Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi, hogy...

Kedves Jehova Tanúi, hogy lehetne titeket meggyőzni, hogy a rossz oldalon álltok?

Figyelt kérdés

A kérdés nem provokáció és kérlek ezt vegyétek is figyelembe.

Szóval,hogyan lehetne titeket meggyőzni mikor oda sem figyeltek felhozott érvekre és tényekre?

Hogyan lehetne titeket meggőzni amikor minden egyes kérdést és választ támadásnak könyveltek el?

Hogyan lehetne titeket meggyőzni amikor minden egyes hiteles forrást hamisnak ítéltek meg és csak az Őrtorony folyóíratot fogadjátok el?

Hogyan lehetne titeket meggyőzni amikor az UVF biblián kívűl egyetlen más Bibliát sem ismertek el?

Soha nem jútott az eszetekbe az,hogy a Biblia amit most ti elvettek magatoktól túl élte az évszázadok viharait és még mindig él és hírdeti Isten szavát anélkűl,hogy egyetlen pontocska is elveszett volna belőle?

Soha nem jútott az eszetekbe,hogy ez Isteni beavatkozás nélkűl nem menne?

Soha nem jútott az eszetekbe,hogy miért volt szüksége a Társulatnak kiadni egy teljesen más üzenetet hordozó bibliát mint az eredeti?

Nem tűnt fel nektek soha,hogy a Társulat szép lassan félre állítja Jézust és önmagának követeli meg azt az imádatot és hódolatot ami tulajdonképpen Jézusnak járna és mindezt egy hamis név mantrázása segítségével?

Hogyan lehetne titeket meggyőzni ha nem veszitek figyelembe a fent leírtakat?

Hogyan,mondjátok meg kérlek,hogy hogyan ha nem e geditek közeledni magatokhoz az igazságot és bezárkóztok az őrtorony falai közé?

Egyszer feltettem egy kérdést egy testvéreteknek ami így szólt;


"Elgondolkodtál már azon,hogy mi fog történni akkor veled ha nekem van igazam és te tévedsz?”


És ez volt a válasza;


"Akkor égni fogok."


Ennyire nem lehet senki bezárkózótt és felelőtlen!

Tudod,hogy mi fog történni veled de még akkor sem vagy hajlandó ellentmondani az Őrtoronynak.


Engedjétek,hogy segítséget kapjatok!



2016. aug. 25. 08:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz.


a Válasz:

Téged hogy lehet meggyőzni, hogy a rossz oldalon állsz?

A felhozott érvek ellenére.


"Akkor égni fogok"


Bár ezt nem Én írtam, de ha tévedtem, akkor csak magamnak köszönhetem.

Ám a Biblia összességét tekintve, kizárt a tévedés.

Persze ez nem jelenti azt, hogy nem bukhatok el bármikor.

Mert aki azt hiszi hogy áll, vigyázzon el ne essen.

És az részesül megmentésben, aki mindvégig kitart.


A Biblia, pedig teljesen mindegy, mert ugyan az van mindegyikbe, a nyelvezete lett modernebb.

ezenkívül, jó húszon évvel ezelőtt még Mi is a Károli, Csia Lajos, Káldi, stb fordításokat használtuk, s van, hogy még most is kutatásaink alkalmával, utána nézünk más fordításoknak.


az imádatot nem követeli a Társulat,

a Hű és bölcs szolga osztálynak szellemi jólétet kell biztosítani Jézus nyájának szerte a Földön. Ha Jézus valamiben nem értene egyet, akkor nem támogatná azt, és ahogy az első században tette, változtatásokat, kiigazításokat kell végezniük. Ha valamiben döntéseket hoznak, elkezdik alkalmazni, és ha azt látják, hogy folyamatos akadályba ütközik, akkor azt Jelenti, Jézus nem támogatja. És csak ezután küldik el szerte a Földön a nyáj tagjainak a változtatni valót, ha már látják, hogy nincs akadály.


az első században is volt, hogy egy területre akartak menni, és a szellem nem engedte.

(Cselekedetek 16:7) 7 Továbbá, amikor leértek Míziába, megkísérelték, hogy Bitíniába menjenek, de Jézus szelleme nem engedte nekik. . .



Mi bízunk abban, hogy Jézus a kellő időben mindenre fényt derít, hogy a Hűségesek, ne legyenek elítélés alatt a gonoszokkal egybe.

2016. aug. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagyok Jehova, de van ilyen ismerősöm, és ismerem a reakcióikat.

1. Nincs miről meggyőzni, mert az igaz, amit ők mondanak, a többi hitetlent a sátán fertőzte meg.

2. Nincs miről meggyőzni, mert az igaz, amit ők mondanak, a többi hitetlent a sátán fertőzte meg.

3. Nincs miről meggyőzni, mert az igaz, amit ők mondanak, a többi hitetlent a sátán fertőzte meg.

4. Nincs miről meggyőzni, mert az igaz, amit ők mondanak, a többi hitetlent a sátán fertőzte meg.

5. Nem vettek el maguktól semmilyen bibliát, alapjaiban, leegyszerűsítve ugyanazt az igét hirdetik, csak náluk Isten=Jehova, mert így hívják Istent, mert nagyon sok utalás van a bibliában erre.

6. Az túlzás, hogy soha nem jutott eszükbe, mert sajnos tudok olyanról, aki értelmes ember volt, aztán beállt a jehovák közé. Onnantól meg igen, soha nem jutott eszükbe, ugyanis a napot, meg a holdat, meg a csillagot jehova rakta oda, meg a fizikai törvényeket is ő csinálta.

