Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Veszélyesek e az Őrtorony...

Veszélyesek e az Őrtorony tanítások a magyar társadalomra nézve?

Figyelt kérdés

Nem tudom ha van még egy olyan vallás itt Magyarországon ami nagyobb veszélyt jelentene a tevékenysége mint a Jehova Tanúi szervezete.

Bizonyára legtöbbünk, gyanítom, annyira ismeri Jehova Tanúit, hogy férfiak és nők járnak ajtóról-ajtóra, irodalmat terjesztve hitükről. Jehova Tanúi hiszik, hogy a Biblia szó szerint Isten szava. Nem fogadnak el vérátömlesztést, nem szolgálnak a hadseregben, nem ünnepelnek születésnapot és karácsonyt.

Néhány tag azt mondja, hogy valami rettenetes történik a zárt ajtók mögött, a feltételezett gyermekmolesztálókat a vallási szervezet nem csak elmulasztja jelenteni, de mint mondják, még segítenek is távol tartani a hatóságokat tőlük.


Itt van néhány adat ami talán jobba rávilágít arra,hogy mennyire is nevezhetőek a Jehova tanúi Isten kiválasztott népének,és,hogy mennyire biztonságos a szervezet tagjának lenni.


"A helyzet fokozódik" - A bírói ügyek megkezdődnek.... (2002.05.08)

"Néma Tanúk" Az NBC televízió Dateline adásának szövege (2002.05.28)

Vádirat a Vezető Testület ellen (2002.06.06.)

"A Per" - Bill Bowen bírói tárgyalása (2002.07.27.)

"Elnémított bárányok" - az ítéletek (2002.08.01.)

"Heidi és Amber I." A New York Times cikke (2002.08.11)

"Heidi és Amber II." A CNN riportja (2002.08.14)

"Kiközösítésem" - Bill Bowen (2002.08.16.)

"A terv" Előkészületek a tiltakozó felvonulásra (2002.09.07)

"Az angol beteg" - Bill Bowen levele az angol Fiókbizottsághoz (2002.09.11.)

"Néma Tanúk II." Ausztrál riport (2002.09.22.)

"A kivitelezés" Tiltakozó felvonulás

Az eredeti szövegek, videók, stb. a

watchtowerinformationservice.org ,

freeminds.org , silentlambs.org , jehovahs-witness.com honlapok valamelyikéről vagy mindegyikéről letölthetők.


Nap mint nap látjuk őket békésen álldogálva a plaketjeik meg az álványaik mögött és aki nem ismeri tanításaikat könnyen áldozattá válhat ennek a "békének".

Te már utánna néztél,hogy kit engedsz be a lakásodba?

Vagy ismered e azokat a veszélyeket amit ők jelentenek?

Érdemes utánna nézni és terjeszteni,vagy nem?

Mi a véleményed?



2016. aug. 27. 05:44
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Itt van Olexandr nézz utánna;


[link]


Nem akartam kimásolni a szöveget mert ha valakit éfdekel egy kicsit is az igazság az szakit egy annyi időt hogy megnézze.

És ott viddó is van..

2016. aug. 27. 13:13
 22/31 anonim ***** válasza:

Szia kérdező


Megnéztem ezt az oldalt

Nemzeti.net

Csak a főoldal híreiből:

- A magyar társadalom hétszer jobb az amerikainál

- Első német menedékkérő család Oroszországban

- Clintonné miatt öltek embert

....


Számomra ez az oldal csak "feltételezett " a megbízhatósága tekintetében


Amúgy a baptistákat sokkal kiegyensúlyozottabbnak gondoltam.

Persze én, egy tapasztalatból nem szeretnék veletek szemben - sem - általánosítani és így ítélni meg minden testvéredet magamban.

2016. aug. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Akkor itt egy másik oldal, gondolom ismered és érteni is fogod.

[link]

2016. aug. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Szia 65%!


Azt hiszem félre értettél.

Én nem egy embert ítélek meg vagy tízet,hanem egy szervezetet.


