Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az apostolok és követői nem...

Az apostolok és követői nem vettek keresztet, az egyes vallásokban miért teszik?

Figyelt kérdés

2016. júl. 25. 22:52
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező az apostolok és a Jézus igazi követöi soha nem vetettek keresztet és nem is fognak. NEM BIBLIKUS!! Emberek tudományai, ami hiábavalóság Isten semmibeveszi az ilyet.

Máté 7:23 És akkor vallást teszek majd nekik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.

2016. júl. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
51%

carpenisan attila


Te nagyon elvakult, és sajnos eléggé gyűlölködő emberként nyilvánulsz meg (vagy Jehova tanúja vagy, ami egykutya).


Az igaz, hogy a keresztvetésnek nincs bibliai alapja, de tiltás sincsen rá. Ha semmit sem szabadna csinálni, aminek nincs bibliai alapja, akkor lebénulnánk.


Kit, mit zavar a keresztvetés? Ho mond ellent a Bibliának? A szentképek, szentek tisztelete a Tízparancsolatba ütközik, ez igaz, de a keresztvetés önmagában nem.


Egyébként meg kevesebb ítélkezéssel többre mennél...

2016. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
68%
carpenisan attila! Az internet használata sem biblikus, Te mégis használod vallási hirdetésre. Nem gondolod, hogy egy kicsit szűk látókörű és csökkent gondolkodású a megnyilvánulásod. Lehet, hogy Te nem vagy ilyen, de a megnyilvánulásod az volt.
2016. júl. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
48%

Nem vagyok Tanu és nem is leszek mert nagyon torz vallás. Nem gyülölök senkit én magamat senkinél nem tartom külömbnek és nem vagyok semijen egyház tagja se szektájé.

De Isten igazságát a hazugsággal szembe megitélem. Mégegyszer nem elitélem, hanem megitélem. És soha nem adok igazat semijen hamis tanitásnak! Aki vallásosnak vagy hivönek tartja magát az sziveskedjen a bibliára támaszkodni, ne pedig emberek rendeleteire!

Márk 7:7 Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, amelyek embereknek parancsolatai.

Ojan nehéz megérteni? Ezt Jézus mondta nem én találtam ki!

Ujbol a kérdezönek mondom mert emberi tudomány,Jézus szavai szerint hiábavaló. Az én dolgom az hogy szeressem azt aki keresztet vet mint magamat, mert felebarátom!

2016. júl. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
A keresztvetés valáshirdetés?? Melyik vallást hirdeted vele?
2016. júl. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

carpenisan attila,


vannak a Bibliából közvetlenül nem levezethető dolgok, amiket mégis gyakorlunk, mert kialakult szokás, és nem áll ellentétben a Bibliával.


A legkézenfekvőbb példa a karácsonyfa, amelyet ráadásul protestáns német vidékeken "találtak ki". Nincs benne semmi rossz, a Biblia tanításával ellenkező dolog (hiszen nem övezi vallásos tisztelet a fát, és nem számít istenábrázolásnak), de nem is következik a Bibliából.


Szerintem bőven elég, ha attól tartózkodunk és az ellen hadakozunk, amit a Biblia tilt, amit nem tilt, azzal mi bajunk volna? Szükségtelen ágyúval lövöldözni verebekre.

2016. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
84%

carpenisan attila!


"Márk 7:7 Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, amelyek embereknek parancsolatai.

Ojan nehéz megérteni? Ezt Jézus mondta nem én találtam ki!

Ujbol a kérdezönek mondom mert emberi tudomány,Jézus szavai szerint hiábavaló. Az én dolgom az hogy szeressem azt aki keresztet vet mint magamat, mert felebarátom!"


Azért számba vehetnéd a szövegkörnyezetet is.

Jézus tanítványai nem mostak kezet evés előtt, ezt tették szóvá a farizeusok. Ha Te kezet mosol evés előtt, akkor ne gyere ezzel az idézettel! Ugyanis Jézus szerint az evés előtti kézmosás emberi szokás!


Így folytatódik: "És monda nékik: Az Isten parancsolatját szépen félre teszitek, azért, hogy a magatok rendelését tartsátok meg."


