Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Veszélyesek e az Őrtorony...

Veszélyesek e az Őrtorony tanítások a magyar társadalomra nézve?

Figyelt kérdés

Nem tudom ha van még egy olyan vallás itt Magyarországon ami nagyobb veszélyt jelentene a tevékenysége mint a Jehova Tanúi szervezete.

Bizonyára legtöbbünk, gyanítom, annyira ismeri Jehova Tanúit, hogy férfiak és nők járnak ajtóról-ajtóra, irodalmat terjesztve hitükről. Jehova Tanúi hiszik, hogy a Biblia szó szerint Isten szava. Nem fogadnak el vérátömlesztést, nem szolgálnak a hadseregben, nem ünnepelnek születésnapot és karácsonyt.

Néhány tag azt mondja, hogy valami rettenetes történik a zárt ajtók mögött, a feltételezett gyermekmolesztálókat a vallási szervezet nem csak elmulasztja jelenteni, de mint mondják, még segítenek is távol tartani a hatóságokat tőlük.


Itt van néhány adat ami talán jobba rávilágít arra,hogy mennyire is nevezhetőek a Jehova tanúi Isten kiválasztott népének,és,hogy mennyire biztonságos a szervezet tagjának lenni.


"A helyzet fokozódik" - A bírói ügyek megkezdődnek.... (2002.05.08)

"Néma Tanúk" Az NBC televízió Dateline adásának szövege (2002.05.28)

Vádirat a Vezető Testület ellen (2002.06.06.)

"A Per" - Bill Bowen bírói tárgyalása (2002.07.27.)

"Elnémított bárányok" - az ítéletek (2002.08.01.)

"Heidi és Amber I." A New York Times cikke (2002.08.11)

"Heidi és Amber II." A CNN riportja (2002.08.14)

"Kiközösítésem" - Bill Bowen (2002.08.16.)

"A terv" Előkészületek a tiltakozó felvonulásra (2002.09.07)

"Az angol beteg" - Bill Bowen levele az angol Fiókbizottsághoz (2002.09.11.)

"Néma Tanúk II." Ausztrál riport (2002.09.22.)

"A kivitelezés" Tiltakozó felvonulás

Az eredeti szövegek, videók, stb. a

watchtowerinformationservice.org ,

freeminds.org , silentlambs.org , jehovahs-witness.com honlapok valamelyikéről vagy mindegyikéről letölthetők.


Nap mint nap látjuk őket békésen álldogálva a plaketjeik meg az álványaik mögött és aki nem ismeri tanításaikat könnyen áldozattá válhat ennek a "békének".

Te már utánna néztél,hogy kit engedsz be a lakásodba?

Vagy ismered e azokat a veszélyeket amit ők jelentenek?

Érdemes utánna nézni és terjeszteni,vagy nem?

Mi a véleményed?



2016. aug. 27. 05:44
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Ja, hogy te ezt tanulod tőlük, hogy aki nekik ellent mond, az hazudik? :)

Tudod kit hívnak feltételezett elkövetőnek? Akiknek még nincs lezárva az ügyük, de már per folyik ellenük.


Sok sikert az őrtoronyban. Remélem egyszer Istent is meg fogod ismerni.

2016. aug. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Utolsó: te ismered Istent?

Tudod, hogy van neve? Jézus mondta, hogy legyen megszenteltetve a TE neved. Milyen vallású vagy, ha szabad kérdezni?

2016. aug. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Az összes vallás veszélyes,és nem csak a magyar társadalomra nézve ! A szervezett vallásra gondolok,most itt nem az otthon imádkozó nénikre !
2016. aug. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
42%

Igen, elég veszélyesek. Olyan szempontból, hogy családokat tesznek tönkre, mikor választásra kényszerítik a tagokat, hogy szekta vagy a család. Meg olyanból, hogy sokkal elvakultabbak, mint mondjuk egy keresztény ember. Ha a vén azt mondja egy tanúnak, hogy kötözz magadra egy bombát és irány a Westend az meg is teszi, teljesen ki van mosva az agyuk.

Arról nem is beszélve, hogy a Sátán munkáját végzik, amikor manipulálják az embereket, hogy csatlakozzanak hozzájuk. Rengeteg tanításuk szögesen ellentmond a Bibliával (a Biblia nem tiltja a vérátömlesztést, de még ha tiltaná is, az élet parancsa ennél előrevalóbb lenne), a kárhozat felé terelgetik áldozataikat.

