Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A depressziomat es az ongyilko...

A depressziomat es az ongyilkossagi gondolataimat a satanak koszonhetem?

Figyelt kérdés
2016. aug. 14. 09:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem, felejtsd is el, gyorsan ezeket a dolgokat, ezek a hajlamok többek között egyrészt örökletes betegségek is lehetnek, vagyis hajlamok, de általában két másik tényező az ami kiváltja, a társadalmi élet, és az elmére ért hosszútávú negatív impulzusok, sajnos az általad felsorolt problémák már orvosi beavatkozást kívánnak, addig jó amíg erről tudsz beszélni, akkor válik súlyossá amikor tettlegességre fajul, azaz saját magad ellen tényleges önpusztítást végzel, ezt mindenképp felejtsd el, először is azt kell megértened vallástól függetlenül, hogy te egy értékes ember vagy, annyira, mint bárki más, lehet, hogyha egymás mellett laknánk nagyon jó barátok lennénk, sajnos az élet nem mindig alakul úgy, hogy az ember könnyen megtalálja a bajára az orvosságot, de nem szabad elkeseredni, én azt javaslom fordulj orvoshoz, a pszichiátrián lesz aki majd fog veled beszélgetni ezekről a dolgokról, segíteni fog az biztos, ha szeretnél én szívesen beszélgetek privátban is, de nem vagyok szakképzett orvos, pusztán csak szabadidőmben foglalkozok pszichológiával, mint mondtam értékes ember vagy, és biztos vagyok benne, rengeteg jó dolog vár még rád az életben, becsüld meg magad, és kitartást.
2016. aug. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
Tulajdonképpen igen, de ne agyalj ezen!
2016. aug. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
A "sátán" nem létezik.
2016. aug. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%
Persze, hiszen azok nem önálló gondolataid, hanem az űr kitöltésére a Sátán ülteti fejedbe!
2016. aug. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 pelgrim ***** válasza:
Hát ez a szerencsétlen Sátán ! Nem szeretnék a helyében lenni !
2016. aug. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Ákos13 ***** válasza:
26%
Nem a Sátánnak. Biológiai, idegrendszeri eredetű okai vannak. A Sátán nem létezik.
2016. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Valószínűleg több oka is lehet a depressziónak. Nem tudom, hogy Sátán-e az oka, de az biztos, hogy Sátán megpróbálja felhasználni a betegségedet, hogy Isten ellen hangoljon.

Szerintem próbálj meg szakértő segítséget kérni, ha még nem kértél, pszichológustól és pszichiátertől. Egyes depresszió elleni gyógyszerek kezdetben a tünetek rosszabbodását okozhatják bizonyos embereknél.

Ne add fel a reményt! Isten értékesnek tart, ő nem "gyárt" selejtet. Ne hibáztasd magad múltbeli hibáid, bűneid miatt!

Két idézet:

Hóseás 6:1; Jöjjetek, térjünk meg az Úrhoz, mert ő megsebez, de meg is gyógyít...

1Péter 5:10; A minden kegyelem Istene pedig, aki elhívott titeket Krisztusban az ő örök dicsőségére, miután rövid ideig szenvedtetek, maga fog titeket felkészíteni, megszilárdítani, megerősíteni és megalapozni.

2016. aug. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Igaza lehet az 1-ső válaszolónak.

Ez a hangulati állapot nem máról holnapra alakul ki. Sok sok év negatív impulzus, élmény rakódott le benned, amrly végül egy torz képet alakított ki benned az élteről.

Az élet az egyik legcsodálatpsabb dolog amit kaphat valaki, és rengeteg örömet, kedves élményt, boldogságit lehet felhalmozni benne. De igaaz az ellenkezője is sajnos. Attól függ, milyen hatások érik az embert az gyermekből való felnőtté válás évei alatt.


De nincsen minden elveszve a számodra, ha keresel segítséget, és ezután nem csak a rossz dolgokat, de a szép, gyönyörű dolgokat is észreveszed, amelyekkel rendelkezel.. . pl. azt, hogy láthatod a színes györű virágokat, a játszadozó állatokat....ízlelheted az ételek sokféle ízeit...., sétálhatsz az esti tó, viz partján, hallhatod a szél hangját, a csend hangját... a madarak hangját...olvashatod a Teremtőd szémodra leírt üzenetét....stb.


Próbáld ki egyszer...kétszer :-)

2016. aug. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 KZitus ***** válasza:
0%
bocsi a hibákért, kissé sietek...
2016. aug. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Szeretnéd megköszönni neki? Úgy gondolod, hogy ezáltal valami jót kaptál? Nincs, ahonnan ne lenne lejjebb ezen a földön. Ha több depresszióban szeretnél részeltetni, akkor jó úton haladsz. A Biblia szerint a testnek gondolata halál, a szellem gondolata pedig élet, és békesség (Rm 8,1-4). A problémád kulcsa az, ha szellemi életet nyersz, ami kizárja a halál gondolatait. A szellemi élet nyerését újjászületésnek nevezi Jézus (Jn 3,1-10). Aki már él, az tudja az élet gondolatait gondolni.
2016. aug. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!