Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Ezotérikusok, honnan...

Kedves Ezotérikusok, honnan veszitek azt, hogy az angyalok MINDENT meg tudnak csinálni?

Figyelt kérdés

Ti azt hiszitek, hogy az angyalok többet segítenek, mint Isten. A kérdésem az, hogy ez honnan jön nektek? Ha a Bibliából (mert ugye az az alapja a dolognak), akkor hol van erre utalás, illetve honnan tudtátok meg ezeket?

Lehet provokatív lesz a kérdés számotokra.



2016. jún. 14. 11:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Ha TAJ kártyát akarsz csináltatni akkor sem az OEP főigazgatóhoz mész, hanem a kormányhivatali ügyintézőkhöz.
2016. jún. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ezoterikus elképzelésben hiába keresed a logikát, kérdező.

Többek között az angyalokról is teljesen vallásfüggetlenül gondolkoznak egyesek. Vagyis a kereszténységet meg úgy általában a vallást azt mesének tartják, de az angyalok igenis létező természetfeletti teremtmények, mert ő érzi hogy az őrangyala mindig vele van, és bármikor bármitől megvédi.

Nem mondom hogy mindegyikük ilyen, de személyesen ismerek olyat, aki tényleg így gondolkodik...

2016. jún. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, de amíg belül nem keresnek, amíg mesékhez ragaszkodnak, addig nem fogják magát Istent megismerni.

Beszélgettem már erről több ezo-rajongóval és amikor felhozod Istent, akkor vagy közlik, hogy az hülyeség, vagy befogják a fülüket és elterelik a szót.

2016. jún. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"Ha TAJ kártyát akarsz csináltatni akkor sem az OEP főigazgatóhoz mész, hanem a kormányhivatali ügyintézőkhöz."


Kedves első, nem igazán arról beszélsz, amiről én épp a kérdésemet feltettem. Szerintem, az sokkal értelmesebb, hogy: "Mint katona, nem a katona társamhoz megyek, ha a egy ugyan csak másik katona társammal bajom van, hanem a tábornokomhoz" nemde? (nem a legjobb hasonlat, de a témához még ez is jobban kapcsolódik, mint a tied) Mint ember, nem a szolgatársamhoz fogok menni (lásd: Jelenések 22:8-9) hanem Istenhez, aki engem, és az angyalokat is teremtette. :)

2016. jún. 14. 16:22
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ember és angyal nem katonatársak, mert szerintem nincsenek egy szinten.


Ők tudnak olyat is amit mi nem. A hasonlatom annyiból valóban nem jó, hogy ott ember emberhez fordul, de az "ügyintéző" ott is tud olyat ami te nem. Erre gondoltam.


Bár az ügyintéző is hülye szó, mindegy, felejtsük el.


Ismerettségi körömben több ezoterikus ember is van, és egyik sem kérdőjelezi meg Istent, mindenhatóságát vagy hogy többet segít stb. és nem hiszi, hogy az angyalok MINDENT meg tudnak csinálni.


Én ezt nem figyeltem meg ami mondasz.


Vannak imák, amik angyalokhoz szólnak, vannak amik Istenhez, de a katolikusok is imádkoznak Szűz Máriához.


Szóval szerintem teljesen mindegy kihez imádkozol, miben hiszel, a lényeg az, hogy az ember maga milyen! A jóság vallás, ezotéria meg minden felett áll. Ezért felesleges ezen vitatkozni.


Sajnos álszenteskedő tudatlanok, vizet prédikáló, nézetükek erőszakolók és ellenségeskedők mindig mindenhol lesznek. Vallásban is, ezotériában is. Őket egyszerűen el kell kerülni.


Üdv,

2016. jún. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Hát szerintem ember és angyal nem katonatársak, mert szerintem nincsenek egy szinten.


Akkor kedves válaszoló, mivel látom, te nem voltál képes kinyitni a Bibliát, ezért leírom neked, hogy mit írt itt a Biblia. Tehát, Jelenések 22:8-9: 8 Én, János vagyok az, aki ezeket hallottam és láttam. És amikor hallottam és láttam, leborultam az angyal lába előtt, hogy imádjam őt, aki nekem ezeket megmutatta. 9 Ő pedig azt mondta nekem: Vigyázz, ne tedd, mert szolgatársad vagyok (az eredeti görög szövegben kiderül, hogy a "szolgatárs" az az emberrel való egyenlőségét jelentette, nem volt nagyobb az angyal Jánosnál!) neked és a te testvéreidnek, a prófétáknak és azoknak akik megtartják e könyv beszédeit. Istent imádd!"

Itt egy az egyben kedves ezotérikus barátom, az angyal magát egyenlőnek tartva mondta, hogy Istent imádja János, és ne az angyalt!


Ők tudnak olyat is amit mi nem. A hasonlatom annyiból valóban nem jó, hogy ott ember emberhez fordul, de az "ügyintéző" ott is tud olyat ami te nem. Erre gondoltam.


