Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Szentháromság létezik,...

Ha a Szentháromság létezik, akkor Jézus elküldhette volna az Atyát, megváltonak?

Figyelt kérdés
Mivel kaptunk olyan vlaszt is,hogy az Ószövetsègi Jáhve az Jèzus volt.Akkor èrtelemszerüen Jèzus is elküldhette volna az Atyát.

2016. aug. 19. 07:48
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 pelgrim ***** válasza:

# 60/ “Hibás láncszemek? Ki szerint hibás?”

Igen, szerintem hibás, selejt láncszemek.

Hogyan tudhatnád hogy Isten szerint mi a helyes és mi nem, Hiszen még az sincs bizonyítva, hogy létezik-e egyáltalán vagy sem.

Ne érts félre én hiszem hogy létezik Isten, de nem hagyom, hogy mások írják elő nekem – akik semmivel se tudhatnak többet róla mint mondjuk te vagy én – hogy szerinte mi a helyes és mi nem.

2019. aug. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 Alex Fly ***** válasza:

@61: Erről van szó. Te nem tudod mindazt, amit Isten. És Isten nem köteles a te elképzeléseid szerint dönteni.

Vagyis nem jelentheted ki semmiről, hogy az selejt vagy hibás -csak a saját gondolkodásmódodról...

2019. aug. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 pelgrim ***** válasza:

#62 Alex Fly

A bibliát nem Isten írta, hanem gyarló emberek mint te és én, akik éppen úgy tévedhettek és tévedtek is mint te és én.

Talán tudod, hogy létezik egy megbízható ismérv, egy „benső hang” amit úgy lehetne körülírni hogy az igaz, a helyes, a méltányos „hangja” mindig a magabiztos Krisztus hangja bennünk, míg az igaz, a helyes, a méltányos „árnyékának” hangja a háttérben mindig valami tévedést, valami rosszat rejteget.

Ez az ismérv ha „felhőtlen” lelkiállapotban hívatkozunk rá, közvetlen az isteni forrásból szolgáltatja az ihletet. Legyünk akkor figyelmesek, mert az ihlet egy illanó tünemény és könnyen tovább illan még mielőtt tudatunkban tároljuk, és legyünk akkor tökéletesen őszinték is, nehogy az így megszerzett információt a saját vágyainkhoz, elképzeléseinkhez, véleményeinkhez illően módosítsuk és úgy tovább adjuk.

Ez utóbbi történt némely hitoktatókkal onnan a hibás, a selejt „láncszemek” a téves tanítások.

2019. aug. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 A kérdező kommentje:

Nem is szeretnèk hozzászolni de az igazság nem engedi,hogy egy szerèny vèlemènyt ne mondjak.

Hat,hogy lètezik profècia,vagy nem.

Pèldakènt:"ellensègeskedèst szerzek,közted ès az asszony között"mondta Isten ès ezt ember írta le.

Ezt Lucifernek az ördöggè vállásakor mondta Isten.Az asszony pedig Jèzus szervezete.

A kèrdès:most nem teljesedik ez?

Ezernyi profècia betelyesedett.

A pontos feljegyzèsek, ki kinek a fia,apja,nagyapja/leszármoztatás,utalások,szövegkörnyezet stb.

Ezek mind nemmondnak ellnt egymásnak.

Akkor mègis hol van hibás ès hibásabb láncszem.

2019. aug. 19. 15:55
 65/65 pelgrim ***** válasza:

#64/ A kèrdès: most nem teljesedik ez?


A Bibliában több jövendölés található, érthető, hogy némelyek valóra válnak, a próféták nem voltak buta emberek tudtak következtetéseket levonni, de nem voltak tévedhetetlenek, mint ahogy a pápa sem tévedhetetlen.


„Akkor mègis hol van hibás ès hibásabb láncszem.”


Hogy melyik láncszem hibásabb azt nem tudom, de már a kezdet sántít, ahol istent egy jóságos, néha szeszélyes uraságként ábrázolja a Biblia.

Egy ilyen selejt láncszem az eredeti bűn fogalma is. A bűnbeesés története egy jelképes tanmese, ami az ember (ön-)tudathoz jutását ábrázolja, a fejlődésnek azt a szakaszát, mikor az ember látni kezdte az összefüggést tettei és azok következményei között. Az eredeti, vagy eredendő bűn nem létezik.

Még egy ilyen selejt láncszem időben közelebb hözzánk Jézus megváltó szerepére vonatkozik, de erről már írtam (# 59/). De van még jóval több ilyen selejt láncszem a Bibliában, a hitoktatásban.

2019. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!