Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek fontos, hogy...

Szerintetek fontos, hogy valaki vallásos legyen?

Figyelt kérdés
mit gondoltok a vallásos emberekről, és azokról, akik nem azok? van értelme a vallásnak?

2016. júl. 18. 13:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem fontos, és azt sem, hogy az emberek istenekbe higgyen, a felsőbb entitásokban való megélést a pszichológiába neurotikus zavarnak hívják, amikor az ingatag elme, amely látszólag akár egy diplomás tudósé is lehet, elméjében való élményként éli meg az angyalokkal, démonokkal, istenekkel, való kapcsolatot, az benne a rendkívül súlyos, hogy a betegek többsége nem ismeri fel, hogy ez betegség, mivel évezredek óta kontrollal próbálják elérni a világi vezetők azt, hogy ne csak pusztán betegségként alakuljon ki, ha nem bizonyos tudatmanipulációval akár kilehet alakítani az egyénekben is hasonló folyamatokat.


Megemlíteném viszont azt, hogy voltak a földön olyan emberek akiknek nem állt szándékukban vallást kialakítani, például több keleti bölcs is, akik elég sok emberileg építő tanítást hagytak az utókorra, mentális és fizikai higiénia területén, amit a követők vallássá, isteni elemekhez kezdtek el kötni.

2016. júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szellemi szükséglet =/= vallásosság, és pláne =/= kereszténység!


Én anno párkeresőknél meg szoktam adni, hogy vallásosak ne is keressenek, esetleg kivétel a hinduista, de az meg -pláne Indián kívül- meglehetősen ritka. A Krisna-hívők szerintem hibásan értelmezik a Gítát, szóval magyar Krisna-hívőkből se kértem; de számomra a hinduizmus legalább valami szép -minden más vallás undorít és taszít is.

2016. júl. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nagyon röviden azt lehet válaszolni, hogy NEM.

Kicsit hosszabban úgy mondanám: MA MÁR nem.

Régebben volt pozitív szerepe, ahogy írták is: a babonák és tilalmak távol tarthattak a káros dolgoktól IS. Közösséget is adhatott.


Ma már csak annak az embernek javasolnék ilyet, aki gondolkodásban vagy szellemi színvonalban a messzi múltban ragadt, és nem is akar onnan kijönni, vagy pedig nem is tud, a szerényebb gondolkodó képességei miatt.


Egy értelmes, gondolkodó, kutató és kísérletező embernek MA MÁR a vallás csak egy súlyos kolonc a nyakán!

2016. júl. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

-Nem ,nem fontos (írom vallásos ,nem-keresztény emberként).

-Mit gondolnék a vallásosakról és a nem-vallásosakról?

-Hát figyelj ,kinek mi....valakinek van ,valakinek nincs. Akinek nincs az pedig valszeg nem is vallásos... :) (Nagyon röviden ,de ki is fejthetem ,hogy ,hogy értettem)

2016. júl. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
47%

# Goplo Fatel


"Tehát annak ellenére, hogy gyakorlatilag minden statisztika azt mutatja, hogy csökken a vallásos emberek száma a fejlett, nyugati országokban, te azt a következtetést vonod le, hogy ezek az emberek ki fognak halni... érdekes logika."


Mondd, te tényleg ilyen értetlen vagy?


Globális adatokról beszéltem, nem a fejlett nyugati társadalmak lokális adatairól. Apropó: érted legalább ezeket a szavakat, hogy mi a különbség a lokális és a globális között?


A fejlett nyugati társadalmakban a lakosság száma DRASZTIKUSAN CSÖKKEN. Az EU-ban a szaporodási ráta 1,3. Ez azt jelenti, hogy 5-6 generáción belül a tizedére fog lecsökken az európai őslakosság. (Számítsd ki nyugodtan, bár szerintem ez a te képességeidet meghaladja.)


A fejlett nyugati társadalmak az EU-ban és az amerikai kontinensen bevándorlással próbálják megállítani a népességfogyást.


Európába hívő muszlimok vándorolnak be milliós nagyságrendben Ázsiából és Afrikából, ha esetleg nem tűnt volna fel. Náluk 4-6-8 gyerek születik házaspáronként, és számold meg, hogy ehhez képest neked mennyi van ;)


Mindezt nem én találom ki, a Római Klub már ötven évvel ezelőtt ugyanezt prognosztizálta. Most persze ehhez tudnod kéne, hogy mi az a Római Klub, de hát sajnos lövésed nincs a témához, csak az arcod nagy. ;)

2016. júl. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
úgy látom eléggé megosztott a vélemény :D
2016. júl. 28. 19:49
 17/20 anonim válasza:
59%
Fontos-e,hogy valaki vallásos legyen?Szerintem az a fontos,hogy higyjen Istenben(Atya,Fiú,Szent Szellem).Miért?Mert a hit nem egyenlő a vallással:)
2016. aug. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

10-zes ne beszélj többes számban!

Ez nagyon fel tud cseszni, neked van szükséged istenre, idióta...

2017. júl. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 KZitus ***** válasza:
36%

18-as hsz


Sajnálom, hogy nem ismered fel, hogy Isten nélkül levegőt sem vehetné, mert Ő müködteti az életedet, Ő ad minden pillanatban beléd életerőt.

Lehet a fiatal korod miatt nem ismered fel, hogy tartósan boldogan CSAK Isten támogatásával lehet élni....idővel majd rájössz. Mert persze rövid ideig el lehet menekülni Isten közelségéből(fiatalon én is ezt tettem)....de a legkissebb problémánál Istenhez fordulunk imában, hogy segítsen....egyszer majd rájössz :-)

2017. júl. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Jesszus, neked valami nagyon durván az agyadra ment.

Komolyan... undorodom a fajtádtól.

2017. júl. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!