Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Mondá az Ur az én Uramnak,...

"Mondá az Ur az én Uramnak, ülj az én jobbomon, miglen ellenségeimet lábod alá teszem zsámolyul" Ki a három szereplő a bibliai idézetben?

Figyelt kérdés

#zsámoly #Uramnak
2016. máj. 9. 21:46
 1/3 szp72 ***** válasza:

Mondá az Úr (Jahve) az én Uramnak (Adonáj).


Jahve = az Atya

Adonáj = Fiú

én = Dávid, a zsoltár szerzője

2016. máj. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A héberben: לדוד מזמור נאם יהוה ׀ לאדני שב לימיני עד־אשית איביך הדם לרגליך


Maga a szöveg első szava: Dávidé - vagyis az egyik szereplő Dávid. A második JHVH - vagyis az Isten, a harmadik pedig Adonaj - vagyis az Úr, azaz az Úr Jézus Krisztus.


Maga Jézus Krisztus azonosítja be a szereplőket a Máté evangéliuma 22:41-46 versekben:

41.

Mikor pedig a farizeusok összegyülekeztek, kérdezte őket Jézus,

42.

Mondván: Miképpen vélekedtek ti a Krisztus felől? kinek a fia? Mondták neki: A Dávidé.

43.

Mondta nekik: Miképpen hívja tehát őt Dávid lélekben Urának, ezt mondván:

44.

Mondta az Úr az én Uramnak: Ülj az én jobb kezem felől, míglen vetem a te ellenségeidet a te lábaid alá zsámolyul.

45.

Ha tehát Dávid Urának hívja őt, mi módon fia?

46.

És senki egy szót sem felelhetett neki; sem pedig nem meri őt e naptól fogva többé senki megkérdezni.


Üdv. Péter

2016. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 KZitus ***** válasza:
50%

Zsoltárok 110:1

Ez Jehova kijelentése az én Uramhoz:

„Ülj az én jobbomon,

Mígnem ellenségeidet lábad zsámolyává teszem.”


Cselekedetek 2:34

Dávid valójában nem ment fel az egekbe, hanem ő maga mondja: »Így szólt Jehova az én Uramhoz: ‚Ülj az én jobbomon,


1Korintusz 15:25

Mert addig kell királyként uralkodnia, míg lába alá nem vet minden ellenséget az Isten.


Héberek 1:13

Melyik angyalról mondta pedig valaha is: „Ülj az én jobbomon, mígnem ellenségeidet lábad zsámolyává teszem.”


Héberek 10:13

és attól fogva vár, míg oda nem helyezik ellenségeit zsámolyul a lábának.

2016. máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!