Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan vehetném fel az Iszlámot?

Amyrara kérdése:

Hogyan vehetném fel az Iszlámot?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, 17 éves, ateistaként nevelkedtem, de mindig is hittem, hogy van Isten. Nagyon sokat kutakodtam a témában, de egyik vallás amit végig tanulmányoztam sem adott választ a kérdéseimre, aztán amikor kezembe került itthon egy régi Korán és beleolvastam, egyszerűen éreztem, hogy: Ez az. Életem egyik legjobb érzése volt. Minden vágyam, hogy felvegyem az Iszlámot. Nem tudom a szüleim mit gondolnának (félek is tőle), vagy hogy hol kezdjem, hova menjek... Pesten élek, például ha besétálok egy imaházba akkor nem néznek-e bolondnak, vagy mit fognak hozzám szólni, hiszen én nem kaptam muszlim nevelést, és nagyon sok mindent nem tudok... Mit szólnak majd az osztályom/ tanáraim ha kendőt kezdek el hordani? Mit tegyek? Nagyon sok kérdésem van...


Köszönöm a segítő válaszokat.



2016. júl. 29. 20:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%
Mi tetszik neked annyira az iszlámban?
2016. júl. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem gondold át ezt alaposan, olvasd végig a Koránt, tanulmányozd az iszlám történelmét, hagyj időt magadnak, utána dönts.

Sokan le fognak pontozni ezért, de személy szerint nem értem, hogy aki figyelt kicsit történelmen, annak mitől vonzó az iszlám..Mohamed korában az Arab-félszigetek mindenféle törzs öldökölte egymást, majd Mohamed, aki egyébként keresztények-zsidók közt tanult, egyesítette őket az iszlám által. A Koránban nagyon sok rész vagy egyenesen a Bibliából lett átemelve, vagy szándékosan az előbbiek ellen beszél. Mohamed sok dolgot félreértett a kereszténységgel kapcsolatban, többek között a Szentháromság tanáról is azt hitte, hogy politeizmus, ezért is számít a társítás a legnagyobb bűnnek (meg ezért is írta, hogy "Nem nemzett és nem nemzetett, nincs hozzá hasonló", valamint, hogy "Nem helyénvaló, hogy Allahnak fia legyen").

Persze, aztán lehet, hogy én tévedek, és nem így van, de ez az, amire én jutottam. Nem akarlak lebeszélni, hisz a Te döntésed, részemről semmi bajom az iszlámmal, sőt, nagyon szimpatikus a kultúrája, de szerintem semmiképp se lehet igaz. Ha viszont Te úgy érzed, várj vele türelmesen, és ne érdekeljen, ki mit gondol.

2016. júl. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%

Miiiiiiiiiiiii a jó büdös franc tetszhet bárkinek az iszlámban, pláne egy európai, szabad kultúrkörben nevelkedett 17 éves lánynak? Ugye tudod, hogy mit művelnek manapság az iszlám nevében? És hogy mennyire tart egy iszlám férfi egy nőt? Miért akarnál egy elmaradott, nevetségesen összeollózott vallásba belépni önként, ahol ráadásul csak egy másodrendű ember lennél a nemed miatt?


Mondj bármilyen logikus érvet, hogy mitől "ez az". Nem írtál erről semmit.

2016. júl. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
54%
annyira tetszik a csador?
2016. júl. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Miért kell valamit megindokolni, logikusan? Éreztem, és ennyi. Se a kereszténység, se a júdaizmus, se a többi vallás, de a tudomány sem tudta megválaszolni a kérdéseim, és egyikkel sem értettem százszázalékig egyet, pedig nagyon sokat kutakodtam a témában, a legjobb barátom mélyen vallásos katolikus, neki sem sikerült meggyőznie. Az nem elég, logikus talán, hogy egyszerűen éreztem? Szerintem nagyon sokan nincsenek tisztában az Iszlám vallással, ha a terrorizmussal azonosítják őket. A terroristák csak ürügyként használják fel, saját politikai/gazdasági/más egyéb érdekük álcája ként. Azonosítsuk a katolikusokat, a keresztesháborúkkal, boszorkányperekkel, inkvizícióval? Én nem tenném, mert a kettő nem egynelő. Minden vallás felhasználható (és valószínűleg az emberek fel is használják) a saját céljaink ÖNZŐ eléréséhez.


A vallás számomra pont ott jön be ahol az észérvek kifújtak. Nem az agyammal, a szívemmel akarok hinni.


Reméltem találok segítő választ..

