Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan rázzam le finoman a...

Hogyan rázzam le finoman a Jehova Tanúit?

Figyelt kérdés

Tényleg nagyon aranyos hölgyek. Állandóan csengettek. Kinyitottam az ajtót, és mondtam nem.

Aztan megint. Kinyitottam, kerdeztek, valaszoltam.

Utana meg jott hogy hozhat e Őrtornyot. Mondom hozzon. Bele is olvastam. Most minden honapban hozni akarja nekem.

Csomoszor nem voltam itthon, de akkor is keresnek.

Mondtam hogy nem megyek el az osszejovetelukre, koszonom a folyoiratot is, de nem.

Es jonnek. Es en mar nem tudom mit mondjak... en nemet mondtam, csak nem voltam bunkó, mert tenyleg amugy kedvesek, de egyszeruen felek, hogy nem ertenek a szep szobol.

Ez az egesz olyan kellemetlen nekem.

Mar tobb honapja eszrevehetnek hogy nem erek ra. Kisgyerekkel vagyok egyedul, ferjem messze dolgozik, nincs idom erre.

Delelott kopognak, amikor epp munkaban vagyok.

Vagy meg fel se keltunk rendesen.

Vagy vendegeim vannak.

Marha idegesito.

Akkor mondjak hogy mondjak idopontot. Ha mdg mondok es kozbe jon valami nem fogom lemondani miattuk.

Tudom hulye vagyok, hogy szoba alltam veluk, de ha tudtok tanacsot adni, azt megkoszonnem.


2016. máj. 22. 22:39
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Mondd ezt nekik: [link]


Tuti sikerrel jársz majd, és nem mennek többet! :)

2016. máj. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, erre képezik ki őket. Hozzánk azóta nem jöttek, mióta elmondtam nekik, hogy élő hitem van és ismerem Jézust.
2016. máj. 23. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
36%

Számomra érthetetlen, hogy miért mennek az elutasítás után is.

A legközelebbi alkalommal, mond el határozottabban nekik, hogy nem szeretnéd sem a kiadványokat, sem a látogatásukat, persze nem szükséges durvának lenni, de valahogy adj nyomatékot a kérésednek.

említsd meg nekik, hogy nem szeretnél durva lenni, de nem kívánod sem a kiadványokat, sem a beszélgetést.

2016. máj. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
16%

Nem erre képeznek ki, ugyan is pontosan arra kapunk felhívást, hogy köszönjük meg a beszélgetést, és békével távozzunk.

Hogy némelyek miért nem alkalmazzák a tanultakat, érthetetlen számomra

2016. máj. 23. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
79%

Te sem alkalmazod a tanultakat. Sok kérdésnél hiába van feltüntetve, hogy jehovista választ nem kér a kérdező, te mégis mindenhol ott vagy, mint egy kullancs.

Plusz: mivel rengeteg ember ugyanilyen zaklatásról számol be, mint amiről ez a kérdező is, ezért inkább ez a tanult, nem az, amit te állítasz.

2016. máj. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Én nem utálom a jehova tanúit, meg igazából senkit sem ítélek el a vallása alapján.

Gyakorin nem zavar, ha írnak. Írok én is.

Csak ez, hogy akkor mikor jó nekem és mondom ne erőltessük, de jön akkor is.

Amikor kócos hajjal itt vagyok a picivel délelőtt, akkor írhat barki gyakorikerdeseken, de kopogjon hozzam senki, aki nem szolt elotte.

De ez, hogy leszolit az utcan, beszelgetunk, megint jon.

Mondtam, hogy a dednagyanyám becses véradó volt, szoptatás után újra én is az leszek. És el is fogadnám. De jönnek :) :/

2016. máj. 23. 09:24
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

B*szki nekem is pont ez volt 15-16 éves korom környékén.

Alapvetően udvarias ember vagyok és nem akartam őket megbántani, ezért meghallgattam a mondandójukat, de ők ezt úgy értelmezték, hogy téged érdekel az, amit ők hirdetnek és megpróbálnak minél jobban belevonni.

A végén már annyit bujkáltam előlük, hogy apám megelégelte és vitte a légpuskát, amikor becsengettek és mutatta nekik, hogy azzal lesznek seggbe lőve, ha nem hagynak békén.


Na, többet nem jöttek. :D

2016. máj. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

A jehova tanúit a kéretlen és erőszakos házalás miatt utálják sokan, és nem a vallásuk miatt.

Azért jönnek folyamatosan, mert te elfogadtad az őrtornyot és nem küldted el őket, így ezt ők automatikusan úgy veszik, hogy találtak még egy palimadarat, akit becsábíthatnak a pénzes szektájukba. Tudom, mert a lépcsőházban is volt egy öregember, akit "betérítettek".


Mivel a szép szó nem használ ilyeneknél, legyél erélyesebb, mellesleg ez kimeríti már a zaklatás fogalmát. Eleve nem kell időpontokat meg ilyesmiket mondogatni, mondd a szemükbe, hogy vagy befejezik a házalást, vagy kihívod a rendőrséget zaklatásért. A jehova tanúi pont nem arról híresek, hogy értenének a szép és kedves szóból.

Ismerek olyat, aki már üvöltött velük, meg fenyegette őket, akkor sem szállak le az illetőről. Látták, hogy téged behálózhatnak, mert nem mersz ellenszegülni.


Állj a sarkadra és olvass be nekik, vagy hívd ki a rendőrséget zaklatásért. A szép szavas megoldást pedig dobd a kukába, mert az itt semmit sem fog használni.

2016. máj. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Ó én is jártam hasonlóképpen, egyszer meghallgattam a mondandójukat, utána hónapokig nem hagytak élni. Hál istennek elköltöztem, akkor pár hónapra abba maradt ez a dolog, de ezek mindenhol ott vannak. Egyszer csak ismét becsöngetnek hozzám a tanúk (természetesen nem ugyan azok), és megkérdezték, hogy szeretnék e közelebb kerülni Istenhez. A válaszom ez volt "Az én istenem a Sátán!", és rájuk csaptam az ajtót. Azóta nem kerestek :D
2016. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

ahogy írtam korábban jelezd nekik ,hogy ha kell feljelented őket zaklatásért, szóval ne kelljen


és igen visszélnek a határozatlanságoddal türelmeddel stb


jehova tanúinak a térítő tevékenysége formailag (bár tartalmilag is) rendkívül sokat vett át az emberikai marketing "kultúrából" (meglepődél mennyit) és ugye ahogy pl egy biztosítási ügynök is rendkívül aljasan ki tudja hazsnálni az ügyfél határozatlanságát, tájékozatlanságát, pszichológiai gyengéit és egyebeket úgy jehova tanúi is erre törekednek

2016. máj. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!