Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk! Ti hogyan...

Kedves Tanúk! Ti hogyan jutottatok erre a következtetésre ennél a résznél a Bibliában?

Figyelt kérdés

Vers: (Jelenések 9:1-12) 1 Az ötödik angyal is trombitált, és látám, hogy egy csillag esett le az égről a földre, és adaték annak a mélység kútjának kulcsa.

2 Megnyitá azért a mélységnek kútját: és füst jöve fel a kútból, mint egy nagy kemencének füstje; és meghomályosodék a nap és a levegőég a kút füstje miatt.

3 A füstből pedig sáskák jövének ki a földre; és adaték azoknak hatalom, mint hatalmuk van a föld skorpióinak.

4 És megmondaték nékik, hogy a földnek füvét ne bántsák, se semmi zöldelőt, se semmi élőfát, hanem csak azokat az embereket, akiknek homlokukon nincsen az Istennek pecséte.

5 És adaték azoknak, hogy meg ne öljék őket, hanem hogy kínoztassanak öt hónapig; és azoknak kínzása olyan, mint a skorpió kínzása, mikor megmarja az embert.

6 Annakokáért azokban a napokban keresik az emberek a halált, de nem találják meg azt; és kívánnának meghalni, de a halál elmegy előlük.

7 A sáskáknak formája pedig hasonló vala a viadalhoz felkészített lovakhoz; és a fejökön mintegy aranyhoz hasonló koronák valának, és az orcáik olyanok valának, mint az emberek orcái.

8 És olyan hajuk vala, mint az asszonyok haja; és fogaik olyanok valának, mint az oroszlánoknak.

9 És olyan mellvértjeik valának, mint a vas mellvértek; és az ő szárnyaik zúgása olyan vala, mint a viadalra száguldó sok lovas szekerek zúgása.

10 És skorpiókhoz hasonló farkuk vala és fulánkjuk; és a farkukban vala a hatalmuk, hogy ártsanak az embereknek öt hónapig.

11 Királyukul pedig a mélység angyala vala felettök; annak a neve zsidóul Abaddon, görögül pedig Apollion, azaz Vesztő a neve.

12 Az első jaj elmúlék; ímé ezután még két jaj következik.


Ahogyan TI értelmezitek: "Ezek a "sáskák" mi vagyunk, és Abaddon (Pusztító) pedig, Jézus a mi vezetőnk"


A Biblia nyíltan elmondja, hogy a Sáskák kínozni fogják az embereket. Isten mért kínozna bárkit is? A másik, NEM PROVOKATÍV A KÉRDÉS! Szeretném, ha nem így néznétek erre, hisz csak a kíváncsiság vezérelt ehhez a kérdéshez. Sok tanútól hallottam/láttam ezt, és érdekel, hogy hogyan jutottatok erre a következtetésre, holott a Biblia teljesen mást ír le. Köszi!



2016. júl. 13. 11:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A sáskáktól eltérően a lovassereg, amelyet János látott, nem viselt olyasmit a fején, „ami aranyszerű koronának látszott” (Jelenések 9:7). Ez összhangban van azzal, hogy a nagy sokaságnak, amely ma a lovasság java részét alkotja, nem az a reménysége, hogy Isten égi Királyságában fog uralkodni.


8

a sáskák ’haja olyan, mint az asszonyok haja’. Azzal a szentírási alapelvvel összhangban, hogy az asszonyok hosszú haja a férjüknek, azaz a főjüknek való alárendeltségük jele, ezeknek a jelképes „sáskák”-nak a haja is azt az alárendeltséget kell hogy szemléltesse, amelyet a sáskák által ábrázolt személyek mutatnak az iránt a személy iránt, aki a próféciában a fejük és a királyuk.