2016. aug. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
12-es: Bizony van neve! Istennek hívják.:)
2016. aug. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Először is meg szeretném köszönni az 53% barátnak,hogy támogat.


És most válaszolva a vádra. Nem engem nem tettek ki mert soha nem is voltam tagja ennek az ördögi szervezetnek.

De sajnos nekem is tapasztalnom kell a börömön a könyörtelenségüket,ugyanis el vették tőlem(ünk), az édesanyámat és a gyerekeimnek a nagymamájukat.

Annyira befolyásolja az Örtorony,hogy se az én gyerekeimet se az öcsém gyerekét,hogy még látni sem akarja.

Az én nagylányomat ismeri és szerett de már 8 éve nem,egyszer sem kereste fel soha. A kisfiamat és az öcsémnek a kislányát nem is ismeri és nem is szándékozik megismerni őket.

Én tudom,hogy milyen volt édesanyám előtte,a szívét kitette volna értünk,ma meg nem ismerek rá.

Tudod én ezt senkinek nem kívá om még neked sem barátom,hogy átéld azt amit mi átélünk.

Anyukám 74 éves,és ahányszor megcsörren a telefon én is megrezzenek mert mi van akkor ha ....

Attól félek,hogy ebben az életben soha nem fogom többet hallani a hangját és soha nem fogom őt többet magamhoz szorítani és szeretni,mert nem hagyja.

Én ezt az őrtoronynak soha nem fogom megbocsájtani,és ameddig élek harcolni fogok ellenük ahol csak tudok és ahogy csak tudok.

Nem azt kérem,hogy együtt érezzetek velem hanem csak annyit kérek,hogy vigyázzatok mert olyan fájdalmat tudnak okozni ami kihathat egész életetekre!

És még egy annyit esetleg,hogy igen szeretem a gyerekeket de nem abban a fórmában amiben te vélekedsz rólam.

Csak ennyit szerettem volna elmondani.

Nincs egyetlen olyan "kereszténynek" nevezett vallás sem ami akkora kárt okozhat egy családon belűl mint az Őrtorony szervezet.

2016. aug. 27. 11:59
 17/31 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem, miért ne keresne, attól, hogy tanú? Az én anyám is tanú, de sose volt olyan, hogy ne foglalkozott volna velem, vagy a tesómmal.

Meg, hogy jönnek ehhez molesztálós vádak, azt sem értem.

14-es meg butaságokat beszél, mindjárt még ráfogja, hogy a Párizsi akciót is tanúk rendezték :D

2016. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

15 az "Isten" szó egy cím, nem név.


"Nincs egyetlen olyan "kereszténynek" nevezett vallás sem ami akkora kárt okozhat egy családon belűl mint az Őrtorony szervezet."

Ez érdekes, annak fényében, hogy Jehova Tanúi mit tanítanak a családról. Mert épp ellenkezőleg (gyermekek engedelmeskedjenek szüleiknek, házastársak legyenek hűségesek, ragaszkodjanak egymáshoz, tisztelni kell az idős szülőket, stb). Sőt nem sok olyan vallás van, ahol nem tűrik meg pl a házasságtörőket.



Amúgy érdekes, hogy a fikázók sosem válaszolnak, hogy ők melyik valláshoz tartoznak.

2016. aug. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Azért Olexandr mert mi Baptisták vagyunk.

Csupán ennyi a vétkünk.


#18 most már én is látom,hogy tanú vagy. Vagy ha még nem is vagy az de nemsokára az leszel.

Ne gyere nekem Bibliai igékkel mert nem ismersz viszont én ismerem azt akit te képviselsz.


Melesleg meg Isten neve;


2Móz 3:14

És monda Isten Mózesnek: VAGYOK AKI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izrael fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok.


Isten neve Vagyok(JHVH) és semmi esetre sem egy mozaik szó.

De ezt kár is vitatni!

2016. aug. 27. 12:56
 20/31 anonim ***** válasza:
51%
18: A kereszténység istenét Istennek hívják. A Jehova egy középkorban keletkezett szó, aki Jehovát imádja az nem keresztény.
2016. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!