Tehát Jézusnak az volt a gondja, hogy Isten parancsát elhagyják az emberek, és nem az, hogy emberi szokást követnek. Te magad is emberi szokások tömkelegét követed. A napi tisztálkodástól kezdve az oktatásügyön át az egészségügyi vonatkozású szokásokig. A keresztvetés emberi hagyomány, de vallási hovatartozás kimutatása, ami által nem emberi célt szolgál. Nem egyenértékű a kézmosással, mert az önös célt szolgál.

Te megítéled, mert bibliátlan. Holott az internet használata, az autó használata, és százával lehet sorolni, mind bibliátlan. És Téged senki ezekért nem ítél meg.


" 2. És látván, hogy az ő tanítványai közül némelyek közönséges, azaz mosdatlan kézzel esznek kenyeret, panaszkodának.

3. Mert a farizeusok és a zsidók mind, a régiek rendelését követve, nem esznek, hanemha kezöket erősen megmossák;

4. És piaczról jövén sem esznek, ha meg nem mosakodnak; és sok egyéb is van, a minek megtartását átvették, poharaknak, korsóknak, rézedényeknek és nyoszolyáknak megmosását.

5. Azután megkérdék őt a farizeusok és az írástudók: Mi az oka, hogy a te tanítványaid nem járnak a régiek rendelése szerint, hanem mosdatlan kézzel esznek kenyeret?

6. Ő pedig felelvén, monda nékik: Igazán jövendölt felőletek, képmutatók felől Ésaiás próféta, a mint meg van írva: Ez a nép ajkaival tisztel engem, a szívök pedig távol van tőlem.

7. Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, a melyek embereknek parancsolatai.

8. Mert az Isten parancsolatját elhagyva, az emberek rendelését tartjátok meg, korsóknak és poharaknak mosását; és sok egyéb efféléket is cselekesztek. "


Remélem mostantól nem fogsz kezet mosni. És majd ezután verd mások fejét ilyen idézetekkel, miközben szajkózod, hogy Te nem ítélsz meg senkit. Képmutató!

2016. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 szp72 ***** válasza:
100%

@ Pál nem avval a keresztel dicsekedett amit vitt Jézus a golgotára, hanem az alázatosság keresztjével, avval mikor arcul csapták, leköpték, kigunyolták...stb


"Én azonban nem akarok mással dicsekedni, mint Urunk, Jézus Krisztus keresztjével. Általa keresztre szegezték nekem a világot, és engem is a világnak." (Gal 6,14)


Egész konkrétan azzal a keresztel dicsekszik, amire felszegezték. Természetesen a kereszttel nem mint tárggyal dicsekszünk, hanem az általa jelképezett krisztusi megváltói tettel. Ha például egy sportoló dicsekszik az aranyérmével, természetesen a kiváló teljesítményével dicsekszik, amit az érem jelképez, s nem azzal, hogy aranyból készült kerek fémdarabka birtokába van.


@ Képmutató!


Csak nehogy úgy járj ezekkel az ítélkezésekkel, mint aki ki akar venni a szálkát mások szeméből, de az övében gerenda van.

2016. júl. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
Akor vegyem ugy hogy csak a kézmosás emberek parancsolatai a többi nem, ami nincs az irásban? Nem ártana az egész írást tanulmányozni nem csak a szövegkörnyezetet! Vagy talán azért vagyok képmutató mert az emberi hagyományt meg az emberi törvényeket nem teszem Istenivé egyenlövé? Mi alapján tudsz megitélni egy emberi hagyományt hogy helyes e vagy helytelen Isten szemében? Egyedül az irás és a törvények alapján lehet megitélni. Mikor leképmutatózta a farizeusokat meg az irástudokat Jézus, nagyon felháborodtak.
2016. júl. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Ha netán Jézust egy fejszével végeztékvolna ki,a fejszét hordoznád a nyakadban vagy a füledbe,vagy letérdelnél elébe.Vagy,hogy nézne ki a tmplom tornyára fejszét tennének vagy sarlot és kalapácsot.
2016. júl. 29. 21:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!