Fogaik, mint az oroszláné. Az oroszlán a hús széttépésére használja a fogait. A János osztály 1919-től kezdve újra képes szilárd szellemi eledelt fogyasztani, különösképpen az Isten Királyságáról szóló igazságokat, amely Királyságnak Jézus Krisztus „a Júda törzséből való Oroszlán” az uralkodója. Ahogy az oroszlán a bátorságot szemlélteti, úgy nagy bátorság kellett ahhoz, hogy megemésszék ezt a kemény üzenetet, megjelentessék a kiadványokban és elterjesszék az egész földön.


10

Jehova Tanúi a Királyság-munka végzése közben szóban és nyomtatott kiadványokkal olyan hiteles kijelentéseket közölnek, amelyek Isten Szaván alapulnak. Az üzenetüknek skorpióéhoz hasonló fullánkja van, mivel Jehova egyre közeledő bosszújának napjára figyelmeztetik az embereket (Ézsaiás 61:2). Mielőtt véget ér a szellemi sáskák jelenkori nemzedékének az életideje, befejeződik az Istentől elrendelt munkájuk, amely Jehova ítéleteinek hirdetésével kapcsolatos, és amellyel minden keménynyakú istenkáromlónak ártanak.


A kereszténység papsága ahelyett, hogy bejelentette volna Isten eljövendő Királyságát, azt választotta, hogy kitart Sátán világa mellett. Nem akarja, hogy bármi köze is legyen a sáskahadhoz és annak Királyához, akivel kapcsolatban János megjegyzi: „Egy király van felettük, a mélység angyala. A neve héberül Abaddon [jelentése: ’pusztulás’], görögül pedig az Apollüón [jelentése: ’pusztító’] nevet viseli” (Jelenések 9:11). Jézus mint „a mélység angyala” és mint „Pusztító” valóban csapásszerű jajt bocsátott a kereszténységre.


További kínzó csapások várnak a kereszténységre.

2016. júl. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"Szervusz.


1. vers.

Ez a ’csillag’ különbözik a Jelenések 8:10-ben szereplő csillagtól, melyet János látott lehullani. János lát „egy csillagot, mely az égből . . . hullott”, és amelynek ezúttal a földre vonatkozó megbízatása van. Vajon egy szellemszemélyről vagy egy hús-vér lényről van itt szó? A Jelenések könyve később úgy írja le azt, akinél ’a mélység vermének kulcsa’ van, mint aki Sátánt „a mélységbe” veti (Jelenések 20:1–3). Tehát hatalmas szellemszemélynek kell lennie. A Jelenések 9:11-ben János elmondja nekünk a sáskákról, hogy „egy király van felettük, a mélység angyala”. Mindkét versnek ugyanarra a személyre kell vonatkoznia, mivel logikus, hogy a mélység kulcsát tartó angyal azonos a mélység angyalával."



Szia, valóban egy szellem személyről ír a Biblia, de vannak fenntartásaim. Mégpedig az, hogy ez nem lehet 1 és ugyan az a személy, ugyanis: Az egyik angyalnak akit mondtál (János 20:1-3) egy angyal van akinek van kulcsa a mélységhez. A másik pedig (Jelenések 9:1-ben) láthatod, hogy neki adatik! Tehát a másiknak csak adták nem nála volt! Én úgy érzem, a kettő angyal nem egy!


"2. vers

Bibliai értelemben „a mélység” a tétlenség helye, sőt a halálé.

Jézus testvéreinek kicsiny csoportja rövid ideig a viszonylagos tétlenség ’mélységében’ volt az első világháború végén (1918–19). De amikor 1919-ben Jehova kitöltötte szellemét a megbánást tanúsító szolgáira, kirajzottak, hogy eleget tegyenek az előttük álló, kihívást jelentő feladatnak.

