Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Le van írva valahol a Bibliába...

Le van írva valahol a Bibliában, hogy a szegényeket étellel, ruhával, szeretettel kell támogatni vagy igaza van az őrtoronynak és elég az nekik, hogy elmondják azt a jó hírt, amit ők hirdetnek?

Figyelt kérdés

Találtam egy cikket:

[link]


Itt egyértelműen leírják, hogy a saját testvéreikkel törődnek, viszont másokkal nem. Nekik elég a folyóirat, amit osztogatnak egy újságos állvány mögött.


Szeretném tudni, hogy kit kell követni? Jézust, aki meg is etette az éhes népet, vagy az őrtornyot, aki csak a saját háza népén hajlandó segíteni?

És ezt milyen bibliai igék igazolják? (Nem, feltételezést nem fogadok el, csak igét)


2016. júl. 14. 16:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, most igét nem írok ,mert munkahelyemről írok, most "ebédidő" van (tudom hülyén hangzik éjjel) és nincs idő de pár dolgot mondanék ami megvilágítja a kérdést


a keresztények a tudomány jelenlegi állása szerint, mindig is aktívan segítették a kívül álló szegényeket, igaz hogy egy egész konkrét szociális hálóként a saját kisközösségeiken belül működtek, ahogy ez a mai napig is gyakran így működik ,hisze egymással vannak/voltak szoros kapcsolatban ,de ez sem ma sem az ókorban nem jelentette hogy másokat ne segítettek volna


az őrtorony már számos esetben ideologizálta meg az önző hazugságait és a tévedéseit, hazudozott ha kellett, hogy megőrizhesse az istentől ihletett egyedül hiteles viezetői szerepét, tehát most se számíts másra


és mint annyi esetben az ok-okozat megfordul, tehát nem úgy van hogy "ezt írja a biblia, tehát így fogunk eljárni" hanem (jelen esetben) "egy fillért nem adunk ki a kezünkből, dögöljenek csak éhetn! Most pedig csűrjétek csavarjátok a bibliát amég ez nem jön ki belőle!"


talán hallottál már róla hogy jehova tanúinak van egy saját bibliája, amiről ők azt állítják csak fordítás valójában módosított szöveg


tehát ezért tök felesleges igékkel előhozakodni, mert ha bizonyítjuk ,hogy tévednek akkor nem a tanításuk fog módosulni hanem a bibliájuk (mint már eddig is annyiszor)

2016. júl. 15. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
47%
azért tegyük hozzá, hogy nemcsak Jehova tanúinak van "újrafordított" bibliája, hanem az újrafordított katolikus biblia is átirt szöveg, pld szombat helyett a vasárnapot írták benne kötelező pihenőnapnak
2016. júl. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kedves Barátom.


Nálunk önkéntes adományok vannak, és arra adnak a kétkezi munkájukért járó fizetésükből vagy Én a a nyugdíjamból amire szándékozok, és amennyit jó szívvel tudok.


Egyébként szoktam adni azoknak a rászorultaknak, pedig magam is rászorultnak számítok,,akik tudom, hogy nem dohányra, vagy alkoholra költenek. Más esetekben élelmet is szoktam venni, bár azt elutasítják a legtöbbjük.


Ennél fogva az a hazugság hogy hagyjuk éhen halni az embereket.

Esetleg ezt mond azoknak akiknek havi 2-3 milliós a keresetük, és nem 50. ezer forintból élnek


A kérdésem az feléd kedves Barátom, hogy miért sértegetsz itt olyan embereket, akik keményen megdolgoznak a minden napi kenyerükért és családjuk gyermekeik is vannak, így van hova tenni a jövedelmet, és ha adnak is oda adják ahova szabad akaratukból döntenek.


Biztos vagyok benne, hogy először Te is a családodat támogatod és azután gondolsz másokra.

Nyilván a támogatást annak nyújtom először aki tiszteletben tartja azt az Istent aki nekem is erőt életet adott, és igyekszik a nehézségek ellenére úgy élni, ahogy megváltó királyunk tanította, mint olyannak aki szembe köpi a Teremtőjét, és a segítséget se arra használja amire szükséges, és még csak nem is tesz semmit hogy keresztény értékrendek szerint éljen és hálát adjon Istennek a segítségért.


Más különben pedig Jézus nem azért jött hogy etesse az embereket, hanem hogy megtanítsa nekik, hogyan kell helyesen élni, hogy ott lehessenek Isten új rendszerében.

S ott nem fognak éhezni.


Mert Én hiába etetek valakit, ha meghal, mert nem volt hajlandó változtatni az életmódján, és azon a napon Isten ítélete alatt meghal.

Akkor csak addig "segítettem" rajta tovább nem,

2016. júl. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Azután a király így szól a jobbján állókhoz: „Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba a világ kezdetétől nektek készített országot! Mert éhes voltam és ti ennem adtatok; szomjas voltam, és ti innom adtatok; idegen voltam, és ti befogadtatok; ruhátlan voltam, és ti betakartatok; beteg voltam, és ti fölkerestetek; börtönben voltam, és ti meglátogattatok!”


Erre megkérdezik tőle az igazak: „Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enni adtunk volna neked, vagy szomjazni, hogy inni adtunk volna? Mikor láttunk idegenként, hogy befogadtunk volna, vagy ruhátlanul, hogy betakartunk volna téged? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy meglátogattunk volna?”


Akkor a király így felel: „Bizony, mondom nektek: Amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek!” Ezután a balján állókhoz szól: „Távozzatok tőlem, ti, átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és angyalainak készült. Mert éhes voltam, és nem adtatok nekem enni; szomjas voltam, és nem adtatok inni; idegen voltam, és nem fogadtatok be; ruhátlan voltam, és nem takartatok be; beteg voltam és börtönben sínylődtem: és ti nem látogattatok meg engem!”


Erre ők is megkérdezik: „Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, idegenként vagy ruhátlanul, betegen vagy börtönben, és nem siettünk a segítségedre?” Ő pedig ezt feleli majd nekik: „Bizony, mondom nektek: Amit e legkisebbek egyikével nem tettetek, velem nem tettétek!” Ezek akkor az örök büntetésre mennek, az igazak pedig az örök életre.

2016. júl. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 szp72 ***** válasza:

"Amíg tehát időnk van, tegyünk jót mindenkivel, főképpen hittestvéreinkkel." (Gal 6,10)


Én semmi kitenni valót nem látok abban, amit ezzel kapcsolatban a Jehova tanúi mondanak. Egyszerűen képtelenség mindenkin segíteni, gondolom kérdező te sem utalod az egész fizetésedet valamilyen éhező gyerekek segély alapba, hanem a döntő részét hagyod tovább éhezni.


A helyzet az, hogy a mélyszegénységben élő tanulatlan, munkanélküli igénytelen ösztön emberek jelentős része, annál inkább szaporodik, minél kevésbé tud gyerekeiről gondoskodni. Ezek problémáit pusztán etetéssel nevelés nélkül képtelenség megoldani, mert ha nem hal éhen akkor addig szaporodik, még tényleg éhezni nem fognak.

2016. júl. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!