Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az apostolok és követői nem...

Az apostolok és követői nem vettek keresztet, az egyes vallásokban miért teszik?

Figyelt kérdés

2016. júl. 25. 22:52
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező a keresztvetés mellett van 50 000 000 halott akit lemészároltak igy vagy úgy, ezek mind a keresztez vettették az emberek szivébe. Ez is hagyomány!!
2016. júl. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 szp72 ***** válasza:
56%

@ Ha netán Jézust egy fejszével végeztékvolna ki,a fejszét hordoznád a nyakadban vagy a füledbe,vagy letérdelnél elébe.Vagy,hogy nézne ki a tmplom tornyára fejszét tennének vagy sarlot és kalapácsot.


Elvileg lehetett volna egy fejsze is szimbólum, miért ne lehetett volna. Ha a fejsze valami módon Krisztust jelképezte volna, miért ne lehetett volna fejsze alakú jeleket használni.


Természetesen alakulhatott volna a történelem úgy is, hogy a sarló és a kalapács keresztény szimbólum a kereszt pedig

kommunista. A történelem azonban nem így alakult.

2016. júl. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Ez már durva.

A kereszt a bünt jelképezi nem Krisztust. A megölettett bárány jelképezi Krisztust!

2016. júl. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
24%
A szövegkörnyezetböl felmérve nem tudtam hogy a tanuk is vetnek keresztet
2016. júl. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

carpenisan attila, szerintem ta valamit rosszul tudsz egyháztörténelemből:


a keresztvetés nem volt olyan szimbólum, aminek jegyében protestánsokat vagy másokat gyilkoltak a katolikusok (ha jól értem az utalásod az 50 000 000 halottról, erre célozhattál, nemde?).


A feszület volt a protestánsgyilkosságok egyik kötelező kelléke (részben ezért nem kerül még Jézus teste, azaz istenábrázolás nélkül sem ki a templomainkba és azok tetejére, míg más kálvini protestánsok kiteszik, testábrázolás nélkül).


A feszület valóban gyilkosságok kelléke volt, a letérdeltetett protestáns vagy megcsókolta a bal kézben tartott kereszten a faragott bálványt, rekatolizálása jeléül, vagy a jobb kézben tartott kard lecsapott rá.


A "Dicsértesséktől" is joggal áll fel a hátunkon a szőr. A szájhagyomány úgy tartja, Szent Bertalan éjszakáján, amikor 20.000 kálvini reformátust mészároltak le a katolikusok, a "Dicsértessék" volt az eszköz a bizonytalan esetek eldöntésére. Ha nem ismerték az illetőt, Dicsértessék a Jézus Krisztussal köszöntek, és ha az nem fogadta, lemészárolták, gyermeket, asszonyt sem kímélve.


Nem tudni, igaz-e a legenda (hogy valóban ez volt-e az eszköz), de az tény, hogy Medici Katalinnak a párizsi vérnász után a pápához küldött örvendező, diadalmas levele ezzel a fordulattal zárult.

A pápa meg örömében freskón festtette meg a "dicső" öldöklést, Te Deumot (hálamisét) mondott és emlékérmet veretett a hugenották "legyőzéséért" (Vgonotorium Strages). Szép eufemizmus álmukban meglepett ártatlan civilek tömeges lemészárlására...


A keresztvetés azonban nem volt a feszülethez vagy a "Dicsértessék"-hez hasonló, gyilkoláshoz felhasznált "eszköz". Valószínűleg sokkal több protestáns túlélte volna a mészárlásokat, ha a bálványnyalogatás helyett a keresztvetés a kritérium, mert azt talán még hajlandóak lettek volna megtenni (legalább nem a Tízparancsolatot sértették volna vele).


De mindez amúgy is régen volt, és tény, hogy bocsánatot is kért érte a pápa. II. János Pál Debrecenben, a gályarabok emlékművénél is imádkozott, és azért is bocsánatot kért.


A bűnbánó bűnösöknek pedig meg kell bocsátanunk, mert ez is Isten parancsa (csak így remélhetünk mi magunk is bocsánatot). Nem elfelejtenünk kell, ami történt, mert az reformátor elődeink igaz mártíromsága Istenért és a hitükért, de megbocsátanunk meg kell. Azért a - legcsekélyebb becslések szerint is - ötven millió áldozatért is, akiket a hitükért mészároltak le.

Nem elfelejtenünk kell, mert a hitünkért való kiállás a vallási identitásunk része lett, hanem csak megbocsátanunk, és a megbocsátástól megkönnyebbülve még büszkén emlékeznünk hitvalló elődeinkre, és arra, hogy ők maguk is hogyan reagáltak, ha bántották őket (nem bosszúállással és nem támadással).

Párizs fölött még vöröslött az ég a kortanúk szerint a lobogó máglyatüzektől, amikor Kálvin tollat ragad és a királynak címezi könyvét, amelynek előszavát a mészárlás mártírjainak emlékére így kezd el, a hegyibeszédet idézve:


"Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.

Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.

Örüljetek és örvendezzetek, mert a ti jutalmatok bőséges a mennyekben: mert így háborgatták a prófétákat is, a kik előttetek voltak."


Ezzel az ígeverssel kezdődik el igazán a kálvini reformáció.


Nekünk, protestánsoknak tehát nem dühösnek, nem agresszívnek, nem ítélkezőnek, hanem BOLDOGNAK kell lennünk, azért is, mert hitvalló elődeinknek háborúságot kellett szenvedniük az igazságért. Örülnünk és örvendeznünk kell, mert az Isten fiainak neveztethetünk és bőséges jutalom vár a mennyekben mindezért.


Te is vesd le az ítélkezést és bocsáss meg azoknak, akik bocsánatot kértek, és olyasmiért ne bántsd őket, ami nem ütközik a Bibliába!

2016. júl. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
15%

# 35

Ugy gondolom félre értettél engem nekem nincs egy katólikussal mint személyel se gondom ,mert felebarátaim. Amit leirtál azokat nagyon jol tudom és a történelmet ismerem nagyon jol. Nekem a hazug intézményeket meg hazug tanitásokat kritizálom meg nem a személyeket nem keverem a kettöt.

A képmutatósághoz tartozik a keresztvetés mert mikor egy személy keresztet vet egy képet határoz meg kézmozdulattal.

Ugy mint mikor mutogetva beszélgetek egy idegennel mert nem ismerjük egymás nyelvét és képmutatással értekezünk.

Vizsgáljuk csak meg öszintén kinek vetjük a keresztet? Két válasz lehetséges!! Istennek vagy embereknek? Ha azt mondom magamnak akkor gond van az agyammal és orvosra van azonnal szükségem, ojan mintha magammal beszélgetnék!

Tehát a kérdés kinek vetnek az emberek keresztet Istennek vagy az embereknek? Aki leképmutatózott az legyen szives válaszoljon és indokolja meg a válaszát most kell az arogancia!! Majd együtt ellemezzük a válaszokat.

2016. aug. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

A hangsújj a kérdező kérdésén van!!

Miért teszik ez a nagy kérdés!!

2016. aug. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
45%

Előszőr is kijelenteném, hogy nem vagyok se katolikus se orgodox.

Csak annyit szeretnék mondni, hogy ha nincs a kereszt akkor ma talán már nem is lenne kereszténység Európában.

Gondoljunk csak a keresztes hadjáratokra vagy a török és tatár megszállásokra.

Minden egyes katonának a kereszt adta az erőt a harchoz azokban a szörnyű és nehéz időkben,sőt annyira a kereszt, hogy még a kardjuk is kereszt alakú volt,és a ruháikon pajzsaikon is ott virított a kereszt.

Ha ők nem lettek volna ma nekünk nem kellett volna vitatkozni a kereszt mivoltáért.

De egyébbként Jézus ezt meg is mondta;



Máté 10:34

Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet

bocsássak, hanem hogy fegyvert.


És ez a fegyver nem más mint a kereszt még ma is.

Még a keresztényeket is megossza a kereszt. Nem is kell messze mennünk csak néhány oldalt visszafelé és már látjuk is a hatását. Nem beszélve arról ,hogy a kérdező minden bizonnyal egy Jehova Tanúja aki kígyó módjára csapdába csalt itt mindenkit és össze ugrasztott itt pár keresztény embert akik egyébként a legtöbb Bibliai dologgal egyet is értenek.

Én erre mindig azt szoktam mondani,hogy "Na öcsém így kell ezt csinálni!"


Én nem vetek keresztet mert a vallásom Baptista, de nem is ítélem el azt aki vet mert vannak sokkal de sokkal súlyosabb dolgok amelyek foglalkoztatnak.

A kereszt számomra egy olyan szimbólum ami emlékeztet ahányszor csak rá nézek, hhogy képes volt Isten a földre születni és arra az eszközre magát hagyni megfeszíttetni csak azért,hogy a bűneim eltöröltessenek. Tehát a kereszt emlékeztet, hogy maradjak az úton azon az úton amit a Megváltom elkészített a számomra.


És miért pont kereszt lett a Megváltónk kivégző eszköze, az sem véletlen kérdező!

Már az orvostudomány is megállapította,hogy nincs még egy olyan eszköz ami abban a korban ismert volt és ami annyi szenvedést okozna mint a kereszt, ezért nem lett kés balta kard hanem lett kereszt.

A Megváltónk szenvedett mert ennek így kellett lennie.


Fil 2:6 Aki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy [ő] az Istennel egyenlő,

Fil 2:7 Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

Fil 2:8 És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.


"MÉGPEDIG A KERESZTFÁNAK HALÁLÁIG!"

2016. aug. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!