Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Isten szándéka a föld és...

Mi Isten szándéka a föld és az emberre vonatkozóan?

Figyelt kérdés

2016. júl. 28. 22:46
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:

#48

De a vágyak is az agyban alakulnak ki.

2016. aug. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
#51: Miért, a személyiség, az öntudat, a "szellem" nem az agyban alakul ki?
2016. aug. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
44%

de nem ám, bizony nem

az agy eszköz - mint pl ahogy a rádió is eszköz - nem ott bent énekelnek a kicsi nénik és bácsik a dobozban, pedig ebben még sok el is férne:D

[link]

2016. aug. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
44%

48: Te csupán földi keretek közt tudsz gondolkodni, ilyen begyöpösödött elmével tényleg lehetetlen elképzelni a Mennyországot. Ha létezik a Mennyország ott nyilván nem ugyanazok a szabályok érvényesek. A boldog tökéletesség állapotát nagyon nehéz, szinte lehetetlen elképzelni egy ember számára, főleg ha nem is akarjuk.


49: "Akik a bibliát irták, tisztába voltak vele hogy ez az egész nem létezik."

Lehet rajta vitatkozni, hogy a Biblia hiteles-e vagy sem (bár a bizonyítékok arra mutatnak, hogy az), de az Újszövetség íróiról egészen biztosan tudjuk, hogy igaznak gondolták azt, amit leírták, annál az egyszerű oknál fogva, hogy szinte minden egyes szentíró életét adta a hitéért. Ha ez az egész egy jól összerakott mese lenne (egy nagyon jól összerakott mese, mivel ellentmondást nem találsz benne), akkor miért vallották volna életük utolsó pillanatáig igaznak a dolgot? Az ember egy hazugságért nem adja az életét, több, mint egy tucat ember ugyanazért a hazugságért meg végképp nem.

Szóval látom utánanéztél a dolgoknak, mielőtt elkezdtél okoskodni. Annyiban igazad volt, hogy vannak még gondolkodó emberek. Te nem tartozol közéjük.

2016. aug. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
Jóólvan jolvan, akkor éld az önmegtartóztató életed a bibliád szerint. addig én azt csinálok amit akarok és baromira jól érzem magam. Élek az élvezeteknek, aztán ha majd kimulok,max bocsánatot kérek mindenér ha télleg neked lenne igazad
2016. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy önmegtartóztató életet élnék (attól is függ mit értünk ugye ezalatt, mert ha azt, hogy nem állat módjára viselkedek akkor önmegtartóztató életet élek; viszont ez egy nemkereszténytől is ugyanúgy elvárható), és kifejezetten boldog vagyok, elégedett vagyok az életemmel. Annak viszont megkérdőjelezném a boldogságát, akinek az jelenti az élvezetet, hogy olyan témákba trollkodik bele, amikről fogalma sincs, de hát ki tudja.:)

A megbocsátás dolog pedig nem úgy működik, ahogy képzeled, de az eddigiek alapján úgyse értenéd meg amit beszélek, úgyhogy inkább hagyjuk a témát.

2016. aug. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 Roxy333 ***** válasza:
Az,hogy a Földet eredetileg hogyan teremtette,milyen szándékkal,az nem válasz. Ugyanis az embert is ugyanazzal a szándékkal teremtette,tehát úgy tervezte,hogy örök életű lesz. Akkor szerintetek ez az embereknél megdőlt,de persze az imádott világnál nem? Ennyiből az embereket is visszaállíthatja egy csettintésre örök életűnek,mivel annak szánta eredetileg. Vagy erről bezzeg lemondott? Hulljon a férgese,de a világ az semmi áron,az kimozdíthatatlan,az megmarad mindörökké? Jehova egy elég világcentrikus pszichopata,ha a "földgömb" fennmaradása fontosabb neki,mint az,hogy az emberek fennmaradjanak.
2016. aug. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
Le ne ird mégegyszer a nevét, te istenkáromló!!!!!!
2016. aug. 3. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:

"az agy eszköz - mint pl ahogy a rádió is eszköz"


Megint fel kell tennem a kérdést, hogy milyen forrásból szeded ezeket az infóidat? Hol van ez leírva, hogy az ember agya csak egy eszköz?


De megint csak tegyük fel, hogy igazad van (szépen épülget ez a légvár), és agyunk csak mint egy átjátszó, továbbító eszköz funkcionál. De milyen adást továbbít? Ki van az agy mögött, ki adja a személyiségünket? Egy valaki vagy valami, vagy több valaki vagy valami küldi az adást, amit agyunk fog?

Meg milyen módon fogja agyunk ezt az adást? Agyunkkal kölcsönhatásba lép, mert ugye agyunk fogni képes az adást, és agyunk csak evilági összetevőkből áll. Akkor miért nem tudunk semmiféle olyan műszert építeni, amely képes lenne fogni, érzékelni ezt az adást?

2016. aug. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:

szíves engedelmeddel 59-es, én, mint I. Nagy Gyakorizó, így gondolom, és így tapasztalom, ezért nem hozok most forrást

(bár vannak, az összes ezzel foglalkozó nem materialista lényegében)

*

gyorsan essünk túl a "miért nem tudunk semmiféle olyan műszert építeni" -kérdésen, hogy utána a költészetre tudjunk koncentrálni.

Miért nem tudunk embert építeni? mikor azt játszva megteszi egy megfogant magzat- így te is játszva megtetted néhány évvel ezelőtt:D

De tudunk nagyon okos gépeket készíteni - amik minden esetben csak azt tudják végezni, amit egy éntudattal rendelkező élőlény (úgynevezett "ember") betáplál (akár a "véletlen döntést is be kell programozni).

Nem fog a gép IHLETET kapni és inkább egy ódát zengeni a lét és nem lét kérdéseiről:D

*

"Ki van az agy mögött, ki adja a személyiségünket?"

én

Ami - a materialisták szempontjából tragikusan- anyagát tekintve semmi.


"Ki vagyok én?" - ez a kérdés egy ősi, tradicionális szellemi gyakorlat.


"Vágd meg e fügét! Mi van benne? Csak mag?

Vágd szét a magvat!

Mit látsz? Semmit? – Ez a semmi a magban,

ez nő meg fává, ez a láthatatlan:

ez a lélek, a mindenség csirája,

ez a valóság, ez a könnyü pára,

tudod-e, Szvétakétu?"

[link]


*

2016. aug. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!