Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az apostolok és követői nem...

Az apostolok és követői nem vettek keresztet, az egyes vallásokban miért teszik?

Figyelt kérdés

2016. júl. 25. 22:52
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
10#.Ha egy késsel meggyilkolnák a legkedvesebb hozzádtartozot,a kést hordoznád a nyakadban?
2016. júl. 26. 21:10
 12/38 anonim ***** válasza:

Természetesen nem vetettek keresztet, ez egy jóval később kialakult szokás, aminek semmilyen bibliai alapja nincs (ezért is mondtak le róla a protestánsok). Ettől még lehet szép szokás, egy jele a hitbéli elköteleződésnek. Több vallásban is kialakult, a nyugati és a keleti kereszténységben egyaránt (bár nem ugyanúgy vetnek keresztet, de létezik a keresztvetés).

Különösebb jelentősége nincs, nem ettől vagy ennek hiányától leszel jó vagy rossz keresztény. Sokszor csak a katolikus vagy ortodox bigottság megnyilvánulása.

2016. júl. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

# 1 és # 2 - óriási észlény vagy. Már miért, hogyan vetettek, vethettek volna keresztet a tanítványok Jézus kereszthalála előtt?????


A keresztvetés katolikus/ortodox szokása a keresztre és a kereszthalálra emlékeztet. Hogy a manóba emlékeztek volna a kereszthalálra ezzel a gesztussal még a keresztrefeszítés előtt??!


Jellemző rád ez a "De igen!" - blődség, anélkül, hogy átgondolnád a kérdést...

2016. júl. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Itt Jézus halála utánrol van szó.

Itt a kérdésben az apostolokrol beszélünk és nem a tanitványokrol.

Mert a tanítványok Jézus halála után váltak apostolá.

A kérdésben az apostolok és követőiröl van szó,ami Jézus halála után van.

2016. júl. 26. 22:33
 15/38 anonim ***** válasza:
Jó, akkor komolyra fordítva a szót: semmilyen bibliai, sem történelemtudományos forrás nem igazolja, hogy az apostolok és az őskeresztények vetettek volna keresztet, nagy valószínűséggel ez a szokás később alakult ki (föltehetően az ókeresztény korban), de ettől még semmi baj nincs vele, önmagában nincs benne semmi rossz. Akinek tetszik, csinálja.
2016. júl. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

15#.Igazad van senkinek semmi köze,ki milyen hitet gyakorol,sőt beleszólása sincs.

Én nem azért tettem fel a kérdést,hogy lelkileg valakit zaklassak.

Én azért kérdezek,hogy ismerjem meg a körülöttem lévő vallásokat.Vannak akik durvulnak a kérdésért,de ez az oldal ilyen egymást/egymás vallását megismerni és mindenki döntse el magának veszekedés nélkül mi bibliai és mi nem.

Remélem nem sértetelek meg.

Ha igen elnézést.

2016. júl. 27. 12:41
 17/38 anonim ***** válasza:

Nem sértődtem meg, nyugi. Engem nem érint a dolog, mivel protestáns vagyok (ettől függetlenül nem látok kivetnivalót a keresztvetésben, mert bár nincs bibliai alapja, tiltás sincs rá - miért is volna tilos?).

Bevallom, kötekedést éreztem a kérdés mögött (azt meg nem szeretem semelyik oldalról, senki ellenében), de örülök, hogy tévedtem. :-)


A keresztvetés pedig csak egy egyházi hagyomány, ami ma inkább arra jó, hogy a közösséghez tartozók ezzel a plusz gesztussal is kifejezzék a hitüket és az ebben való összetartozásukat.

2016. júl. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 szp72 ***** válasza:

@ Pál sem a keresztrefeszítést díjazza, csak beazonosít, mintha azt mondaná, hogy Jézus, a galileai...


Krisztus földi életéből sok mozzanatot lehetne említeni, Krisztus megváltói művében azonban kétségtelenül a kereszthalál volt a csúcsa. Ez volt szeretetének a legnagyobb jele.


"A keresztről szóló tanítás azoknak, akik elvesznek, balgaság ugyan, de nekünk, akik üdvözülünk, Isten ereje." (1Kor 1,18)


"Én azonban nem akarok mással dicsekedni, mint Urunk, Jézus Krisztus keresztjével. Általa keresztre szegezték nekem a világot, és engem is a világnak." (Gal 6,14)


Amikor keresztet vetünk, dicsekszünk.

2016. júl. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

Márk 7:7 Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, amelyek embereknek parancsolatai.

Azt kellene hirdetni és cselekedni amit kér tőllünk Jézus. A kerestszvetés ojan mint mikor a farizeusuk hajbókoltak az utcákon hogy lássák az emberek!

Hány ember van megkeresztelve azok közzül akik keresztet vetnek, ugy mint Jézus, mert ö példátmutatott és azt mondta hogy kövessük Őt!

2016. júl. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
47%

Képmutató!

Pál nem avval a keresztel dicsekedett amit vitt Jézus a golgotára, hanem az alázatosság keresztjével, avval mikor arcul csapták, leköpték, kigunyolták...stb

2016. júl. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!