Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Isten szándéka a föld és...

Mi Isten szándéka a föld és az emberre vonatkozóan?

Figyelt kérdés

2016. júl. 28. 22:46
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
42%

"Az ember élete során folyamatosan vágyik valamire, soha nem teljesen elégedett. A Mennyország a tökéletes elégedettség állapota, ha úgy tetszik a jutalom, ahol az ember Istennél van és nem vágyik már többé semmire, mert mindene megvan, ami kellhet. "


Tehát mindenki rendelkezik a legtutibb mobillal (miközben soha senki sem vágyik senkivel semmit kommunikálni), csillió lóerős autók tömkelegével (miközben senki sem vágyik sehová sem elmenni), csettintésre megjelenő legízletesebb étkekkel (miközben soha senki sem éhes), mindenre kiterjedő tudással és ismeretekkel (miközben ezt a tudást soha senki sem használja semmire sem), és ráadásul mindeközben még folyamatos, állandó orgazmusérzésük is van (miközben nem is rendelkeznek fütykössel és nunival)? Ráadásul mindezt az örökkévalóságon át. Hát szerintem ez így elég sivár és unalmas lehet, főleg úgy néhány millió év után már egészen biztosan.

Egyébként ezt honnan tudod ilyen biztosra? Mert a Bibliában erről egy szót sem találtam, de légyszi világosíts fel, hogy hol van ez leírva benne.


"Te lehet, hogy egy hatalmas "fütykösként" képzeled el túlvilági életedet, én továbbra is szellemi létezőről beszélek, azoknak pedig jellemző tulajdonságuk, hogy nem rendelkeznek "fütykössel", így sajnos kiverni sem tudják."


Ez megint csak hol van leírva a Bibliában? Vagy miféle forrás alapján tudod ezt ilyen részletekre kiterjedően? Vagy csak te így gondolod a dolgot?

Valamint nem lehet, hogy ha mindenük megvan a mennyországbélieknek, csak épp pont fütykösük meg nunijuk nincsen, akkor pont erre vágynak? Hiszen nincs olyan hogy legjobb, mindig van a jónál is jobb. Biztos jó lehet a mennyországi élet fütyi meg nuni nélkül is, de mennyivel jobb lehet ezekkel együtt, nem igaz?


"Most ez komoly? Te nem éreztél még fájdalmat valami nagy trauma, esetleg egy szeretett személy elvesztése után? Olyankor a fütykösöd szokott fájni? Sajnálom, hogy tőlem kell megtudnod, de nem csak fizikai fájdalom létezik. "


Oké, de akkor mi a garancia arra, hogy a mennyországban lévő szellemi lények nem éreznek szellemi fájdalmat? Hiszen bármi történhet ott is, ami traumát okozhat nekik. Mondjuk egy szerelmi háromszög. Vagy szerelmet sem érezhetnek? Az azért elég gáz lehet, nem?

Más részről, ha a pokolban éreznek a szellemlények szellemi fájdalmat, akkor nyilván a mennyországban is kell hogy képesek legyenek a szellemi fájdalom érzésére. Akkor meg mégsem olyan tutijó hely a mennyország?


"Nem tudom, én azt látom, hogy eddig minden kérdésedre megkaptad a választ"


Amely válaszok állandóan újabb és újabb kérdéseket vetnek fel, amint látod. Minél több magyarázatot adsz, annál több újabb kérdés vetődik fel. Minél mélyebbre ásunk a témában, annál inkább magyarázkodásra szorulsz, ha tartani akarod az álláspontodat. Persze ezt folytathatjuk kábé addig, míg meg nem halunk, és utána majd meglátjuk, hogy melyikünk álláspontja is takarja a valóságot. Én ugye azon az állásponton vagyok, hogy a halállal megszűnünk létezni, te pedig a sajátodat képviseled. Nekem nem kell törnöm a fejem mindig újabb és újabb magyarázatokon, neked viszont igen, állandóan foltoznod kell a teóriádat a halált követő dolgokról.


Félre ne érts, nem támadlak most, csak egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy szerinted hogyan is működik ez a dolog. A felszínen, nagy vonalakban többnyire az összes kereszténynek megegyezik az álláspontja, de minél mélyebbre ásunk, minél részletesebben próbáljuk elemezni és feltárni az álláspontokat, annál több eltérést találunk. Ha pedig elég mélyre ásunk, akkor gyakorlatilag nincs két egyforma álláspont, mindegyikük máshogy gondolja, képzeli el a halált követő dolgokat. Legalábbis én ezt tapasztaltam eddig azok alapján, akikkel erről beszélgettem. Mindenkinek egyedi az álláspontja, ha eléggé belemegyünk a részletekbe. Miért van ez így, ha egyszer a Bibliában leírtak olyan pontosak és egyértelműek?

2016. júl. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
78%

"Tehát mindenki rendelkezik "


A VÁGYAK megszüntetése a szenvedés megszűnése.

Ezt Buddha nevű gyakorizó mondta régen.


"unalmas lehet"


Az.


Ha lehet tovább loholni a vágyaink betöltésére, a birtoklásra, a hírnév-vagyon-rang elérésére - az nem unalmas. De mélységesen szenvedéssel teli.


A vallások és -a gyermekek művészete- a nagy népmesék a halált legyőző erőkről szólnak. "Egy életem egy halálom"

A felnőtt ember, ha nem akarja(!) "túlélni"- vagyis legyőzni a halált - azzal semmilyen úton-módon ezt nem lehet megértetni, és nem is akarja (!) megérteni - hisz az egész több évtizede óta zajló életét át kellene transzmutálni egy SZELLEMI ÚTTÁ - egy tudatos, szellemi aszcenzióhoz.