2016. júl. 29. 20:51
 6/22 anonim ***** válasza:
69%

Én csak szegény szüleidet sajnálom. Szerencsétlenek felneveltek téged normális ateista szellemben, de neked csak azért is muszáj lesz vallási zombinak lenned, mert qrvára nem találod a helyed a világban. Ráadásul beválasztod azt a vallást, amely elnevezése most Európában majdnemhogy szitokszó.

Ha nagyon le akarom egyszerűsíteni a dolgokat, az iszlám olyan, mint a középkori kereszténység. Tudod, arra gondolok, amikor bárkit megölhettek csak azért, mert hitetlen volt, vagy mert eltért a véleménye egy kicsit a Bibliában olvasottaktól, a nők meg alsóbbrendűnek számítottak, úgy is hívták őket az egyszerű vallásos emberek, hogy "kuss".

szóval, jól meggondoltad?

2016. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
45%

2-es vagyok:

Nézd, én nem mondtam, hogy mindent meg kell logikusan indokolni, sőt. Egyszerűen csak annyit próbáltam mondani, hogy szerintem értelmetlen egy olyan vallást követni, amit alapjáraton azért hoztak létre, hogy hódítás céljából egyesítse az embereket, uszítsa a másik csoport ellen. Más vallásoknak legalább megvan motivációjuk, hogy "az igazságot keresik", ellenben az iszlámnál eleinte abszolút nem erről szólt a dolog. És nem, itt most abszolút nem a terroristákról, erőszakról beszélek.

2016. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%

"Miért kell valamit megindokolni, logikusan? Éreztem, és ennyi. Se a kereszténység, se a júdaizmus, se a többi vallás, de a tudomány sem tudta megválaszolni a kérdéseim, és egyikkel sem értettem százszázalékig egyet, pedig nagyon sokat kutakodtam a témában, a legjobb barátom mélyen vallásos katolikus, neki sem sikerült meggyőznie. "


Nem tudod megindokolni, hogy miért tetszik? Akkor tulajdonképpen nem is tudod, hogy mit szeretnél? Tehát akkor 99,99%-ig valószínű, hogy ez egy értelmetlen tini fellángolás? Senki sem fogok komolyan venni, ha nem tudod megválaszolni azt, legalább irányvonalakban, hogy mi tetszik benne.


"Az nem elég, logikus talán, hogy egyszerűen éreztem?"


Természetesen nem.


"Szerintem nagyon sokan nincsenek tisztában az Iszlám vallással, ha a terrorizmussal azonosítják őket. A terroristák csak ürügyként használják fel, saját politikai/gazdasági/más egyéb érdekük álcája ként. Azonosítsuk a katolikusokat, a keresztesháborúkkal, boszorkányperekkel, inkvizícióval?"


Én igen, tenném. De legalább a keresztények igencsak döntő hányada már túllépett a hite tanainak szó szerint történő értelmezésétől és az olyan részeket, amik a nők elnyomását vagy szimplán egymás agyonkövezését írják elő, nos azok felett szemet hunynak és tovább lapoznak a Bibliájukban. Az iszlámban ez nem így van.


"Minden vallás felhasználható (és valószínűleg az emberek fel is használják) a saját céljaink ÖNZŐ eléréséhez.


A vallás számomra pont ott jön be ahol az észérvek kifújtak. Nem az agyammal, a szívemmel akarok hinni. "


Tehát akkor hadd foglaljam össze: nem érdekel a gondolkodás, nem is szeretnél, az sem érdekel igazán, hogy kiderítsd mit akarsz. Olvastál a neten 20 percet az iszlámról és most már tudod, hogy neked ez kell... illetve nem is tudod, csak érzed és nem tudod megmagyarázni hogy miért (most hagyjuk, hogy ez szerintem gyengeelméjűség). Ezért úgy határoztál baromi jól átgondolva, hogy csatlakozol valamilyen mozgalomra, ami által MÁSOK A SAJÁT ÖNZŐ CÉLJAIK ELÉRÉSE ÉRDEKÉBEN FOGNAK HASZNÁLNI. Most írtad ezt le. Köszi, rendben, csináld.

2016. júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%
Ja igen ezt még lehagytam: te egy tipikusan könnyen befolyásolható ember vagy. Ilyenek telefonálnak be a telejósdákhoz, az ilyenek járnak cigány kártyával jósoltatni maguknak, ezek az emberek veszik meg a teleshopos baromságokat meg járkálnak termékbemutatókra, ahol vesznek 150 ezer forintért egy 15 ezer forintos matracot. Ezek az emberek hisznek olyan humbugokban mint a gabonakörök, reptoidok, vámpírok, tündérek, stb. Csináld csak, a hozzád hasonlókra épülnek egész iparágak.
2016. júl. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
56%
Nem értem mi a kérdés :D
2016. júl. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!