Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kegyelemből, ismeretből...

Kegyelemből, ismeretből (gnózisból), vagy cselekedetekből van üdvösségünk?

Figyelt kérdés

"Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust. "

(Jn 17:3) "Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által;"

(Ef 2:8)Milyen az"igaz Isten",és milyen a "hamis isten"?

Mennyiben különböznek az "igaz Isten"tulajdonságai a Jézuséitól?

Lehetséges-e,hogy az ószövetségi Biblia istenképe eltér az "igaz Isten"képétől?



2016. aug. 8. 23:56
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

3.kérdező!

Szerintem:

Az üdvösség egyedüli oka a kegyelem.

Az ismeret vezet el a kegyelmes Istenhez.

A cselekedet,az üdvösség állapotának természetes következménye.

2016. aug. 9. 17:10
 12/35 A kérdező kommentje:

3. válaszolónak javítás:

Az üdvösség egyedüli feltétele a kegyelem.

2016. aug. 9. 17:12
 13/35 anonim ***** válasza:

"Az üdvösség egyedüli oka a kegyelem"

-nem hiszem, hogy független lenne a megismerésünktől és a cselekedeteinktől.

2016. aug. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

4. válaszoló!


Hol ír olyat a Biblia,hogy Jézus,a pokolban prédikált?

2016. aug. 9. 17:14
 15/35 A kérdező kommentje:

5.válaszoló.

" Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem. "(Gal 2:20)

Nem az én erőfeszítésem,hanem az én ráhagyatkozásom éri el a kegyelem állapotát.

2016. aug. 9. 17:19
 16/35 A kérdező kommentje:

6.válaszoló!


Isten örökké ugyanaz!

Elfogadhatatlan,hogy az ószövetség körülményi között nemzetek lemészárlását kéri választottjaitól,majd -a semmivel sem különb korban-Jézus,még árulójára sem emelhetett kezet.


Szerintem:

Izrael utódai istenkét teremtettek, a saját képükre,és hasonlatosságukra.Mivel a testté lett Isten nem hasonlított általuk teremtett istenkéjükre,megfeszíttették a rómaiakkal.(A szennyes munkát ma is mással végeztetik el általában.)

2016. aug. 9. 17:28
 17/35 A kérdező kommentje:

7. válaszoló!


Nem Isten neve a lényeg,hanem akit mögötte értünk,hisz amilyen egy nép istene,olyanná lesz a népe.

Isten lénye lényegét életbevágóan fontos ismernünk,hogy egy olyan ideát,eszményképet kövessünk,aki létezik a valóságban!(Nem véletlen,hogy Sátán imádói ma is emberáldozatokat mutatnak be uruknak.)

2016. aug. 9. 17:35
 18/35 A kérdező kommentje:

8. válaszoló!


Egyetértek veled.

Az egy Isten különböző megnyilvánulásai Jézus,és Isten Szentlelke.(Istent tilos emberi fogalmakba zárni.Őt nem kötik emberi kategóriák.)

2016. aug. 9. 17:39
 19/35 A kérdező kommentje:

Kedves Pelgrin!


Istenképed panteisztikusnak látom,de sokmindennel egyetértek meglátásodban.

Különösképen az Isten lényének TELJES megismerhetőségének elérhetetlenségével.


Szerintem Jézus az EGY Isten egyik megnyilatkozása,akin keresztül mindent megismerhetünk Isten lényéből,jelleméből,ami az emberiség számára fontos.

2016. aug. 9. 17:48
 20/35 A kérdező kommentje:

10. válaszoló!


Szerintem:

Isten lénye lényege,jelleme Jézusban megismerhető Isten Szentlelke segítségével annyira,amennyire az számunkra szükséges.Mindaz,amilyen tulajdonsága Istennek nem jelent meg Jézusban,az vagy nem igaz rá,vagy lényegtelen számunkra.(A nemzetek kiirttatásához,émberáldozatokhoz szerintem Istennek semmi köze nem volt akkor sem,ha a zsidók rákenték saját istentelenségüket.)

2016. aug. 9. 17:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!