Erre is van a Bibliának válasza, mégpedig az, hogy: 1 Korintus 6:3: "Nem tudjátok, hogy angyalokat fogunk ítélni?" Ez a rész arról számolbe, hogy mikor eljön Isten ítéletének napja, akkor mi megdicsőült testben a démonokat fogjuk megítélni. Itt feltennék mégegy kérdést, csak neked, csak most: Ha az angyalok akkor hatalommal rendelkeznek, mint ahogy ti gondoljátok, mért nem ŐK ítélnek, mért pont Isten? Valószínüleg azért, mert Isten nagyobb és Övé a jog az ítéletre is. :)



"Ismerettségi körömben több ezoterikus ember is van, és egyik sem kérdőjelezi meg Istent, mindenhatóságát vagy hogy többet segít stb. és nem hiszi, hogy az angyalok MINDENT meg tudnak csinálni.


Nagyon helyes, de akkor kérdem én, mért nem lépnek tovább, és hagyják az angyalokat, és imádkoznak Jézushoz, vagy az Atyához, a Szentszellem álltal? Egyszóval: Mért nem térnek meg? :)


Én ezt nem figyeltem meg ami mondasz.


Vannak imák, amik angyalokhoz szólnak, vannak amik Istenhez, de a katolikusok is imádkoznak Szűz Máriához.


Az sem helyes, amit a katolikusok csinálnak (persze van kivétel!), hogy a szentekhez is imádkoznak. Csak Istené az imádat! (ahogy az első parancsolat is mondja) Az imádság azt jelenti, hogy beszélni Istennel, ismerkedni Istennel. Mért akarnám megismerni Szűz Máriát, vagy a szenteket (igaz keresztényeket ), vagy az angyalokat (Galatai levél 1:8: "De még ha mi magunk vagy egy mennyből való angyal hirdetne is nektek evangéliumot azonkívül, amit hirdettünk, átkozott legyen.")?


Szóval szerintem teljesen mindegy kihez imádkozol, miben hiszel, a lényeg az, hogy az ember maga milyen! A jóság vallás, ezotéria meg minden felett áll. Ezért felesleges ezen vitatkozni.


Egyáltalán nem mindegy, kedves válaszoló! Ugyanis, ha mindegy lenne, a Sátán nem lenne ma démon vagy az aki! Ahogy a Biblia is tanítja, ha a Sátánt imádod, vagy mást Istenen kívül, akkor a pokolra kerülsz.


Sajnos álszenteskedő tudatlanok, vizet prédikáló, nézetükek erőszakolók és ellenségeskedők mindig mindenhol lesznek. Vallásban is, ezotériában is. Őket egyszerűen el kell kerülni."


Valóban. Gondolkodj picit, ha te magad is Ezotérikus vagy, akkor kérlek térj meg! Hagyd el ezt a pokolba hívó vallást. le írom az evangéliumot, gondolkozz el rajta: Isten annyira szerette a világot (embereket), hogy egyszülött fiát adta értünk. Kifizette a váltság díjat azzal, hogy meghalt a kereszten. Ő egy ajándékot akar adni neked, az örökélet ajándékát. Cserébe nem vár semmit csak annyit, hogy fogadd el Őt mint Istenedet, és hidd azt el, amit Ő tanított. Szeret téged és csak rád vár. :) Isten a Szíveknek a vizsgálója (Zsoltárok 7:10) ha elfogadod ezt Tiszta, Őszinte szívedből megtalálod Krisztust!:)

2016. jún. 14. 18:20
 7/15 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy az ezótéria jóslással IS foglalkozik többek közt, amiről a Biblia azt írja, hogy:


3 Mózes 19:31:"Ne forduljatok halottidézőkhöz, és ne tudakozódjatok jövendőmondóknál, mert tisztátalanokká teszitek magatokat velük. Én, az ÚR, vagyok a ti Istenetek!"


vagy:


3 Mózes 20:6: "Ha valaki halottidézőhöz és jövendőmondóhoz fordul, és követi őket a paráznaságban, ellene fordulok az ilyen embernek…"


vagy pedig:


"irigység, gyilkosság, részegeskedés, tobzódás és ezekhez hasonlók. Ezekről előre megmondom nektek, amint már korábban is mondtam, akik ilyeneket cselekszenek, nem öröklik Isten országát."


Ezeket vesd el! :)

2016. jún. 14. 18:33
 8/15 A kérdező kommentje:
Az utolsót kibővíteném Galatákhoz írt levél: 5:19-21 versek! :)
2016. jún. 14. 18:37
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyes te férfi vagy!?vegyél feleségül 😂😂óriási válasz volt..
2016. jún. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%
Megint egy kérdés, ami csak azért született, hogy feltevője kifejhesse profetikus nézeteit.
2016. jún. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!