Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan vehetném fel az Iszlámot?

Amyrara kérdése:

Hogyan vehetném fel az Iszlámot?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, 17 éves, ateistaként nevelkedtem, de mindig is hittem, hogy van Isten. Nagyon sokat kutakodtam a témában, de egyik vallás amit végig tanulmányoztam sem adott választ a kérdéseimre, aztán amikor kezembe került itthon egy régi Korán és beleolvastam, egyszerűen éreztem, hogy: Ez az. Életem egyik legjobb érzése volt. Minden vágyam, hogy felvegyem az Iszlámot. Nem tudom a szüleim mit gondolnának (félek is tőle), vagy hogy hol kezdjem, hova menjek... Pesten élek, például ha besétálok egy imaházba akkor nem néznek-e bolondnak, vagy mit fognak hozzám szólni, hiszen én nem kaptam muszlim nevelést, és nagyon sok mindent nem tudok... Mit szólnak majd az osztályom/ tanáraim ha kendőt kezdek el hordani? Mit tegyek? Nagyon sok kérdésem van...


Köszönöm a segítő válaszokat.



2016. júl. 29. 20:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%

Higgy amiben akarsz, ezért senki nem vonhat téged felelősségre, Magyarországon vallásszabadság van.


A terroristákat meg nem kell ide keverni.


Egy ateista

2016. júl. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
62%

Te csak lázadni akarsz te 17 éves fruska.

Iszlámot akarsz? Megtetszett? Az út szélén tengődő, kivert kutya többet ér nálad, az új vallásod szerint.

Gondold átt a mostani életed, mit teszel, tehetsz meg nap mint nap. Ha akarsz bulizhatsz, ha akarsz ihatsz egy italt, elszívhatsz egy cigarettát, ehetsz finom disznóhúst ateista élet a legboldogabb, a leg szabadabb. Ha itt teret hódit az iszlám, a sok retardált szélsőséges, téged burkába kényszerít, meggyaláz, vagy ha kedve tartja, agyonver az út szélén mert kivillant a bokád

2016. júl. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
31%

A gyakorikerdeseken Iszlámmal kapcsolatos kérdést feltenni olyan mint a DK oldalán "Magyarország elsöprő gazdaságrobbanása az elmúlt 6 évben!" témával foglalkozni.


Ami azt illeti én inkább hallgatnám egy nyugdíjas öregotthonban az idősek véleményét a legújabb 6 magos Gulftown 32 nm i7-es processzorok programozásáról, mint a GYK-s válaszolókét az Iszlámról.


Üdv,

Egy muszlim

2016. júl. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
30%

Mondd hangosan láilláhá ilállá, vegyél fel kendőt 40 fokban is, szex csak házasság után, és engedelmességgel tartozol férjuradparancsolódnak, aki megverhet téged (bennevan a koránban), ha nem fogadsz szót, és 3 másik felesége is lehet rajtad kívül, ja, és amit imádni fogsz: minden évben lesz egy éhes-szomjas hónap amikor nappal böjtölsz, tökmindegy h meleged van-e.


Neked boldog életet, a szüleidnek meg részvétem.

2016. júl. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
55%

Hát igen...


Aki muszlim az és muszlimokkal kapcsolatos kérdésre válaszol az 0%-ot érdemel, mert nyilvánvaló, hogy a muszlimos kérdésre csak ateisták meg "kresztények" tudnak releváns választ adni.

Az is nyilvánvaló, hogy a már-már urban legends kategóriába tartozó "a muszlim férfiak verik a nőket", "a muszlimok keresztény csecsemő szíveket reggeliznek" és "a pedofília koráni előírás"-féle okoskodások 60-70%-ban lefedik a valóságot.


Már csak két kérdésem van:

- Ezeket amiket leírtok honnan veszitek?

- Hány muszlimok ismertek személyesen? Illetve olvastátok a Koránt?

2016. júl. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
56%

"aztán amikor kezembe került itthon egy régi Korán és beleolvastam, egyszerűen éreztem, hogy: Ez az. Életem egyik legjobb érzése volt."


Szerencsétlen lány, milyen kietlen, semmitmondó és iszonyú unalmas életed lehetett eddig... Hogy élted le életed eddigi 17 évét, egy sötét, dohos szekrénybe zárva, vagy mi?


Mondjuk még arra lennék kíváncsi, miféle ateisták a szüleid, ha egy alapvetően kizárólag keresztény hagyományokkal rendelkező ország lakosaiként egy komplett magyar nyelvű Koránt tartanak otthon suttyomban (nyilván suttyomban, ha 17 éven át egyszer sem találkoztál vele...) Szóval elég kamuszagúnak érzem a kérdést.


"Mit szólnak majd az osztályom/ tanáraim ha kendőt kezdek el hordani?"


