Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi mennyire...

Kedves Jehova Tanúi mennyire érzitek magatokat üldöztetve itt Magyarországon?

Figyelt kérdés

Kérem válaszoljatok őszintén mert itt mindig azt olvasom, hogy a Jehova Tanúi üldözve vannak de én soha az életben nem voltam tanúja egyetlen ilyenfajta megnyilvánulásnak sehol.

Kérlek hát most itt mondjátok el, hogy mikor hol és miért voltatok üldözve Magyarországon.


Nagyon köszönöm az őszinte válaszokat!



2016. jún. 17. 14:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%

Mivel 1989-óta vallás szabadság van,olyan mérvű üldözést amire Te gondolsz nem igazán volt.

Jól lehet most más módokon próbálnak hatást gyakorolni némelyek, /van saját tapasztalatom./


Jól tudjuk, hogy régebben, nem csak mi voltunk azok, akik a hitükért kiálltak, ám ezt egy egy ember valláson belül tette, és nem az egész közösség.


A Tanúk viszont egységesen egy népként tartanak ki ez mellett, bár volt olyan, hogy egy -egy ember félelmében megalkudott, és aláírta a hitét megtagadó nyilatkozatot.DE nem volt, hogy a többség ilyet tegyen, inkább vállalták,a börtönt , a halált, a Gulágot,a száműzetést, illetve a munka, és koncentrációs táborokat.

A Tanúkat Lila háromszöggel sorolták be, míg az Izraelita származásúak, a Sárga Dávid csillagot kapták, besorolásként.

A munka helyükről kiléptették, a nyugdíjukat megvonták, stb.


Miért?

Nem csak a tiltott irodalom terjesztésért, hanem mert a Tanúk semmilyen párttagságot nem vállaltak, politikai tisztséget mellőzték, nem vették fel a gyermekek a Kék, vagy a Piros nyakkendőt. Így volt, hogy az Iskolából is elbocsátották a Tanúk gyermekeit, a himnusz, és egyéb nemzeti ünnepektől való tartózkodás miatt is.


Most itt az országban jelenleg, inkább lelki sérelmekkel és szavak általi megvetéssel néznek szembe,

Bár az esetemben volt, hogy azért nem kaptam fizetés emelést, mert Jehova Tanúja vagyok, és nem köszöntöttem fel a műszak vezetőmet a név napján. Pedig 120%-os termelést mondhattam magaménak. Jó munka erőnek tartottak.


Nem egy Testvéremet bocsátották el ezen, és ehhez hasonló okkal a munka helyéről.Volt akit azért, mert nem akart adó, és egyéb elszámolási csalást csinálni a főnök kérésére. Csak nem rohantunk a munkaügyi Bírósághoz, és a Békességért kerestünk más munkát, sokszor jobbat találtunk mint ami volt. :)


Most aránylag "béke" van, a magam nevében mondhatom, hogy a szomszédaim, szeretnek, és jókat beszélgetünk, más témákban is. S vannak olyan vissza térő emberek, akik bár nem szeretnék elkötelezni magukat sehova, de szívesen olvassák a bibliai kiadványokat.

2016. jún. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%

Őket senki sem üldözi, maximum a Kovács Béci, akihez már háromszor csöngettek be délutáni szieszta idején és mivel Béci nagyon sokat dolgozik a családjáért, ezért morcos szokott lenni, ha ezt a 2 órát is elveszik tőle.


Lila háromszög: 1937-ben a koncentrációs táborokban újabb jelzést vezettek be a foglyok azonosítására: a lila háromszöget. Ez volt Jehova tanúinak, biblia-kutatóknak a jelzése. Olyan jó volt a csempész-útvonal, hogy Németországban is elterjedt a Biblia-kutatók új könyve, a „Keresztes hadjárat a kereszténység ellen”(német, francia, lengyel nyelveken).


Mivel Hitler hitt Istenben (még ha nem is volt keresztény), ő semmiféleképpen nem zsuppolt be keresztényeket, hanem zsidókat, és azokat, akik tagadták. Ez van ember... ja millió keresztény vesztette el a munkáját hite miatt, nem csak pár jehovista. A gulágba pedig bárki bekerülhetett, csak rá kellett mutatni, hogy a párt ellensége és máris mentek érte.

2016. jún. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Az 1989-es évek előtti évekről tudnák mesélni én is saját (enyhén szólva) kellemetlen megtörtént eseményekről, és pedig nem is voltam és nem is vagyok Jehova Tanúja.


-Értem, szóval mindazokat a dolgokat amiket felsoroltál "üldözésnek" veszel.

Persze elég sajnálatos, hogy még ma is létezik az ilyenfajta hozzáállás a munkáltatók meg kollegák részéről, de azért én ezt még nem nevezném üldöztetésnek, ne haragudj. Ez inkább egyfajta unszimpátia de semmi esetre sem üldöztetés. Az üldözéseknek azért elég drasztikus végkimenetele szokott lenni, akár egy népcsoportról, akár egy szervezetről, vallásról beszélünk.

-Én tudom mit jelent üldöztetve lenni mert Erdélyben születtem és a kommunizmus meg a szekuritáté nem bánt kesztyűs kézzel velünk magyarokkal.