Ahogy János megfigyeli, a sáskák szabadon engedését nagy füst kíséri, olyan, mint „egy nagy kemence füstje”. Ez történt 1919-ben. A kereszténység és általában a világ számára a helyzet egyre sötétebb lett. (Vesd össze: Jóel 2:30, 31.) A sáskák, vagyis a János osztály szabadon engedése valójában vereség volt a kereszténység papságának, amely kitervelte, hogy végérvényesen leállítja a Királyság-munkát, és amely elutasította Isten Királyságát. Füstszerű fátyol kezdett kiterjedni a hitehagyott kereszténységre, amikor a sáskahad elkezdte gyakorolni az Istentől kapott hatalmat az erőteljes ítéletüzenetek hirdetésével. A kereszténység ’napja’ – felvilágosultságának látszata – elsötétedett, és „a levegő” sűrűvé vált az isteni ítélet hirdetése révén, mivel napvilágra került, hogy e világ ura, vagyis „a levegő hatalmának uralkodója” a kereszténység istene (Efézus 2:2; János 12:31; 1János 5:19). "


Az eredeti szövegben "adész" vagyis Alvilág van. Ha jól értelmezem soraid, akkor te arra gondolsz, hogy ez egy át vitt értelem egy példázat. Természetesen, NEM az. Az alvilág azaz Hádesz (adész) az a démonoknak fenntartott hely. Erről ír a Biblia mikor Jézus alászállott a pokloknak, akkor mivel itt többes számban beszél a Biblia is, akkor meglátogatta a Hádészt, és a Seolt. A Hádész és a Seol a meg nem tért emberek és a Démonok egy részének a lakhelye. Ugyan akkor a "...az első világháború végén (1918–19). De amikor 1919-ben..." részt nem értem igazán. Ezt megint csak honnan vettétek? Van erre utalás, ugyanis én nem láttam erre semmiféle utalást sem. Isten a szellemét akkor küldte el, mikor Jézus fel ment a mennybe. Erre utal János evangéliuma 14:16-17 is. Tehát, semmiképpen sem lehet 1918-1919-ig ezt belőni mert sokkal korábban jött el a Vigasztaló! (Jóel 2:30, 31) Ezzel csak az a baj, hogy nem igaz. Már az nem igaz, hogy ez megint csak jó lenne. Tévedés, mért írná akkor a Biblia Jóel 2:32, hogy megkell menteni az embereket ettől? Ugyan is, az egész szöveg itt arról szól, hogy ez az ÚR RETTENETES napja lesz. Ha jó lenne, nem emelné ki a Biblia hogy ez rettenetes lesz nem kéne segítségül hívni Istent, ha ez jó lenne az embereknek. Itt erről beszél, hogy aki segítségül hívja az Urat az megszabadul Jóel 2:32-ben. Efézus 2:2-ben arról beszél, hogy az emberek engedetlenek voltak mert vétkeztek és bűnösök voltak. De Isten lelke megtisztította őket, és megeleveníti a holtakat is. :) János 12:31 tehát te azt hiszed, hogy a Kereszténység Istene az a Sátán? Jól értem? E világ fejedelme a Sátán (2Korintus 4:4; Lukács evangéliuma 4:5-8) A Sátánnak adatott minden hatalom a földön, emiatt ő ennek a világnak az istene. Tehát, nem hinném, hogy az én Istenem a Sátán volna. :)


Itt kihagytál egy verset, Jelenések 9:3-at. Ebben épp azt írja le, hogy olyan a fájdalom, mint amikor egy Skorpió megcsíp valakit. Direkt hagytad ki? Ha igen mért? Valószínüleg, pont azért mert erre nincs mit mondanod annyira egyértelmű, hogy ezek démonok. (ha nem is azok, semmiképpen sem EMBEREK)


" 4.