Azt nem értem meg,hogy miért kell folyamatosan magyarázkodnom,hogy mi a gondom. Ezért két lehetőséget látok;

1)-nem vagyok elég világos és érthetetlenűl írok.

2)-vannak akik direkt nem akarják megérteni amit írok.


Ami meg a belinkelt oldalt illeti,ha az nem jó hozhatok másikat de minden bizonyal az sem lesz jó mert talán hiányozni fog egy ékezet,vagy nem lesz egy kép vagy egy videó,a lehetőségek végtelenek,hogy mi ért nem lehet jó egy belinkelt oldal.

2016. aug. 27. 14:23
 25/31 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező

Ahogy mondtad Isten maga mondta hogy az én nevem a VAGYOK(JHVH) Jézus is ugy nyilatkoztatta ki magát sok helyen: Én VAGYOK.

Jézus viszont ugy tanitott benünket hogy a mi ATYÁNK. Sehol az új szvetségben nincs a Jehova név. Jézus szava minden emberi kigondolást felülir és Ő az igazság.

Kedes kérdező térjünk visza a fő kérdésedre, a többire nem reagálnék.


Veszélyesek e az Őrtorony tanítások a magyar társadalomra nézve?


Igen veszélyesek a magyar társadalomra nézve sőt tovább megyek, minden társadalomra nézve veszélyesek!

Hogy miért mondom? Nem a tanuk ellen beszélek hanem a szektájuk ellen,

Igazam van vagy nem?

Csak a biblia alapján lehet erre válaszolni meg akkor ha ismerjük a tanaikat igy egybevetve meglátjuk azt a sok Istenkáromlást, igazságot hazugsággá teszik,kijelent a biblia egy adott igazságot és ők kiferditik az ellenkezőjére. Ojan állitásaik vannak aminek a bibliába hire hamva sincs.


Ézs 45:19 Nem titkon szóltam, a sötétség földének helyén; nem mondtam Jákób magvának: hiába keressetek engem! én, az Úr, igazságot szólok, és megjelentem, amik igazak.


Róm 1:18 Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják.


Máté 23:13 De jaj nektek képmutató írástudók és farizeusok, mert a mennyeknek országát bezárjátok az emberek előtt; mivelhogy ti nem mentek be, akik be akarnának menni, azokat sem bocsátjátok be.

Kedves kérdező ezekért veszélyes a társadalomra nézve. És még anyi minden van amit mondhatnánk nem lenne elég 100 oldal.

2016. aug. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Egyébbként itt van ez;


[link]


Ugyan azt mondja el csak angolul. Úgyhogy ha a magyart nem tatottad hitelesnek akkor gondolom az angolt elfogadod.

2016. aug. 27. 14:45
 27/31 A kérdező kommentje:

Kedves Attila!


Igen igazad van,de mint látod sokan nem így látják.

3-4 ember van aki látja,aki észreveszi a veszélyt és van bátorsága fel állni és elmondani amit lát.

És sajnos ezért van annyi szenvedő ember mert mikor oda bekerűl senki nem volt a közelébe ,hogy segítsen rajta.

2016. aug. 27. 14:53
 28/31 anonim ***** válasza:
A családok egységét veszélyeztetik. A család pedig a társadalom legfontosabb építőkövei. Ezért nekem a Tanúk éd az őrtorony a társadalom ellenségei.
2016. aug. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 b_zsolt55 válasza:
Az nem kérdés hogy veszélyes vagy sem...szerintem NAGYON VESZÉLYES!!!
2016. nov. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
54%

Vidiripi


Kérdező!


Hogy a társadalomra veszélyesek lennének? Biztosan nem! S van olyan vallási szervezet amely sokkal nagyobb veszélyt jelent a magyar társadalomra mint Jehova tanúi!

