Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok az egyházról és...

Mit gondoltok az egyházról és a Pápáról?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok :D Oláh Ibolya szerint Jézus/Isten nem létezik.Mások meg kiakadnak a Pápára hogy mit képzel magáról hogy olyanokat dirigál hogy védekezz húzz gumit meg ilyenek :D én viszont egyetértek :D:D és ti?
2010. jún. 29. 08:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Öhh...a pápa éppen azt mondja, hogy NE húzz gumit, és NE védekezz!!

Amúgy köszi, hogy Oláh Ibolya nézeteit is megosztottad velünk, már régóta tudni akartam, hogy Oláh Ibolya hisz-e Istenben.


Különben meg nem vagy túl jó véleménnyel a mostani pápáról...

2010. jún. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Hát az attól függ mi volt a szándékod ezzel a kérdéssel. Ha őszintén érdekel a kérdés ajánlok néhány linked a figyelmedbe:


[link]

[link]

[link]


Ha pedig csak bohóckodni akartál (ami eléggé valószínű) megkapod a cirkuszt a nemsokára a kérdést teleíró inkvizíción sápitozó pedofilpapozó vulgárateista és szektás kompániától....

2010. jún. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

Pont ennek ellenkezőjét állítja a pápa. Ezzel nem is volna baj, han em csak ennyit akarnának betartani a hívei. Nem azt mondom, hogy igaza van, de nem lehet őt hibáztatni azért, mert mások védekezés nélkül szexelnek össze-vissza, hiszen a katolikus valláshoz az önmegtartoztatás is hozzátartozna.


Egyébként a mostani pápát sokkal többre tartom, mint az előzőt.


Amúgy hogy jön ide Oláh Ibolya?

2010. jún. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ki az az oláh ibolya? A ne használj gumit nem azt jelenti, hogy fűvel fával gumi nélkül...
2010. jún. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

Ami kapásból most eszembe jutott, a keresztes háborúk. Nem tudom van e nagyobb és véresebb tömeggyilkos a katolikus egyháznál, élén a római pápával:S:S:S

A ne húzz gumit témát nem kommentálom.

2010. jún. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
58%

Sztem a legnagyobb és leglegálisabb maffia!

a pápa meg azt mondja:gyereknemzés megakadájozás végett ne húzz gumit!

DE, védekezni(betegségek)szabad vele, így pontos

az egy dolog h én istenben nem nagyon(vagy nem is)hiszek, de semmi bajom a hívőkkel, és az égsz hit dologgal, de maga az egyház, szúrja a szemem, amit legelőször írtam, nem a hitre és hívőkre értettem, hanem az egyházra, ez szerény véleményem.

2010. jún. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Én úgy gondolom létezik Isten. Sok egyház van ma a világon, szerintem Isten gyermekei mindegyikben megtalálhatóak, noha ritka közülük az, aki valóban az Isten szerint való igazságot közvetíti.


A pápa a katolikus egyház feje, bizonyára tanult és okos ember, emberileg nézve szerintem semmi rosszat nem lehet róla mondani. Mindamellett úgy gondolom, hogy ő és egyháza nem tartozik azok közé, akik az Isten szerint való igazságot közvetítenék.


Üdv. Péter

2010. jún. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az Egyház az nem a katolikus/református stb. egyház, hanem a hívők közössége. Mindenki, aki hisz Jézusban és követi,az az ő Egyházához tartozik, azaz keresztény. Attól, hogy valaki katolikus/református stb. még nem biztos, hogy igazi keresztény.


Ami a keresztes háborúkat illeti, aki Jézus tanításainak ismeretében vallásháborút hirdet, az NEM keresztény, akkor se, ha történetesen a katolikus egyház feje, hiszen Jézus elítéli a háborút és az erőszakot. Az egy véres történelmi időszak volt, amikor a Bibliát még csak kevesen olvasták, latinul miséztek és az emberekkel mindent el lehetett hitetni. Ezért ne hibáztasd se Istent, se Jézust, csak az embereket.


Ja, és az ateizmus áldozatairól (kommunizmus, nácizmus) se feledkezzünk meg, többen voltak és mind a felvilágosult xx.században.


Oláh Ibolya teológiai ismeretei valószínűleg nem elég mélyek, de nem baj, az az ő dolga. A kérdés csak az, kedves kérdező, hogy te magad miért tetted fel ezt a kérdést, és komoly választ vársz-e rá?

2010. júl. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utálom az egyházat, a papokkal, pápával együtt. Szerintem beteges. :D

Am hiszek istenben, de a mesékben nem. Szóval azért nem vok ateista.


Am igen, a védekezéssel egyet értek, ez talán a legértelmesebb megnyilvánulása. XD

19/L

2010. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Hasítsd szét a fát, és én ott leszek; emeld fel a követ, és megtalálsz "


Semmi szükség sem az egyházra, sem a papokra, sem a pápára.

2010. júl. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!