És az bizony nagyon nehéz. Könnyebb egész nap 'trollkodni', becsmérelni, szidni ezeket a tradicionális emberi méltóságunk fundamentumát jelentő szellemi utakat.


A tudatkialvás - a halál - maga a pokol- a tudat megsemmisülése. Holott ott volt bent a tudatában a halált legyőző erő, a Középpont, amit elérhetett volna

- ha akarta volna.


"Mindenki elérheti a buddhai rangot ha egyedül a szívében keresi Buddhát"

- mondta Buddha nevű felhasználó.


"Isten országa TIBENNETEK van."- mondja Krisztus.


/ ne várjátok hogy itt vagy ott, hogy eljön mert tibennetek VAN.

Van!!!

De a nyüzsgés, a loholás a vágyak betöltésére teljesen elfedi. A csendben a befelé figyeléskor tapasztalható.

"Minden, amit kaptam, a csendből kaptam" - írja Weöres.


A világvallások (az 5: Taoizmus, Hinduizmus, Buddhizmus, Kereszténység. Iszlám) egy középpontból kiindulva (Törvény, Brahman, Budhha-tudat, Isten, Allah) egyöntetűen a középpont eléréséhez ad útmutatást. Egy hegycsúcsra sok ösvényen lehet feljutni, azok létesültségükben különbözőek - az északi oldal fái, virágai, fényei, illatai, páratartalma más mint a déli oldalé -, de egy és ugyanazon hegycsúcsra vezet.

-aa-

2016. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:

14-es

A föld soha nem fog elpusztulni? Ezt mégis honnan veszed?


A Biblia írja, és tudod nem saját elképzelés.Oda is irtam h melyik bibliavers:)

2016. júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
Szerinted a Nap nem fogja elpusztítani?
2016. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
42%
Ott a pont 30 as
2016. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
42%
Meg 31 es :)
2016. júl. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
37%

"Én laikus vagyok a témában, de annyi nekem is megvan, hogy minden fájdalom (akár fizikai, akár érzelmi) az idegrendszerben, az agyban, meg úgy általában a fizikai testben nyilvánul meg valamilyen módon. Nincs test - nincs fájdalom. Ennyi."

Ez azt feltételezi, hogy az embernek nincsen lelke, tehát nem több egy állatnál, amit különböző kémiai folyamatok, ingerek, ösztönei irányítják.


"Aha, és egy mindenható Istennek ehhez több mint 2000 emberi évet kell tökölnie az ügyön? Akkor az a Sátán valami baromi nagy hatalmú valami lehet, Ádám meg valami kivételes tehetség, ha ketten ekkora fejtörést okoznak egy mindenható, lehetetlent nem ismerő Isten számára..."

Ha egy pillanatra is elképzeled, hogy Isten létezik, logikus, hogy téren is időn kívül- vagy inkább felülálló létező. A Biblia is írja, hogy számára nem lényeges dolog az idő, 2000 év, 2 nap, teljesen mindegy.

Terve pedig biztosan van a Földdel, mégpedig az, hogy el fog pusztulni, erre válaszokat kapunk a Bibliából (és érdekes módon természettudományos ismereteink is ezt igazolják már:)


A 10:21-es elég jó dolgokat mondott, úgyhogy a legtöbb felvetésre nem válaszolnék. Azt tudjuk a Bibliából, hogy földi életünkben elkövetett jó vagy rossz cselekedeteink alapján vagy eljutunk a Mennybe (vagy nevezzük ahogy akarjuk), ahol Istennél leszünk, vagy a Pokolba, ahol "sírás lesz és fogcsikorgatás".

Azt is tudjuk, hogy csak a lelkünk üdvözül, a testünk elenyészik, csak Jézus Krisztus és Szűz Mária mentek fel a Mennyek Országába.


Az a probléma, hogy te még mindig úgy képzeled el az üdvösség állapotát, mint ezt a világot. Ha létezik a Mennyország ott nem lehetséges, hogy az ember szenvedjen, hiszen az a boldog tökéletesség állapota, a "legjobb". Ott nem unatkozhat az ember, mert elérte vágyai csúcspontját, Istennél van, és örökké boldog. Ez hasonlóképpen jelenik meg egyébként valóban a legtöbb vallásban.

2016. júl. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
79%

"Ez azt feltételezi, hogy az embernek nincsen lelke, tehát nem több egy állatnál, amit különböző kémiai folyamatok, ingerek, ösztönei irányítják. "


Márpedig a valóság ezt az elméletet igazolni. Hiszen ha az embernek az agya károsodik, könnyen előfordulhat, hogy olyan tevékenységeket nem tud végrehajtani, amihez egyébként meglennének a megfelelő izmok, stb. a szervezetben. Hogy is lennénk ilyen tekintetben többek egy állatnál? Hiszen belőlük fejlődtünk ki. Van egy beszédközpontunk az agyban, és fejlettebb némivel az agyműködésünk, de ezeken kívül aligha vagyunk sokkal fejlettebbek az állatoknál. Sőt, fizikai teljesítmény terén egy csomó állat leköröz minket.

2016. júl. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
65%
ezt az elméletet látszik igazolni*
2016. júl. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
20%
Pedig azon kívül, hogy a Bibliából tudjuk, hogy van lelkünk a tudósok nagy része is azon a véleményem van, hogy kell lennie valami irányító nem fizikai dolognak, ami az agyat is irányítja. Nem véletlen, hogy nem tudják tökéletesen feltérképezni az agyat.
2016. júl. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!