Az üldöztetés az amikor nem használhatod anyanyelvedet nyilvános helyeken, mikor nem mehetsz Vasárnap a templomba csoportosan, mikor 2 személynél több ember nem állhat le az utcán beszélgetni és mikor 22 h után bevisz a szekus mert nem vagy a lakásodban, és még sorolhatnám mit jelent az üldöztetés.

-Sajnálom, hogy üldöztetve érzed magad de én csak azt tudom mondani, hogy tedd össze a két kezed és adj hálát az Úrnak, hogy annak az "üldöztetésnek" aminek részese vagy ne legyen durvább.


-Tehát mégegyszer hangsúlyozni szeretném, hogy nagyon sajnálom, hogy vannak ilyen kellemetlen tapasztalataid a felebarátaid részéről, de emiatt ne csüggedj el mert lehet ennél sokkal rosszabb is.


Köszönöm, hogy válaszoltál a kérdésemre!

2016. jún. 17. 16:50
 4/16 KZitus ***** válasza:
0%

Olcasva a2-es válaszát, a Példabeszédek 14:3-ban írt szavak jutottak az eszembe.

A bölcsek megtartóztatják magukat, hogy ne beszéljenek öntelten, nyersen vagy elhamarkodottan ...

2016. jún. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 KZitus ***** válasza:
0%

Kedves kérdező


Az üldözésnek rengeteg formája van. Az is amiről te írtál. De vannak más oldalai is. Saját tapasztalatomból írom, ahogyan te is.

De ne feledd kérlek, hogy nem a tanúk találták ki magukról azt, hogy üldözni fogják őket. Maga Jézus készítette fel erre a követőit.

Figyeld meg például, Pál missziós útjait, és olvasd el, közben mennyit kellet szenvednie, a Korintusziaknak írott 2. levelében ír erről.

Vagy napjainkból csak egy példa: www.jw.org/hu/hirek/jogi/regiok-szerint/oroszorszag/jw-veszelyben-a-vallasszabadsag/. És ez csak egy példa.

Jó, hogy Magyarországon jelenleg szabadság van, de nem így volt ez huszon évvel ezelőtt. Rengeteget szenvedtek a hitükért, a kitartásukért a tanúk.

Persze ez nem jelentette azt, hogy CSAK őket üldözték. Hiszen volt politikai, gazdasági üldözés is.

2016. jún. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

Tehát ha cáfolom a hazugságot, amit megint csak nem ti, hanem az őrtorony talált ki, akkor máris igékkel kell engem dobálni? :)))

Betegei vagytok a sátánnak. Én tényeket írtam le, ti pedig az őrtorony kitalációit. De igazság szerint volt ma egy kérdés, amit mikor elolvastam, akkor értettem meg, hogy kit miért hagy benn Isten ebben a mocsokban. Ha téged nem emel ki, akkor oda való vagy, nem pedig Isten népe közé.

2016. jún. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Valami olyat mondtam, amilyet Zitus is fejteget.


Az "üldözésnek" több formája létezik, azt is hozzátettem, amit ki szelektáltál, hogy mint egy hiten belül jóval kevesebben alkudtak meg ha volt is ilyen, mint más felekezeteknél.


Egyébként pedig ismerem a történetet, a Férjem Erdélyi Magyar Hármas falúból, székelyszentIstvánból valő

2016. jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 szp72 ***** válasza:
34%
52%-os egy kicsit visszafoghatnád magadat. Én nagyon nem vagyok Jehova-tanúja, s magam is szeretek néha odamondogatni, de amit te csinálsz nem csak semmire nem jó, de inkább káros.
2016. jún. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves KZitus!

"De ne feledd kérlek, hogy nem a tanúk találták ki magukról azt, hogy üldözni fogják őket. Maga Jézus készítette fel erre a követőit"

Ez ugyan alapból igaz, de az ebből eredeztetett fordított logika már nem. Vagyis attól hogy valakit üldöznek, az még nem igazolja hogy helyes úton jár.

Logikailag ez pont annyit ér, mintha a minden pingvin madár kijelentésből arra következtetnél, hogy akkor bármi ami madár, az csak pingvin lehet.


Kedves Kérdező!

"Értem, szóval mindazokat a dolgokat amiket felsoroltál "üldözésnek" veszel. "

Ebben valójában igaza van, vallási szempontból mindenféle hátrányos megkülönböztetés vagy előítélet része a Krisztus által előrevetített üldöztetésnek. Nem csak arról van itt szó, hogy tüzes vassal kergetnék az embereket.

A Tanúk csak ott tévednek (ezzel kapcsolatban), hogy nem veszik figyelembe, hogy ez az üldöztetés minden egyes vallásra és felekezetre ugyanúgy igaz, nem csak rájuk. Illetve még az a kifordított logika, amire Zitusnak utaltam.

2016. jún. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 handsomeboy válasza:
Már bocsi de én úgy tudom lila háromszöget a lágerekben a homoszexuális egyének viseltek tehát nem a vallás döntött arról hogy lila gáromszög vagy sem. Nem beszólni akartam.
2016. jún. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!