Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Szentháromság létezik,...

Ha a Szentháromság létezik, akkor Jézus elküldhette volna az Atyát, megváltonak?

Figyelt kérdés
Mivel kaptunk olyan vlaszt is,hogy az Ószövetsègi Jáhve az Jèzus volt.Akkor èrtelemszerüen Jèzus is elküldhette volna az Atyát.

2016. aug. 19. 07:48
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:

Súlyos tévedések forognak fennt!


Nincs 3 Isten,csak egy!

Jézus,és a Szentlélek,az egy Isten megjelenési formái,és nem 3 különböző isten.Az Atya,az istenség teljessége.

2016. szept. 9. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
51%

Ez egy baromira kekekeckedő és provókatív kérdés.

Csak azért léptem be,hogy ezt leírjam!

Senki nem kéri tőled,hogy elfogadd a Szentháromságot aranyapám,de legalább tartsd tiszteletbe mások hitét és ne gyere ilyen gyűlöletkeltő kérdésekkel mert a végén még nagyon megütheted a bokád..

2016. szept. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
31%

32.#.Hát pontosan erre számítottam,hogy amit a háromságosak képviselnek ilyen kertszaggató szavak és fenyegetés hívei.

Jézus nemilyen követőket keresett,hanem olyanokat akik Őt követik.Azt mondta gyümölcseikről ismeritek meg öket,semennyire igaza van.Aki elferditi az Ő szavait azok ilyen primitiv irásellenes ,ateista viselkedéssel rendelkeznek.

Jézus azt mondta szájban közelednek hozzám de cselekedeteik messze áll töllem.

További modortalanságot.

2016. szept. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
Az Isten,isten,és ne próbáld emberi fogalmakba zárni,mert az nem megy!
2016. nov. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
Megint unatkozol, gondoltad provokálsz kicsit? A válasz továbbra is nem.:)
2016. nov. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 A kérdező kommentje:
Na hát akkor,Jèzus mièrt nem küldte el az Atyát,hogy megvàltsa az emberisèget ha egyenlő ès egylènyegü vele?
2016. nov. 13. 21:25
 37/65 anonim ***** válasza:

Kedves opendoor(3.Hsz)!


A felvetésed azért értelmetlen,mert Isten,a múltat,jelent jövőt egyben látja,s így előre tudta,hogy az első emberpár vétkezni fog.

2016. nov. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
37.$ Akkor is miért nem küldte el Jézus az Atyát,ha mindenben egyenlőek.
2016. nov. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
100%

# 38


Kimerítő válaszokat kaptatok már erre a kérdésre, én a helyedben nem égetném magam, hogy ilyen értetlen vagyok. Az Atya és Fiú között Atya-Fiú viszony van, tehát ez a személyükből fakadó különbségek egyike. Mindent az Atya tesz a Fiú által, ez eddigi nem tűnt fel? Általa teremt, uralkodik, ítél stb. és nem fordítva. Ennyi erővel azon is értetlenkedhettél volna, hogy miért nem a Fiú teremt az Atya által...

2016. nov. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
0%

Most mondtál igazat,hogy nem egyelőek.Az Atya aki disponál mindenem fölött,Jézust felhasználva mint Fiút és mestermunkást az akarata elvégzésére.

Igy az egyenlőség és az egylényegüség oly módon van kizárva,hogy mindenben az egyedüli Isten dönt és Jézus mint második személy a világegyetemben végrehajtja

Ezzel nemmondtam,hogy Jézus nem isteni eredetű.

Mert Ő mondta "aki elküldött nagyobb nálam"

2016. nov. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!