Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek ha en hívő vagyok...

Mit tegyek ha en hívő vagyok de a szüleim nem?

Figyelt kérdés
Szeretnek templomba jarni meg ilyen közösségbe de ok azt mondjak h ne ezzel töltsem az időm hanem vmi értelmessel h győzzem meg oket?

2016. aug. 17. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell őket győzködni. Majd ők is abbahagyják a győzködést egyszer, ha látják hogy nincs értelme. A saját életedet neked kell élni, nem élhetik ők helyetted az életed, ezt előbb utóbb nekik is muszáj lesz belátni. Na addig persze nem lesz mindig könnyű, de soha rosszabb ne történjen.
2016. aug. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Gyönyörködj Istenben, és megadja szíved kéréseit.
2016. aug. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Köss velük egyezséget!


Tehát foglalkozz értelmes dolgokkal (fejleszd a lexikális tudásod), azzal te is csak jól jársz, cserébe engedjék meg, hogy templomba elmenj.


A "közösséggel" kapcsolatban viszont lehet, hogy igazuk van. Ha egy fundamentalistákból álló keresztény irányzat, akkor tényleg jobb ha nem mész oda, mert ott értelmes dolgot nem tudsz tanulni. A templomba járástól viszont nem lesz bajod, ezt a szüleid is beláthatják, hiszen a Katolikus Egyház elfogadta a tudományt.


Minden jót,


Dante

2016. aug. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Bár ateista vagyok,elég elvont emberek lehetnek ha azt hiszik hogy megmondhatják neked,hogy hívő lehetsz-e,vagy nem. Nem vagy a tulajdonuk,jogod van templomba járni,és hinni abban amiben akarsz.Még akkor is ha ez nekik nem tetszik.
2016. aug. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Tényleg inkább valami értelmessel kéne foglalkozni.


Az Erő legyen veled.

2016. aug. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
régebben engem is akartak tiltani azóta még örülnek is h járok, majd "kinövik" vagyunk páran így akik azt mondják kocsmába mennek közben templomba :D groteszk egy helyzet de ez van...
2016. aug. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dante-nal a pont.
2016. aug. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szüleid tanácsából kiindulva én azt mondom neked, hogy töltsd az idődet sokkal hasznosabbal, ami egy örök életre szól:

- Menj és cselekedj helyesen.

- Tegyél jót az emberekkel.

- Segíts az embereknek ahol és amikor tudsz erődhöz és tudásodhoz képest, azzal az ajándékkal amit kaptál Istentől.


2Kor 5,10. Mert nékünk mindnyájunknak meg kell jelennünk a Krisztus ítélőszéke előtt, hogy kiki megjutalmaztassék a szerint, a miket e testben cselekedett, vagy jót, vagy gonoszt.

Gal 6,10. Annakokáért míg időnk van, cselekedjünk jót mindenekkel, kiváltképen pedig a mi hitünknek cselédeivel.

Ef 6,8. Tudván, hogy kiki a mi jót cselekszik, azt veendi az Úrtól, akár szolga legyen, akár szabados.

Jak 4,17. A ki azért tudna jót cselekedni, és nem cselekeszik, bűne az annak.

Jak 1,27. Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól.

2016. okt. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!