Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus, ortodox és protestá...

Katolikus, ortodox és protestáns keresztények, a Szentháromság melyik tagja beszél az Ószövetségben?

Figyelt kérdés

Nézzünk egy igét:


"Így szóla az Úr Mózesnek, mondván: Én vagyok az Úr: mondd el a Faraónak Égyiptom királyának mindazt, a mit én szólok néked." (Ex 6,29)


Szerintetek ki ez az Úr, aki Mózessel, illetve a többi prófétával beszélt?


Én azt gondolom, hogy Jézus Krisztus. Ti mit gondoltok?


Dante


2016. máj. 9. 18:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Szerintem az Ószövetségben az Atya és Krisztus is jelen van:


„Mert ha hinnétek Mózesnek, hinnétek nekem: mert énrólam írt ő.” (János 5:46)


1.Kor. 10:4 "És mindnyájan egy lelki italt ittak, mert ittak a lelki kősziklából, amely követi vala őket, e kőszikla pedig a Krisztus volt. (...) 9 Se a Krisztust ne kísértsük, amint közülök kísértették némelyek, és elveszének a kígyók miatt."

2016. máj. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 szp72 ***** válasza:
63%

@ Szemtől szembe beszélt Mózessel, "úgy mint ember szokott beszélni az ő barátjával"

@ Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, aki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.


Természetesen Mózes sem látta és nem is láthatta Istent, az Atyát a maga teljes dicsőségében és valójában. Az, hogy Isten megjelenik emberi alakban s úgymond szemtől szembe beszél valakivel az nem minősül "Isten látásának".

Például János apostol is látomásban úgymond látta az Atyát, de ez pusztán csak egy látomás, egy képszerű benyomás az Istenről.


Az pedig, hogy az Atyát nem lehet látni csak a Fiút szerény meglátásom szerint eléggé nagy hülyeség. A Fiú az Atyaisten képmása és visszatükröződése. Aki a Fiút a maga isteni valójában látná az magát az Atyát is láthatná.

2016. máj. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 KZitus ***** válasza:
46%

Ha figyelembe vesszük amit a János 1:1 versében olvashatunk, és amit János írt,

János 12:50

50 Azt is tudom, hogy az ő parancsolata örök életet jelent. Amiket tehát beszélek, úgy beszélem, ahogy az Atya mondta nekem azokat.”

Jelenések 19:13

13 vérrel hintett felsőruhába van felöltözve, és ezen a néven hívják: az Isten Szava.


akkor nagy valószínüséggel Krisztus volt az, aki az Isten szavát elvitte Mózesnek, vagy akár Ábrahámnak is

2016. máj. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

ortodox vagyok, el tudom képzelni ,hogy igazad van de mi is zárja ki, hogy a teljes szentháromság? Valóban 3 személy van Istenben de csak egyetlen Isten van


ha prófétán keresztül szól akkor valszeg a szentlélek ha közvetlenül akkor a fiú lévén a logos, s ez Isten azon megnyilvánulása ami kapcsolatba lép a "világgal"

2016. máj. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Kedves szp72 és István!


Egy régebbi topikban elkezdtünk egy beszélgetést Krisztus származásáról, ezt a beszélgetést majd szeretném folytatni veletek, csak előre jelzem, szóval a héten fogok oda írni.

2016. máj. 9. 23:02
 16/21 szp72 ***** válasza:
Csak írj!
2016. máj. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Roland G. ***** válasza:

Dante#


Igen,szerintem is Krisztus volt jelen az Édenben.

2016. máj. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Egy régebbi topikban elkezdtünk egy beszélgetést Krisztus származásáról, ezt a beszélgetést majd szeretném folytatni veletek"


Arra gondolsz, amit én írtam ki? http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


Oké!

2016. máj. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Tisztelt István,


Igen, arra a topikra gondolok. Valamikor a közeljövőben majd fogok odaírni, mert most sajnos nincs időm.

2016. máj. 14. 19:13
 20/21 anonim ***** válasza:

Én az ortodox válaszolóval értek egyet. Mikor a próféták szaván keresztül szólt Isten az a Szentlélek keresztül történt és ez is bizonyíték hogy a Szentlélek csak az Atyától Ered és nem a Fiútól is.

Az ószövetségi én hogy volt? Abrahamhoz Jézus Krisztus ment el hogy megvigye Sodoma és Gomora pusztulásának hírét, A

Braun

Mnak is Jézus mondta hogy gyereke lesz és Jakobbal is Ugyanő birkózott. Mózessel Isten beszélt és Isten vezette őket Kánaán földjére és végül Ő beszélt hozzájuk.

2021. júl. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!