A modern kori sáskákra munka várt. Prédikálni kellett a Királyság jó hírét. Fel kellett tárni a vétkeket. Meg kellett találni az elveszett juhokat. Mialatt a sáskák ezeket a feladataikat végezték, a világ kénytelen volt felocsúdni és odafigyelni. Az angyalok által megfújt trombiták hangjának engedelmeskedve, a János osztály továbbra is leleplezte a kereszténységet, mint olyan szervezetet, amely rászolgált Jehova elmarasztaló ítéleteire.

az ítéleteknek egy egészen sajátos jellegét hangsúlyozták egy kongresszuson, amelyet a Bibliakutatók 1926. május 25–31. között Londonban tartottak meg.

„Miért tántorognak a világhatalmak? – Az orvosság”. Másnap mindkettő teljes szövegét megjelentették egy vezető londoni újságban. Később a sáskahad 50 millió példányban terjesztette el a határozatot traktátus formájában az egész világon; ez igazán kínt okozott a papságnak. Angliában az emberek még évek múlva is emlegették ezt a csípős leleplezést.

A könyv ezután idézte a Londonban 1917-ben kiadott kiáltványt, amelyet nyolc lelkész írt alá, akiket „a világ legnagyobb prédikátorai” között tartottak számon. Vezető protestáns felekezeteket képviseltek: a baptista, a kongregacionalista, a presbiteriánus, az episzkopális és a metodista egyházat. Ez a kiáltvány azt hirdette, hogy „a jelen válság a pogányok idejének bezáródására mutat” és „az Úr megnyilvánulása bármely pillanatban . . . várható”. Igen, ezek a lelkészek felismerték Jézus jelenlétének jelét! De vajon akartak tenni valamit ezzel kapcsolatban? A Szabadulás című könyv ezt közli: „A legérdekesebb része a dolognak azonban az, hogy ugyanazok az emberek, akik ezt a kiáltványt aláírták, hamarosan elvetették azt, és megtagadták annak bizonyítékát, hogy a világ végére jutottunk és az Úr második jelenlétének idejében élünk.”"



Nem tudom, hogy erről a részről, hogy lehet ennyit írni, holott a Biblia nyíltan kiírja, hogy: "Ha valaki nem hordja Isten Keresztyét a homlokán (vagy jelét) azokat bántsák CSAK ezek a Sáskák." teljesen egyértelmű ez a rész szerintem. :)



5.-től a 7. versig pedig megint csak kihagytad, (kivéve a 7.-et) holott megint csak leírja, hogy kínozzák majd az embereket, olyannyira, hogy vágyakoznak majd meghalni, de nem fognak tudni! A 7. vers pedig egy hasonlító leírás "ez a dolog arra hasonlít a legjobban" például. Persze, hogy nem egyezik meg a lovakkal, de amikor íródott ez a levél még nem láttak ahhoz hasonlatos dolgot. Tudtad, hogy az autót is leírja a Biblia egy helyen? Szekérnek írja, aminek a szeme világít, és olyan gyors mint a villám. Mi már tudjuk, hogy ezek az autók, de akkoriban még erről nem tudtak semmit sem. :) Tehát semmiképpen sem lehet ugyan az a lovak és a sáskák, de ezt nem is írja a Biblia sehol, csak arra a legkönnyebb hasonlítani ezeket a lényeket. Reménységünk pedig abban van, hogy a mennybe kerülünk, mivel Jézus azt ígérte, hogy akkor iszik a szőlőnek terméséből, mikor vele leszünk a mennyben. :)


"8 .

a sáskák ’haja olyan, mint az asszonyok haja’. Azzal a szentírási alapelvvel összhangban, hogy az asszonyok hosszú haja a férjüknek, azaz a főjüknek való alárendeltségük jele, ezeknek a jelképes „sáskák”-nak a haja is azt az alárendeltséget kell hogy szemléltesse, amelyet a sáskák által ábrázolt személyek mutatnak az iránt a személy iránt, aki a próféciában a fejük és a királyuk.

