Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény szempontból egy...

Ozmium42 kérdése:

Keresztény szempontból egy tökéletes világban megengedett az emberek közötti ellenszenv?

Figyelt kérdés

Mi lehet a keresztények szerint az oka annak, hogy nem szeretünk egyformán mindenkit, azok iránt is vannak ellenérzéseink, akit nem ismerünk, akár ránézésre, akár felszínes ismeret alapján?


Miért vannak egymást ki nem álló, messziről kerülő emberek, személyiségek?


Hogyan lehet kiküszöbölni az ellenszenvet?


2016. júl. 8. 01:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok keresztény ,de ha keresztény vagy gondolom te is elfogadod az "ószövetséget". Olvasd el Korách és "pártja" történetét.


És remélem érted ,hogy ezzel mit akarok mondani...


Dosz iz máhlojke. ;)

2016. júl. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedves Ozmium42!


Ez a világ messze nem tökéletes, a Biblia sem ezt mondja. Akkor volt tökéletes, amikor a hat napos teremtés lezajlott, de ennek az idillnek az 1 Mózes 3-ban vége lett.


Egyetlen dolgot szeretnék kiemelni előtted, mivel tudom, hogy ateista vagy, ezért korlátozottak az ismereteid, de ezt azért valószínűleg ismered. A "Miatyánkban" azt mondja Jézus, hogy így imádkozzatok: "Jöjjön el a Te országod, legyen meg a Te akaratod, miképpen a Mennyben, azonképpen itt a Földön is!" Ha ez tökéletes világ lenne, akkor nem kellene imádkozni Isten országának az eljöveteléért. Ha Isten akarata valósulna meg a Földön, akkor nem lenne imatéma Isten akaraténak a megvalósulása.

2016. júl. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Hogy érted azt, hogy "ateista vagy, ezért korlátozottak az ismereteid"?


Ateistaként nem lehetek tájékozott vallási témában, főleg ráadásul, mint ex-hívő?

Egy vallásos nem lehet tájékozatlan, akár még a saját vallását illetően is?


Neked viszont szövegértési problémád van. Nem mondtam, hogy tökéletes a világ (bár ha valaha az lett volna, el se tudott volna romlani). Viszont a keresztények szerint elvileg lehetséges, hogy az legyen, és azt kérdeztem, hogy tökéletes körülmények között lenne-e ellenszenv, és hogy hogyan lehet elképzelni az életet ellenszenv nélkül.

2016. júl. 10. 15:04
 14/17 anonim ***** válasza:

Kedves Ozmium42!


Nem állt szándékomban belegázolni a lelkivilágodba, de eddigi tapasztalataim szerint felszínesek az információid a bibliai hit témakörében, legalábbis innen ahol ülök, úgy néz ki. Arra azonban nyitott vagyok, hogy módosítsam a részeredményedet, ha erre okot látok. Ez a világ keresztény szemmel nagyon-nagyon nem tökéletes, és ez teljesen egybecseng a Biblia tanításával. Ha szerinted keresztény szemmel ez a világ elvileg elérheti a tökéletességet, akkor ez a véleményed is a fenti állításomat igazolja. Ha a világ elérhetné a tökéletességet, nem lett volna szükség megváltásra.


Amúgy én nem vagyok híve az általánosításnak. Egy ateista is lehet tájékozott a Bibliát illetően, de meglátásom szerint te csak részben vagy az. Egy hívő is lehet tájékozatlan a saját hitét illetően, én azonban nem vagyok az. Mivel azonban nem tanulmányozom az ateizmus érvrendszerét, abban valószínűleg te vagy a tájékozottabb.


Téves elképzelés, ami szerint egy tökéletes dolog nem romolhat el. A tökéletesség hiba nélküliséget jelent. De egy tökéletes benzinmotor is leállna, ha elfogyna a benzin, pedig a motor állapotában nem állt be változás, csak az üzemeléséhez szükséges külső feltétel szűnt meg. Ehhez hasonlóan a tökéletes világ Istentől volt tökéletes, ahogy pedig megtört az Istennel való kapcsolat, a tökéletesség is felborult.

2016. júl. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#13 az ördög is tudja a Bibliát.
2016. júl. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Pietrosol ***** válasza:

Ozmium!


Miért nem tökéletes a világ? Vagyis Te miért nem látod annak? Milyen lenne a tökéletes világ?


Arra is kíváncsi lennék, hogy a magukat kereszténynek nevezők, milyen tökéletlenséget látnak, hiszen őket felhívták, hogy legyenek tökéletesek!


Ha nem lenne ellenszenv, magunkat sem tudnánk jobbá tenni, mert ez által ismerjük fel a hibákat.


Ha nem lenne ellenszenves egy a gyerekével ordibáló, asszonyverő, férjével veszekedő, állatkínzó..., stb ember, akkor mi lenne az a jelzőrendszer, amivel az ember megkülönböztet?

2016. júl. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Buddhistaként azt mondom,hogy én tapasztalok és nem hiszek🙂
2018. jún. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!