A gyermekmolesztálás sajnos azt kell hogy mondjam lassan általánossá válik. Értem ez alatt azt hogy legyen az vallási közösség vagy olyan intézmény ahol gyermekek vannak esélyes hogy előfordul molesztálási eset! Leggyakrabban az állami gondozott gyermekek körében fordul el a másik pedig, ami még nagyobb tragédia a családon belüli. S ezek tények! S igen a vallási közösségekben is előfordulnak ilyen esetek. S ha Jehova tanúi azt hiszik vagy állítják hogy ez nem így van akkor vagy önmagukat csapják be, vagy hazudnak. De hogy ők sem kivételek az egyszer biztos. Persze lehet ezt hinni de az csak önámítás és nincs valóságalapja!

Egyszerűen nincs olyan egyház ahol ez ne fordult volna már elő!

- Az Őrtorony által hirdetett béke! A tanúk folyamatosan hangoztatják hogy ők békében élnek mindenkivel.

Micsoda hangzatos propaganda szöveg! Mivel ezt más egyházak tagjai is elmondhatják! Ebben nincs semmi rendkívüli. Kivéve a tanúkat! A másik meg az hogy náluk minden megvan szervezve ami szintén hangzatos, de ha belegondolunk akkor pl. egy iskola is megvan szervezve. Tehát akkor mi is a különbség? (a kérdés költői) Náluk nincs fizetett papság. Ezzel sem ők az egyedüliek. Sok gyülekezet van ahol pontosan ugyan úgy van mint náluk is hogy a vén vagy lelkipásztor munkahelyen dolgozik és abból tartja el a családját és magát. Sőt egyszer találkoztam olyan Jehova tanújával aki csodálkozott azon hogy rajtuk kívül van még olyan egyház ahol teljes testbemerítéssel keresztelnek.

S igen Istennek van neve! Jahve! S tanulva a korábbiakból leírom hogy soha nem voltam Jehova tanúja! Viszont hosszú ideig jártam az összejöveteleikre legyen az kongresszus vagy vasárnap alkalom illetve hétköznapi alkalom. De részt vettem társas összejöveteleken is. Tehát amikor csak tudtam ott voltam én is a tanúkkal.


"De sajnos nekem is tapasztalnom kell a börömön a könyörtelenségüket,ugyanis el vették tőlem(ünk), az édesanyámat és a gyerekeimnek a nagymamájukat."


Édesanyád döntött úgy hogy csatlakozik a tanúkhoz! Hogy milyen "ismeret" alapján tette az meg az egy másik kérdés. Viszont ha te soha nem voltál tanú és ennek ellenére megszakítja veled a kapcsolatot akkor az is az ő döntése! De hogy nincs bibliai alapja az biztos! Az Őrtorony szervezet általában azért szakíttatja meg tagjaival a kapcsolatot a nem tanú rokonokkal mert tudják hogy az esetek többségében a tanúkban nem alakul ki akkora hit a szervezet felé hogy úgy szolgáljanak neki ahogy ők azt akarják. S mivel nincs akkora hit így más módszereket kell alkalmazniuk. Tévedés ne essék itt a hitről van szó, hogy ki mit hisz el illetve hogy miben hisz! (nem ugyan az a kettő)

Az jó ha figyelmeztetve van az ember a veszélyekre de amikor olyan dolgokat tiltanak meg aminek nincs is bibliai alapja akkor hatalmas baj van! A tanúknak még azt is tanítani kell hogy nem mehetnek el pl. katonának! Amiről egyébként a Bibliában nincs szó! De egy hívő aki megismeri Jézust, Istent és az ő akaratát annak nem kell külön tanítani egy csomó dolgot mert Isten elvégzi a szívében azt a munkát ami világossá teszi a számára hogy a fegyver nem Isten akarata! Nem egy olyan hívőt ismerek aki szintén megtagadta a katonai szolgálatot olyan is van köztük nem is egy aki börtönbe került ez miatt. De hite szerint cselekedett és ezért vállalta a börtönt nem másért! Pedig ha elmegy katonának akkor sem lett volna kiközösítve a gyülekezetből. Viszont a Biblia által kiiskolázott lelkiismerete nem engedte neki hogy ezt megtegye! Na ez az igazi hit egyik megnyilvánulása a gyümölcs amit megterem egy igazi hívő ember. Mert az ilyen embert a szíve indítja és hitből cselekszik. S mind ezt úgy hangsúlyozom hogy a gyülekezet NEM közösítette volna ki ha katona lesz!