Fogaik, mint az oroszláné. Az oroszlán a hús széttépésére használja a fogait. A János osztály 1919-től kezdve újra képes szilárd szellemi eledelt fogyasztani, különösképpen az Isten Királyságáról szóló igazságokat, amely Királyságnak Jézus Krisztus „a Júda törzséből való Oroszlán” az uralkodója. Ahogy az oroszlán a bátorságot szemlélteti, úgy nagy bátorság kellett ahhoz, hogy megemésszék ezt a kemény üzenetet, megjelentessék a kiadványokban és elterjesszék az egész földön."



Szerintem, nem! Szerintem, itt a Biblia leírja, hogy a Sáskák így fognak kinézni. Lássuk be a Démonok nem szépek, és hát ez a vers is ezt támasztja alá. Fogaik olyanok lesznek mint az Oroszlánnak, és hosszú hajuk lesz olyanok lesznek a farkuk mint a skorpióké valószínűleg a fullánk is meglesz a farok végén. Az a baj kedves tanú, hogy ti szeretitek a Bibliát ÁT ellenben értelmezni! A Biblia Szól ám, mikor valamit példának kell venni, vagy szó szerint. Valóban a Jelenések könyvében nehéz ilyet látni, de akiben benne van a Szentszellem annak az elmagyarázza majd, hogy mégis ezt a részt hogyan kell értelmezni. Nekem nem kell Őrtorony, hogy megértsek egy igét, elég ha például imádkozom az Úr Jézus Krisztushoz. :)


Láthatólag fáradsz, mert a 9. verset is kihagytad. Itt megint arról beszél a Biblia ezen része, hogy erős páncéljuk lesz, lesz szárnyuk (már megint nem emberre vall ez a rész!!!) aminek a zúgása olyan lesz mint a sok ló pata dobogása. Természetesen ez fikció, amit most ide leírok: Szerintem, ez a Helikopter. A helikopternek a farok része olyan mint a Skorpióké, fejük emberi fej (a pilóta) a hajúk hosszú (a Sisak hátulsó része) Fogaik mint a oroszláné (a pilóta maszk) a szárny (pro perrel) hangja mint a sok lódobogás, és valóban. :) DE EZ CSAK FIKCIÓ ÉS AZ ÉN AGYAM SZÜLEMÉNYE!


10-12 versek hát, megint csak hiányos és túl sok mellébeszélést látok a soraidban. ezekben a versekben leírja, hogy a Sáskák mérge, 5 hónapig kínozzák a hét év nyomorúság idejében itt lévő embereket. :)


"A kereszténység papsága ahelyett, hogy bejelentette volna Isten eljövendő Királyságát, azt választotta, hogy kitart Sátán világa mellett. Nem akarja, hogy bármi köze is legyen a sáskahadhoz és annak Királyához, akivel kapcsolatban János megjegyzi: „Egy király van felettük, a mélység angyala. A neve héberül Abaddon [jelentése: ’pusztulás’], görögül pedig az Apollüón [jelentése: ’pusztító’] nevet viseli” (Jelenések 9:11). Jézus mint „a mélység angyala” és mint „Pusztító” valóban csapásszerű jajt bocsátott a kereszténységre."


Ezt nem igazán értem. Ti azt mondjátok egyszer magatokról, hogy ti vagytok a Krisztus követői (ugyanis a Kereszténység szó ezt jelenti: Krisztus követése) akkor nem értem, Jézus még rátok is csapászerűen bajt hoz? Mert akkor végülis ezt mondjátok vagy mondod. :) Én keresztény vagyok, és az Én Uram/megváltóm az Jézus Krisztus az egyetlen igaz Isten. Ő az út, az igazság és az élet. Semmiképpen sem Pusztít az én Uram, ítél élőket és holtakat. Meghalt értem a kereszten és feltámasztott/megelevenített a szentszelleme. Én úgy hiszem nagyon, Nagyon, NAGYON rossz úton jártok, ha a Bibliát ennyire félre sikerül értelmeznetek. Sajnálom, hogy ezt hiszitek. :\ Hadd mondjam el az evangéliumot: Isten annyira szerette a világot (embereket), hogy egyszülött fiát adta értünk. Kifizette a váltság díjat azzal, hogy meghalt a kereszten. Ő egy ajándékot akar adni neked, az örökélet ajándékát. Cserébe nem vár semmit csak annyit, hogy fogadd el Őt mint Istenedet, és hidd azt el, amit Ő tanított. Szeret téged és csak rád vár. :) Térj meg ebből az átverésből, nehagyd hogy tovább mossák az agyadat a "Vének" és a többi Sátán szolgája lépj ki ebből a szervezetből, kárhozatra visznek. De, te döntesz, békesség neked!

