikus, ortodox és protestáns keresztények, a Szentháromság melyik tagja beszél az Ószövetségben?

Figyelt kérdés

Nézzünk egy igét:


"Így szóla az Úr Mózesnek, mondván: Én vagyok az Úr: mondd el a Faraónak Égyiptom királyának mindazt, a mit én szólok néked." (Ex 6,29)


Szerintetek ki ez az Úr, aki Mózessel, illetve a többi prófétával beszélt?


Én azt gondolom, hogy Jézus Krisztus. Ti mit gondoltok?


Dante


2016. máj. 9. 18:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%
Az Úr szerintem az Atya, főként, hogy Jézusról még szó sincs az Ószövetségben. (nem mintha nem tudott volna szólni Mózeshez, de a Fiú egészen megszületéséig nem lépett kapcsolatba emberekkel, illetve erről nincs szó) Én úgy gondolom, hogy az ószövetségi részekben mindig az Atya szól. (Ádámhoz, Évához, Noéhoz stb.)
2016. máj. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Katolikus nevelést kaptam. Mindig az Atyára gondoltam.
2016. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
15%
Az Úr az Ószövetségben minden eset az Atya Istent jelképezi. Az újszövetségi részben is általában az Úr Istenre értelmeződik, az Úr egyszülött fia pedig mindig Jézus Krisztusra.
2016. máj. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Roland G. ***** válasza:
100%

A preegzisztens Krisztus volt.Akkor még a Jézus név nem tartozott hozzá,de ez most mellékes,csak szeretek precíz lenni.Néha sikerül :))))

Egyetértek veled!

2016. máj. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 szp72 ***** válasza:
Az Ószövetség az Atyáról szól. Jézus Krisztus az Ószövetségi Isten egyszülött Fia.
2016. máj. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


János apostol többször is leírja:

Jn 1,18

Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, aki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.

1Jn 4,12

Az Istent soha senki nem látta...

Pál is megerősíti:

1Tim 6,16

Kié egyedül a halhatatlanság, aki hozzáférhetetlen világosságban lakozik; akit az emberek közül senki nem látott, sem nem láthat: akinek tisztesség és örökké való hatalom. Ámen.


Ezek után egyértelmű, hogy nem az Atya volt az aki Mózessel és a többi prófétával beszélt.


Az is elgondolkodtató, hogy a megdicsőülés hegyén kikkel találkozott Jézus. Vajon olyanokkal akik nem ismerték őt? Nem hiszem.


Az Úr Jézus Krisztus a Teremtéstől fogva folyamatosan megjelenik az Ószövetségben. Meglátogatta Ábrahámot, "Ábrahám látta az Ő napját és örült." Szemtől szembe beszélt Mózessel, "úgy mint ember szokott beszélni az ő barátjával." A saját kezével írta a kőtáblákra a Tízparancsolatot...Megjelent Józsuénak, és még lehetne sorolni...


Üdv. Péter

2016. máj. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Bár nem értek mindenkivel egyet, de köszönöm mindenkinek a választ.
2016. máj. 9. 22:10
 8/21 A kérdező kommentje:

Péterhez és Rolandhoz egy kérdés:


Ezek alapján valószínűsíthető, hogy a teremtés történet elején az az isteni személy, aki az Édenben sétált, szintén Krisztus volt, ugye?

2016. máj. 9. 22:12
 9/21 Inkviziciós detektív ***** válasza:
Az Atya az eddigi tortenelemben csak a Fiun keresztul jelent meg embereknek az O es az Ujszovetsegben is. Csak az eljovetelkor fog megjelenni az Atya jobbjan a Fiuval teljes dicsosegben.
2016. máj. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Kedves Dante!


Igen.


Üdv. Péter

2016. máj. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!