Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy katolikus áldozhat angliká...

Egy katolikus áldozhat anglikán misén?

Figyelt kérdés

2016. aug. 1. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal igen, nincs akadálya.
2016. aug. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

szervusz.


Bár nem a kérdésre a válasz, csak érdekesnek tartom a Kérdést.

Jézus vajon mit taníthatott erről?

2016. aug. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Már ment a privát is szerencsétlen kérdezőnek, hogy hagyja el a sötét oldalt és álljon át Jehova tanúi közé?:D
2016. aug. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki magából indul ki. a válaszom egyszerű megállapítás észre vétel volt, sajnálatos a harag és az ellenségeskedés, hova juttatja az embert a másik ember ellen.
2016. aug. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Jn 6,55

A testem (= sarx, azaz "hús") ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital.


Jézus így folytatja, hogy még jobban megvilágosítsa szavait: "A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital.". Ezt a mondást csakis úgy lehet érteni, mint egy feleletet azoknak, akik nem hiszik, hogy Jézus teste valóságos étel, és az Ő vére valóságos ital. Továbbá a görög "szarx" szót használja, amelynek jelentése "hús" (tehát nem a "szóma" szót használja, amely "test"-et jelent). "


Tessék, minden másra:


[link]

2016. aug. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem vallási rivalizálásra akartam kilyukadni.

Az érdekel,hogy aki anglikán templomba téved és ott részt vesz egy szertartáson katolikusként,az járulhat-e ott szentáldozáshoz vagy fordítva.

Tudtommal ott is van átváltoztatás, ami ugyanúgy Krisztus testévé és vérévé lényegül.

2016. aug. 1. 21:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Kicsit regi a kerdes, de latom, nem kaptal valaszt.


"Az érdekel,hogy aki anglikán templomba téved ... katolikuskent ... az járulhat-e ott szentáldozáshoz"


Igen. Az anglikanok mindenkinek kiadjak az urvacsorat, akit valamilyen mas felekezetben a Szentharomsag neveben megkereszteltek.


"vagy fordítva."


Ugy tudom, nem, tehat romai katolikus misen nem aldozhat egy anglikan.


"Tudtommal ott is van átváltoztatás, ami ugyanúgy Krisztus testévé és vérévé lényegül."


Ez bonyolultabb, mert az anglikan egyhazban nem minden van kozpontilag egysegesen úgymond "elrendelve".

Az anglikánok úgynevezett "anglo-katolikus" része vallja az átváltoztatást, de ha én egy anglo-katolikus anglikán vagyok, akkor is donthetek úgy, hogy nem hiszek benne. Az eucharistia vetele kozben arra gondolok, amire akarok, marmint lelkileg ugy fogom fel, ahogy szamomra a legigazabb.

2020. szept. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!