2016. júl. 13. 19:28
 13/17 A kérdező kommentje:

#9


Oh, értem már, bocsánat a félreértésért. Köszönöm válaszod! :)

2016. júl. 13. 19:51
 14/17 Tantételbeli ***** válasza:
6%

Kedves kérdező!


Kérdezed, hogy: "A Biblia nyíltan elmondja, hogy a Sáskák kínozni fogják az embereket. Isten mért kínozna bárkit is? "


Isten természetesen nem kínoz senkit sem, mert nem leli örömét benne, ezért is Szentírás-ellenes a pokoltűz meg tisztítótűz tanítása, stb. A Jelenések könyve jelképekben íródott, ahol minden szónak átvitt értelme is lehet és a legtöbb esetben ez a helyzet, azért is olyan nehéz magyarázni.


A Jel 9:5-ben szereplő görög "baszanízó' ige nem csak fizikai gyötrést/kínzást jelent, hanem elmebeli/mentális/lelki fájdalmat/gyötrődést is.


Ebben az esetben - a Jelenések jelképes nyelvezetéből kiindulva - ez utóbbit jelöli.


A sáskák - akik Isten harcosai - a Jelenések látomásában gyötrést okoznak - ám nem fizikailag, hanem értelmileg/lelkileg- és ne feledjük, ez Isten akaratából történik! Övé a sáskahad a látomásban, melyet a Szentírás más részletei megerősítenek.

2016. júl. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező!

Kérdezed, hogy: "A Biblia nyíltan elmondja, hogy a Sáskák kínozni fogják az embereket. Isten mért kínozna bárkit is!" Isten természetesen nem kínoz senkit sem, mert nem leli örömét benne, ezért is Szentírás-ellenes a pokoltűz meg tisztítótűz tanítása, stb. A Jelenések könyve jelképekben íródott, ahol minden szónak átvitt értelme is lehet és a legtöbb esetben ez a helyzet, azért is olyan nehéz magyarázni."


Kedves Tantételbeli válaszoló, tehát, ha jól értelmezem soraidat, a Jelenések könyvének majdhogynem minden szava átvitt értelemben is igaz? Ez nekem csak azért fura, mert hogy ha elolvasom a Jelenések könyvét és átvitt értelmet is nézek neki (figyelek meg) akkor, átvitt értelem lehet az is, hogy lesz 2 próféta (valószínüleg Mózes és Illés) akik Isten igéjét fogják hírdetni? Vagy, hogy Jézus nem is jön vissza? tudom provokatívnak tűnök, de nem értelek. Ha át vitt értelmet is generálok neki, az egész jelenések könyvét ki lehetne dobni a kukába, mert semmi értelme. :)


"A Jel 9:5-ben szereplő görög "baszanízó' ige nem csak fizikai gyötrést/kínzást jelent, hanem elmebeli/mentális/lelki fájdalmat/gyötrődést is."


