Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Isten szándéka a föld és...

Mi Isten szándéka a föld és az emberre vonatkozóan?

Figyelt kérdés

2016. júl. 28. 22:46
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:

"Miért nem tudunk embert építeni? mikor azt játszva megteszi egy megfogant magzat- így te is játszva megtetted néhány évvel ezelőtt:D "


Miért ne tudnánk? Egy férfi és egy nő összeröffen, összeteszik amijük van, és 9 hónapra rá ott a kész ember :)


Ha pedig azt kérdezed, miért nem tudunk csipesszel meg kisollóval összerakni egy élő emberi lényt, akkor a válaszom az, hogym i mindössze kb. egy évtízezrede foglalkozunk ilyesmikkel (sőt, igazából csak néhány évszázada jelentős mértékben), míg a természetnek évmilliárdok álltak rendelkezésére ahhoz, hogy elkészüljön az ember, mint faj. Szerintem adjunk még egy kis időt az emberi tudománynak, és én nem zárnám ki, hogy tényleg (átvitt értelemben persze) csipesszel és kisollóval fogunk különböző lényeket megtervezni és létrehozni.


Mellesleg ahhoz, hogy az emberi magzat csak úgy megszülethessen, az evolúció milliárd évnyi kitartó munkájára volt szükség. Szóval az, hogy "játszva megteszi a megfogant magzat" legfeljebb olyan hasonlattal élve igaz, mint amikor az ács beveri az utolsó szöget a ház tetejébe, és azt mondja, hogy "Lám, egy ütésre kész a ház".


"De tudunk nagyon okos gépeket készíteni - amik minden esetben csak azt tudják végezni, amit egy éntudattal rendelkező élőlény (úgynevezett "ember") betáplál (akár a "véletlen döntést is be kell programozni). "


Még, egyelőre. Nem tudom, hogy lehetséges-e éntudattal rendelkező robotot létrehozni, de egyelőre semmilyen jel nem mutat arra, hogy ez az opció eleve ki lenne zárva.


""Ki van az agy mögött, ki adja a személyiségünket?"

én


Akkor te rádiózol az agyadon keresztül?

2016. aug. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
Miért ne tudnánk embert építeni? magzati korodban te valamilyen emlékanyagból tudatosan, gondolatban megtervezve építkeztél? Ez esetben gratulálok, ügyes vagy. A többire nem kívánok már válaszolni, később sem, higgy, amit akarsz. Miden jót.
2016. aug. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:

lemaradt: mert abban a kérdésben, hogy "ki vagyok én" és hogy "honnan jön a gondolat" (haladóknak: "honnan jön az ihletet gondolat") érdektelen, hogy mi volt egymillió éve, (haladóknak: de még az sem igazén fontos, mi volt egy órája:D) és hogy mit fedeznek fel a tudósok 1-10-20-100 év múlva. Mert ez a jelenléttel függ össze.

na most, minden jót, viszontlátásra!

2016. aug. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 Thyhor ***** válasza:

Mivel bármiféle istenség létezésére nincs egy szikrányi bizonyíték sem ezért azt javaslom hogy ezt a kérdést más szempontból közelítsd meg.Ne azt várd az élettől és ne azt kérdezgesd magadtól vagy másoktól hogy mi a szándéka istennek ezzel vagy azzal hanem építsd a szándékot önmagadban.A sors nagyrészt a szándék következménye.Ne pazarold arra a sorsodat hogy valami megtapasztalhatatlan természetfeletti lényre bízod,inkább vedd a saját kezedbe.

A kérdésedre pedig csak azt tudom válaszolni hogy mivel tudtommal az összes ismert létező és tudatos gondolkodó lény közül az embernek vannak csupán szándékai ezért a föld és az emberiség sorsa a mi kezünkben van és bizonyára a mi szándékaink szerint fog alakulni hacsak nem szól közbe a szándék nélküli természet.

2016. aug. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!