"Annyira befolyásolja az Örtorony,hogy se az én gyerekeimet se az öcsém gyerekét,hogy még látni sem akarja.

Az én nagylányomat ismeri és szerett de már 8 éve nem,egyszer sem kereste fel soha. A kisfiamat és az öcsémnek a kislányát nem is ismeri és nem is szándékozik megismerni őket."


Kérdezd meg édesanyádtól hogy a szeretet szellem vezérli amikor nem látogatja a saját családját!


"Nincs egyetlen olyan "kereszténynek" nevezett vallás sem ami akkora kárt okozhat egy családon belűl mint az Őrtorony szervezet."


Nem értek egyet! Sajnos van még! Azt megtudom érteni hogy valaki a hite szerint cselekszik. De hogy pusztán azért nem látogatja a családját mert csatlakozott egy vallási közösséghez azt nem elfogadható!


"Azért Olexandr mert mi Baptisták vagyunk.

Csupán ennyi a vétkünk."


Hoppá! Na így már más az egész. Bonyolódik a cselekmény! Tehát egy másik egyház tagjai vagytok. Azért még jó hogy ezt a "jelentéktelen" apróságot megemlítetted. A szervezet talán ettől retteg a legjobban! Igaz hogy az egyik legdinamikusabban gyarapodó egyház de ugyan akkor a legtöbb tagot elvesztő egyház is. S egyre több a fiatalt veszít!

De akkor ez a magyarázat az egész szituációra! Ti vallásosak vagy hívők vagytok nem világiak!


"Én nem egy embert ítélek meg vagy tízet,hanem egy szervezetet."


Te értettél félre dolgokat! Ha egy tanút kritizálsz azzal az egész szervezetet kritizálod. Ha a szervezetet kritizálod akkor az összes tanút kritizálod. Jehova tanúi fejében a tanúk és a szervezet egy és ugyan az! Persze ahogyan te is én külön kezelem a kettőt de rá kellett jönnöm hogy a tanúknál ez nem így van! Ők nem kezelik külön néhány nagyon ritka kivételtől eltekintve vagy iszonyú hosszas beszélgetés után megértetve velük. Mert ilyesmire is volt példa. De ez csak egyszeri eset volt!


"Azt nem értem meg,hogy miért kell folyamatosan magyarázkodnom,hogy mi a gondom. Ezért két lehetőséget látok;

1)-nem vagyok elég világos és érthetetlenűl írok.

2)-vannak akik direkt nem akarják megérteni amit írok."


Jehova tanúi esetében ezen ne akadj fent! Ők kiképzést kapnak! Mit ahogyan korábban írtam sajnos ismeret szerzésük amely állításuk szerint oly alapos és terjedelmes. Még sem elég ahhoz hogy felismerjenek dolgokat! Ezért kell külön tanítani számukra mindent e az Őrtorony szerint de ezt ők nem így fogják érteni. Na mind1!


"Ami meg a belinkelt oldalt illeti,ha az nem jó hozhatok másikat de minden bizonyal az sem lesz jó mert talán hiányozni fog egy ékezet,vagy nem lesz egy kép vagy egy videó,a lehetőségek végtelenek,hogy mi ért nem lehet jó egy belinkelt oldal."


Olyan kellene amely hivatkozik az ENSZ - könyvtárra. Ugyan is azt elfogadják hitelesnek mivel éveken át használta az Őrtorony szervezet. Csak aztán olyan feltételeknek kellett volna megfelelni amit már nem akartak teljesíteni így lemondtak a tagsági viszonyról.


14. válaszoló!


"Ha a vén azt mondja egy tanúnak, hogy kötözz magadra egy bombát és irány a Westend az meg is teszi, teljesen ki van mosva az agyuk."


Ne mosd össze a fanatikus dzsihádlistákkal! Jehova tanúi nem azok!

2016. nov. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!