Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tesznek fel az emberek...

Miért tesznek fel az emberek vallás témakörben ennyi ostoba és provokatív kérdést? Fáj nekik mások vallási meggyőződése?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 23:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kibújt a s(z)eg(g) a zsákból.


A történelem legnagyobb tömeggyilkosai;

- Mao-Ce-tung 1. helyezett

- J.V. Sztálin 2. helyezett

- A Hitler 3. helyezett

több száz millió ember gyilkosai ateisták voltak.

Megmutatták az emberiségnek mire képes a hatalom Isten nélkül.

2010. ápr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Abban egyetértek bármely valláshoz tartozóval: ha a maradék Istent is kiüldöznénk világunkból, az biztosan rosszabb hely lenne. Akkor kezdhetnénk igazán aggódni."


Pont hogy akkor nyugodhatnánk meg végre, és kezdhetnénk mesék helyett a valósággal foglalkozni. Az erkölcs nem Istentől jön, hanem puszta empátia, emberség és logika alkotja, ezért semmi szükség nincs hozzá semmilyen vallásra.

Egyszerűen gondoskodni kell róla, hogy mindenkiből értelmes, gondolkodó embert neveljünk, egészséges, fejlett érzelemvilággal, beleérzőkészséggel és logikai, kritikai érzékkel. Ilyen emberek soha nem követnek el semmi óriási gazságot - ellentétben a fanatikus hívőkkel.


"Éppen az értékek élvezettel való helyettesítése juttatta Európát válságba"


Amit pedig mi hozott? A pénz és a kapitalizmus. Aminek pedig szintén semmi köze az emberségességhez. Mindössze a logikához van valamennyi (a pénzt könnyebb szállítani, mint pl. a marhákat), de még logikusabb lenne egy teljesen pénzmentes, valós termelési kapacitásra és szükségletekre épülő, szervezett rendszer.


"A bűnösöknek pedig Isten nélkül is van miért aggódniuk, sőt, Isten feloldozást és megkönnyebbülést adhat nekik."


És épp ez a baj. Megölök valakit, megbánom, meggyónom, majd megyek és újra ölök?

Nem.

Érdekes tény: az USA börtönpopulációjának 70%-a keresztény, 0,29% ateista.

Az ateistáknak nincs feloldozás, és a saját lelkiismeretük a legkíméletlenebb visszatartó erő, épp ezért ezerszer is meggondolják, hogy mit tesznek.

Érdekes az is, hogy a világ leghitetlenebb országaiban a legalacsonyabbak a bűnözési statisztikák, a leghívőbbekben meg a legmagasabbak. (részletek itt: http://www.youtube.com/watch?v=EQi96Fd5o8Q )


"Ezt ki fogja elvégezni helyette?"


Lásd feljebb, egy értelmes társadalmi berendezkedés, valamint az emberségességre nevelés. Minél több ember érti meg ezt, annál jobb.

Különben is, az nem segítség, ha csak elviselhetőbbé válik az ember nyomora. Az a segítség, ha megszűnik a nyomor.


"De miért akarnánk elvenni tőlük a vívódást és a bűntudatot? Nem érdemel ennyit egy élet, amely nem valósulhatott meg?"


Így is túl sokan vagyunk a Földön, és ez pl. egyöntetűen a vallás hibája: "szaporodjatok és sokasodjatok", "uralkodjatok"... és sehol egy szó sem esik a természet tiszteletéről, az azzal való összhangról, a családtervezés és a születésszabályozás fontosságáról.

Ami azt illeti, a vallás ugyanolyan sáros a Föld tönkretételében, mint az esztelen vadkapitalizmus.


"Valaki azt gondolja, a több élvezet jobb világot eredményez?"


Nem. Az emberségesség, ésszerűség és empátia eredményez jobb világot.


"Nem Isten törvényei, hanem a mögöttük álló értékek"


Isten törvényei, amiket maga is számtalanszor megszegett (RENGETEGET ölt, pl.)?

Az "értékek" pedig a fent említett fogalmak ősi értékei, amiket kisajátított magának a vallás, holott már azelőtt is léteztek. Már rengeteg állatfaj is felfedezte az együttműködés és egymás segítésének evolúciós előnyét.


"Le vele, jöjjön az értékek forradalma!"


Bizony! Az istenhit és a vallás azonban nem érték. Értelem, emberség, ésszerűség, empátia annál inkább.


"Bárhogy is legyen, az emberek nem képesek hit nélkül élni."


Ezer mindenben lehet hinni. Én pl. abban hiszek, hogy előbb vagy utóbb, legalább egy kisebb közösség a maga számára el fogja hozni az értelmes emberek korát.

Hiszek abban is, hogy vallás nélkül sokkal jobb hely lenne a világ. Ezek azonban mind tényeken alapuló hitek: vallás nélkül pl. azért lenne jobb, mert a vallás a fanatizmus melegágya, ezzel szemben értelmes, beleérző embert soha nem tudsz rávenni semmiféle gaztettre, épp azért, mert értelmes és beleérző. Ellenben egy hívőt nagyon könnyen lehet uszítani a megfelelő kapcsolók ismeretében.


"Isten él az emberekben, és ez legjobb részünk"


No, ezt meg te hiszed. De ettől ez még nem objektív igazság. Értelem, beleérzés, stb., mint kimutattam, Isten nélkül, evolúciósan is ragyogóan magyarázhatóak.

2010. ápr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

12:17 - A történelem legnagyobb tömeggyilkosa Isten (már ha elfogadnánk valós történelmi személynek). Nézd csak meg a Bibliát, ott van benne. Messze felülmúlta embertelenségben a leggonoszabb diktátorokat is.