Ez lenne a legkisebb bajod. Arra azért készülj fel, hogy a Korán szerint qrvának minősül az a nő, aki az utcán, vagy bármilyen közösségi helyen kendő nélkül jelenik meg (hogy mennyire kell hogy takarja az arcodat (is), az irányzatfüggő). Ha mégis így teszel, akkor szabadon magáévá tehet bármelyik férfi, akinek arra szottyan a kedve, és utána hazavihet ágyasnak, és neked egy fia szavad sem lehet ez ellen, bármilyen bunkó, büdös és undorító fazonról is van szó. Ha pedig mégsem akarsz vele tartani, akkor akár erőszakkal is kényszeríthet, mondjuk félholtra is verhet a Koránban leírtak szerint teljesen szabadon, bármiféle retorzió nélkül.


Szóval egész biztos vagy benne, hogy valóban ezt akarod?

2016. júl. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
57%

Milyen kedves és segítőkész itt (majdnem) mindenki :D


Nyugodtan sétálj be egy mecsetbe, vannak rendszeres előadások, segítenek, válaszolnak mindenre szívesen.


A felvétele baromi egyszerű, pár tanú előtt ki kell nyilvánítanod, hogy hiszel Istenben, és hogy Mohamed az ő prófétája.


Hogy a szüleid mit fognak róla gondolni, az rajtuk múlik. Nyilván senki se örül, ha a gyerekük nem az ő normáiknak megfelelően él, de ha elég értelmesek, akkor elfogadják a döntésed.


A fejkendő kérdése a legnehezebb egy lánynak, de egyébként eléggé vitás téma, sokan úgy gondolják, hogy nem kötelező hordani.


Ugyanakkor én is azt tanácsolnám, mint az előttem szóló bunkók: a te korodban még könnyen elcsábul egy-egy dolog iránt az ember. Olyan ez, mint a házasság vagy a lakásvásrálás, szóval mielőtt belevetnéd magad teljesen, először igyekezz róla minél többet megtudni, hogy biztos legyél a döntésedben. Csinálhatod fokozatosan is, élhetsz iszlám szerinti életet anélkül is, hogy rögtön tanúbizonyságot tennél egy mecsetben.


Sok sikert :)

2016. júl. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Pietrosol ***** válasza:
52%

Szia!


Kaptál sok "segítő" választ degenerált és mérsékelt kiadásban.


Szerintem menj be egy mecsetbe és érdeklődj autentikus forrásból! Kérdezd meg a feltételeket és, hogy milyen változtatásokat kell eszközölnöd az életben, aztán mérlegelj!

2016. júl. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező!


Nem kell egyetlen vallást sem követned azért, mert szerinted van Isten. Istent szeretheted vallások nélkül is. Folyamatos kapcsolatban vagy vele anélkül is, hogy bármilyen vallást követnél.


Az iszlám vallás egy igen rossz választás 17 éves lányként, mivel a magyarországi társadalmi szokásokhoz képest csorbítja a szabadságjogaidat és határozottan alárendel a férfiaknak. Ha te így szeretnéd leélni az életed, hát a te dolgod, de nem túl logikus döntés.


Ha besétálsz egy imaházba, előtte informáld le, hogy milyen viselkedési előírások vannak egy nő számára az imaházban. Mert muszlim nőként nem teheted meg ugyanazokat a dolgokat, mint a férfiak!


Ha az osztályodban kendőt kezdesz el hordani és kiderül, hogy miért, akkor készülj fel, hogy páran gúnyolni fognak emiatt. Teljesen fölöslegesen atrocitásoknak teszed ki magad. Ez egy egy grandiózus hülyeség. Mit nyersz vele? Isten jobban fog szeretni, azért mert hülyét csinálsz magadból? Ne vegyél rá mérget!


Ha a vallásokban kerested a választ a kérdéseidre, akkor nagyon rossz helyen próbálkoztál. Az összes földi vallás torzít valamilyen mértékben. Ahol megfigyelhető a büntetés és a pokol fogalma, az már egyértelműen hazug vallás. A félelem vallása minden esetben hazugság (félelem a büntetéstől, a kárhozattól, stb).


Isten benned van, a legrövidebb út magadon keresztül vezet hozzá.

2016. júl. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Ay carramba! ***** válasza:
57%

Hahhhh....

Látom, nagyon sok az előítéletes válasz, és az árnyékolt tudás. Ha tetszik a vallás, akkor nyugodtan vedd fel. Ne foglalkozz másokkal, és azzal, hogy mit gondolnak a mohamedánizmusról! De meg is kell felelned az 5 alappillérnek. Ami a többi, Koránban leírt tényt illeti, azt vagy betartod, vagy sem. Ez az utóbbi teljesen mindegy.

2016. szept. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!