Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan vehetném fel az Iszlámot?

Amyrara kérdése:

Hogyan vehetném fel az Iszlámot?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, 17 éves, ateistaként nevelkedtem, de mindig is hittem, hogy van Isten. Nagyon sokat kutakodtam a témában, de egyik vallás amit végig tanulmányoztam sem adott választ a kérdéseimre, aztán amikor kezembe került itthon egy régi Korán és beleolvastam, egyszerűen éreztem, hogy: Ez az. Életem egyik legjobb érzése volt. Minden vágyam, hogy felvegyem az Iszlámot. Nem tudom a szüleim mit gondolnának (félek is tőle), vagy hogy hol kezdjem, hova menjek... Pesten élek, például ha besétálok egy imaházba akkor nem néznek-e bolondnak, vagy mit fognak hozzám szólni, hiszen én nem kaptam muszlim nevelést, és nagyon sok mindent nem tudok... Mit szólnak majd az osztályom/ tanáraim ha kendőt kezdek el hordani? Mit tegyek? Nagyon sok kérdésem van...


Köszönöm a segítő válaszokat.



2016. júl. 29. 20:20
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Ahelyett, hogy gondolkodnál, tennél a dolgokért, inkább imádkozni fogsz.

Tudod mi a vallás? Egy nagy kupac korlát. Ennyi. A vallásokat mind azért találták ki, h korlátokat szaablyanak, majd uralkodjanak az embereken. Lehet hogy te olyan beállitottságu ember vagy, aki szereti h uralkodnak rajta, nemtudom, de az tuti, hogy azzal, h elkezdessz hinni egy nemlétező dologban, semmmilyen problémádat nem fogod megoldani. Inkább tanulj, olvass könyveket a koránt meg hagyd a francba

2016. szept. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 János114 ***** válasza:
92%

Szegeny lany , nem tudtad h a gyakori kerdesek vallasi rovataba az emberek nem valaszolgatni jarnak hanem osszeveszni masokkal :D

Ha erdekel az iszlam keress fel egy mecsetet beszelgess magyar muszlimokkal normalisan el fognak magyarazni mindent meg hozzadvagnak husz konyvet a temaban,ismerd meg jobban a tanokat mielott atvarialod az eleted . Es ne vessz ossze a csaladoddal semikeppen

2016. szept. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!