Megmutatta, mire képes, és mire tudja rávenni az embereket.

2010. ápr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Itt a fórumon leginkább a harcos(vulgármarxista) és az agnosztikus ateisták vannak jelen leginkább.

A vulgármarxisták elég ordenáré módon támadnak (felismerhetők a stílusukról) , az agnosztikusok inkább kérdeznek, sokszor elég provokatívan, és a végén kioktatnak minket "tudatlan hívőket" saját "tudományos" dogmájuk "képzelt magasáról"


Ez tényleg igy van. Nem tudják elivselni más véleményét.

IQ-juk még azt sem teszi lehetővé hogy egy egyszerű fórumszabályt megértsenek;

"Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre!"

Azt hiszik ez chat oldal.

2010. ápr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Ez tényleg igy van. Nem tudják elivselni más véleményét.

IQ-juk még azt sem teszi lehetővé hogy egy egyszerű fórumszabályt megértsenek;

"Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre!"

Azt hiszik ez chat oldal."


Akkor miért nem mutatsz példát nekünk azzal, hogy te nem követed el ugyanezt a hibát, és inkább tartod a szád? Miért süllyedsz le a mi szintünkre? Ja, hogy te se bírod elviselni a mi véleményünket? Az más. De akkor meg mit papolsz?


Az intelligenciádat pedig jól jellemzi, hogy nem ismered fel, hogy egy válaszra való válaszolás is teljességgel helyénvaló akkor, ha az egyben a kérdésre is válasz. Márpedig eddig ez volt a helyzet, miután az alapkérdés valóban enciklopédikus kifejtést igényel.

2010. ápr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Miért süllyedsz le a mi szintünkre?"

Oda már nem lehet, a bányászbéka segge alatt van.


"tartod a szád? "

Majd ha szeretett vezéretek és bölcs vezetőtök(Sztálin legjobb magyar tanítványa) Rákosi Mátyás ismét hatalomra kerül.


Ne vedd sértésnek de a ti véleményetek engem nem érdekel.ÉN A KÉRDEZŐNEK VÁLASZOLTAM. Erre reagáltál, noha én nem kérdeztelek. Remélem IQ szinted leheőtővé teszi annak megértését, hogy te nem a kérdezőnek válaszoltál, hanem az én - kérdező által feltett kérdésére adott válaszomra válaszoltál, pedig én ezt nem igényeltem nem igénylem és nem is fogom igényelni, annál is inkább mert nem vagy abban az egézségi állapotban, (havibaj, vagy klimax?) hogy sine ira et studio válaszolj.

Jó egézséget és jó chatelést (valaki mással, nem velem) kivánok.

2010. ápr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Oda már nem lehet, a bányászbéka segge alatt van."


Mégis itt vagy, megint válaszoltál. :D


"Majd ha szeretett vezéretek és bölcs vezetőtök(Sztálin legjobb magyar tanítványa) Rákosi Mátyás ismét hatalomra kerül."


És még a mi értelmi képességeinket vonod kétségbe, amikor ilyen ostobaságokat beszélsz?


"ÉN A KÉRDEZŐNEK VÁLASZOLTAM."


Akkor ugyan miért idézted be egy magad előtti válaszoló válaszát? Mosakodj csak, szutykos maradsz. :D


"te nem a kérdezőnek válaszoltál, hanem az én - kérdező által feltett kérdésére adott válaszomra válaszoltál"


Igen, mivel abból a kérdező is okulhat. Ha olyan mondandóm lett volna, ami csak és kizárólag neked szól, a kérdezőnek pedig nem hasznos, privátban írtam volna.


"annál is inkább mert nem vagy abban az egézségi állapotban, (havibaj, vagy klimax?) hogy sine ira et studio válaszolj."


Látom, magadból indulsz ki. :) Nem is csoda.


"Jó egézséget és jó chatelést (valaki mással, nem velem) kivánok."


Köszönöm, viszont. :) És akkor ennek jegyében erre sem kell már válaszolnod. Üdv!

2010. ápr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Isten csak azért pusztított, mert igaztalan embereket talált, mint most is.


Én olyan értelmetlennek tartom a hit nélküli életet? Mi a célja egy hitetlennek?

Most gondolj bele... Minden nap felkelsz, dolgozol, gyereket nevelsz, szexelsz, gyarapítod vagyonod, finomat eszel, csodálod a természetet és a többi de minek, ha egyszer már nem leszel? És a gyereked is hitetlen lesz, minő cél s ő is azt folytatja mint te. De mindezeket amit az anyagi világban élvezel Isten teremtette. Gondolj bele, ha mindezek nem lennének, élhetnél a Holdon és akkor lenne földi örömöd?

Sztálinhoz egy példa: volt pár rokonom, akik a szocializmus miatt teljes ateisták voltak, tilos volt a templom előtt csak elsétálni is. Olyan szörnyű sorsa lett a családjának és utódjainak is, azt nem kívánom senkinek.

Van egy hölgy a városomban, kalapokat készít. Félcel egy darabot, utána egy ima, félcel még egyet utána szintén. Minta család, sugárzik az örömtől. Hitetlen ember szerintem nem tapasztalhat ekkora örömöt mint ő. És abban a műhelyben van valami, valami földöntúli, megmagyarázhatatlan. Árad onnan a boldogság, a szeretet, a béke. Egyszerűen felemelő. Akkor lettem igazán hívő, amikor véletlen elmentem hozzá.


Nem is tudjátok milyen hitbeli örömöktől estek el. Sajnállak benneteket és imádkozom érettetek!

2010. okt. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!