Valóban nem, de hadd kérdezzek valamit, ha ismered, és megvan az eredeti Görög szószedeted és nyilván ehhez van szótárad is, mért nem olvasod el Római levél 1:18-at? ahol a hamisságról beszél, hogy az váltja ki igazán Isten dühét. Vagy 1 Korintus 2:9-15-öt, ahol a Biblia arról beszél, hogy CSAK a Szent Szellem képes tanítani? Ugye, ti azt mondjátok, hogy tanítotok, de a szentháromságot tagadjátok. De hát, akkor, hogy is tudnátok helyesen tanítani, ha nincs ott a Szent Szellem? :) Kedves Tantételbeli, mért nem olvasod figyelmesebben a Görög szószedeted, ha birtokodban van? Ugyan is, a Zsidókhoz írt levél 2:1-4; 5-8 és 3:1-6-ban feketén fehéren le írva Jézus Istensége. Isten, nem kínoz ez így igaz, de ti mégis ezt valljátok azzal, hogy a "pusztító" az Krisztus lesz és gyötörni fogjátok az embereket 5 hónapon keresztül az "igékkel". Holott, erre sehol semmi utalás. :)


"Ebben az esetben - a Jelenések jelképes nyelvezetéből kiindulva - ez utóbbit jelöli.


A sáskák - akik Isten harcosai - a Jelenések látomásában gyötrést okoznak - ám nem fizikailag, hanem értelmileg/lelkileg- és ne feledjük, ez Isten akaratából történik! Övé a sáskahad a látomásban, melyet a Szentírás más részletei megerősítenek."


Kedves Tanú, nem értem, hogy hol találtál erre igét, hogy Isten harcosai a Sáskák lennének. Ugye, én arra találok példát és igét ami alá támasztja azt, hogy a Sáskák Démonok (Pl.: a mélységbe vannak bezárva Jelenések 9:2). Vagy nem láttam igét a Bibliában arra, hogy Jézus is be lenne zárva bárhova is. De, ti ezt mondjátok azzal, hogy a sáskák fejedelme az Krisztus. Isten nem volt bezárva soha sehova sem. :) Kérdésem ugyan az, hogy honnan veszed ezt, holott a Biblia ezt egyáltalán nem támasztja alá. Arra is kérnék még választ, hogy TI tanúktól én, mint Kérdező kérdezek valamit, mért az Őrtorony válaszait másoljátok be nekem? Ugyan is, felmentem az Őrtorony hivatalos oldalára (a wol.jw.org-re), és meglepődve láttam, hogy dettó ugyan azok a válaszok vannak ott, mint amit ide leírt/bemásolt az előtted író tanú. Szóval mért van ez így? Nincs mit válaszolnotok nekem, és (elnézést a csúnya szóért) leszarjátok nagy ívbe? Ugyan akkor, amit én már nagyon régen is feltettem neked, most újra felteszem, mert akkor nem kaptam rá választ, hogy mi szerintetek az Örömhír? Mert ugye aki ismeri és olvassa figyelmesen a Bibliát, akkor tudni fogja. Pál rengetegszer ismételte az örömhír fogalmát. Kérlek méltass arra, hogy legalább TE saját magad válaszolsz nem pedig az Őrtorony kutyulmányból. Köszönöm! :)

2016. júl. 16. 16:02
 16/17 anonim ***** válasza:

Kérdező:Te mást vársz a Jt-tol mint amit tanítanak.Ez annyi mint amikor valami mást szeretnél hallani,és akkor azt mond,hogy az Őrtorony nem ezt mondja.Ugyanis a Tanuk azt mondják amit az Őrtorony ir/az Őrtorony azt irja amit a Tanuk mondanak.

Remélem nem feltűnő az öszhang,és az sem,hogy amit írunk azt mondjuk.

2016. aug. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, jól tudom, hogy az Őrtoronyból idéznek, mint láthattad írtam is ugyan azt látom az ő oldalukon mint amit ők mondanak. Csak, hogy én nem az Őrtorony véleményére voltam kíváncsi, hanem a Jehova tanúi, a TI véleményetekre voltam kíváncsi. Egyébként meg, valóban erre szeretnélek ösztönözni titeket ezt nagyon jól látod. :)
2016. aug. 7. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!