Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus szertartás keretein...

Katolikus szertartás keretein belül csak két katolikus személy esküdhet meg?

Figyelt kérdés
Ha az egyikük katolikus, de a másik protestáns, pünkösdi karizmatikus egyház tagja, vagy nem keresztény vallású, esetleg "vallástalan" akkor nem adják össze őket?
2016. júl. 6. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A katolikus egyház bizonyos feltételek teljesülése mellett elfogadja a közös, ökumenikus szertartást. Értelemszerűen ez a más felekezethez tartozó keresztényekre vonatkozik, más vallásúra vagy vallástalanra nem.
2016. júl. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mik azok a bizonyos feltételek?
2016. júl. 6. 11:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha az egyik fél katolikus, akkor Függetlenül a másik fél ilyen értelmű helyzetétől, vallásától, vallástalanságától, lehet egyházi esküvő, katollius szertartás keretén belül, a katolikus fél okán.
2016. júl. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Úgy tudom, hogy ilyen esetekben a papnak kell engedélyt kérni a püspöktől az esketéshez, de ezzel neki van dolga.
2016. júl. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hááát...


https://www.youtube.com/watch?v=-4IletJ7-Tw


Ui.: Tegnap (2016.július.05./5776.sziván.29.) láttam. Imádom a Simpson családot. <3

2016. júl. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem csak akkor adnak össze, ha mindketten katolikusok. Egyházjogilag elég, hogy az egyik fél legyen katolikusnak megkeresztelve.
2016. júl. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A feltétel az, hogy a nem katolikus szülő is vállalja a gyerekek katolikus nevelését.
2016. júl. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szp72 ***** válasza:

Ha az egyik fél katolikus, akkor lehet katolikus forma szerint házasságot kötni.


Szintén megengedett, hogy a nem katolikus fél szokásait is többé-kevésbé vagy akár teljesen is megtartsák a katolikus formaságok mellett.


A katolikus fél a püspöktől alapos indokkal kérhet felmentést a katolikus forma alól, s ha a püspök engedélyezi, akkor lehet a nem katolikus forma szerint is házasságot kötni.


A nem katolikus félnek meg kell ígérnie, hogy hozzájárul a leendő gyermekek katolikus neveléséhez. Tehát, hogy engedi, hogy a katolikus fél katolikus módon neveljen, de nem azt, hogy neki is katolikus módon kell nevelnie.

Ezt régen általában úgy értelmezték, hogy a gyerekeknek mindenképpen katolikusoknak kell lennie, ma már azonban egyáltalán nem kell így érteni. Ökumenizmus van, katolikus módon nevelni azt jelenti, hogy ökumenikus szellemben, a nem katolikus házastárssal megegyezve és egyetértve beszélnek a gyerekeknek a katolikus és a másik vallás hasonlóságáról és különbözőségeiről.

2016. júl. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!