7. Kivételesen passzolom.

8. Ezeknek nem tűnik fel semmi, mert a kétségbeesett emberekre túlságosan lehet hatni a szép szavakkal.

9. Ahogy az első 4-ben leírtam, őket nincs miről meggyőzni, mert bármiben is ellenkezik a te véleményed az övékkel, az a sátán műve, innentől fogva pedig nem érdekli őket, és el is utasítják.


Ők soha nem fognak senkinek se hinni, mert 'átmosták' az agyukat a sok hülyeséggel.

2016. aug. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
45%

#1: nem akarok személyeskedni, de te oltári hülye vagy.

Ilyeneket elhinni...és csoda, hogy ott tart az ország, ahol. Mert ilyen gyáva emberek élnek, mint te, akik azt hiszik, hogy valaki áll felettük, és majd húú ők megmentik a világot, mert ti vagytok a legjobbak. Na elmentek a bús büdös pba...durván elegem van ebből a fellengzős nagyképűségből, amit tanúsítotok. Hogy lehet így viselkedni értelmes ember létedre? Sehogy, ebből látszik, hogy egyikőtök sem értelmes.

Fejvesztve követtek, és hirdettek valamit, ami egy rohadt mesén alapszik. Ne lepődjetek meg, ha kopogni fogok nálatok, mert a roxfortba keresek felvételiző diákokat, mert a roxfort egy jó hely, ahova varázslók járnak, és én hiszek benne. Ez PONTOSAN ugyanaz. Ugyanolyan mese mindkettő!

2016. aug. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Én is félek az agymosástól. Ezért szóba sem állok velük. Mindenesetre teljesen elferdül a személyiségük. Nálunk az egyik Tanú verte a családját. A másik ráerőszakolta a hitét. A harmadik nem engedte a gyerekének, h húst egyen. A negyediknek nagy jobbikos lett a fia.
2016. aug. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
45%

De most komolyan, mire jó ez? Higgyen mindenki, amit akar, de nehogy már porba fingó senkik azt higgyék magukról, meg azt terjesszék, hogy ők a legjobbak, meg megmentik a világot, meg mittudomén még mi. Alakítsanak ki egy szektát, és tartsák meg maguknak, ami ott van. Felőlem fel is vághatják egymást, csak hagyjanak békén másokat.

Látom őket az utcán is, hát nekik mennék, komolyan. És bsszátok meg nem azért, mert a kva sátánotok irányít, hanem mert idegesítőek vagytok!

2016. aug. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

Mi nem mentjük meg a világot.


Erre meg van a megfelelő személy.


"Ezért tart itt az ország"

Valóban? Nem mi vezetjük és nem is Isten vagy Jézus. Miért miattunk ilyen, s ha megfigyeled, a kormány ellen lázadnak nem Jehova Tanúi ellen.


A Tanúk ellen, az a vád, hogy Házankénti szolgálatot végeznek,és az hogy rosszul értik a szent írást, és nem az hogy az országot rosszul vezetik.

A Tanuk nem avatkoznak bele az emberi politikai ügyekbe, mert ennek a világnak az uralkodója vezeti ezeket, még ha nem is tudják, hiszen jelenleg meg van neki engedve.


S ha nem haragszol nem szeretném folytatni, mert ha nem tudsz szép szavakat írni, akkor nem szeretnék tovább beszélgetni veled.

2016. aug. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%
Nem azért mondtam, hogy ott tart az ország, mert ti vezetitek -.- Azért, mert ilyen buta emberek élnek, akik képtelenek értelmes, hasznos, felelősségteljes döntéseket hozni, mert mindent leráznak magukról, meg mindent bemagyaráznak valaminek.
2016. aug. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

Nap mint nap hozunk döntéseket azokban a dolgokban, amibe érintve vagyunk.

Ami nem ránk tartozik, abba pedig nem szólunk bele.


Köszönöm, hogy nem írtál, obszcén szavakat.

2016. aug. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
58%

Azt mondd már meg, hogy ha én, vagy embertársaim elkövetünk egy hibát, miért tudjuk magunkra vállalni? Miért nem vesszük elő a bibliát, és nézzük meg abból, hogy mit tudnánk rá mondani? Miért nem megyünk el gyónni, ha 'vétkezünk'? Miért tudunk ép, megfontolt döntéseket hozni?

Azért, mert MI belátjuk, hogy emberek vagyunk, és tévedhetünk, és cselekedhetünk rosszat, és ugyanúgy jót is. Nem a sátánotok miatt lesz a rossz, meg nem az isteni segítség miatt lesz a jó, hanem azért, mert emberek vagyunk, és DÖNTÜNK. MI alakítjuk az életünket, nem más! Ha hibázunk, MI hibázunk, nem más!

2016. aug. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
Opendoor - Vedd úgy, hogy a kérdező azt kéri, feltételezd, hogy nem neked van igazad és ez esetben mivel lehetne meggyőzni erről. Írok egy példát: engem talán azzal lehetne, ha olyat tapasztalnék, ami katolikus szemmel nézve lehetetlen és mégis 100%, hogy Istentől való dolog. És bás nem hiszem, hogy ez a kettő kizárná egymást és hithű vagyok, feltételeztem egyet. Tőletek, tanúktól is ezt kérik :)
2016. aug. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!