Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez már a kereszténység kifordí...

Ez már a kereszténység kifordítása és hitetlenség volna katolikus szempontból?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a megerősítést nem másoktól és főleg nem erről az oldalról kell megkapjam hanem belülről, de mégis kíváncsi vagyok más emberek véleményére ebben a témában. Ma már láttam egy-két kérdést ennek kapcsán, de én felteszek még egyet. Az már a kereszténység kifordítása volna, hogyha én nem hiszek a világvégében? A második eljövetelben és a Feltámadásban igen (lent kifejtem). Tudom, hogy Isten szuverén és ő maga rendelkezik a Föld sorsáról, de nehezen hinném, hogy csak úgy eltörölné a világunkat. Akkor mégis mi értelme volna annak, amit eddig megalkottunk mi, emberek? Egyszer csak megszűnne? Nehezen hinném. Én inkább abban hiszek, hogy a második eljövetelt jelképesen kell érteni, azaz mindenki érezni fogja, hogy Jézus köztünk van, óriási változások fognak végbemenni a világban, ami a folyamat végén (azaz az ún. ezer év után) megtisztul és már csak tiszta erkölcsű, jó emberek lesznek a Földön (nem feltétlenül csak keresztények, hiszen a zsidó, iszlám, sőt még a hinduista és buddhista vallások is végső soron hasonlóakat vallanak és egy hindu is lehet jó egy katolikus Isten szemében, mint fordítva, éppen ezért nem szükséges, hogy a nem keresztények is kárhozatra legyenek ítélve. Az ezer év után (ami jelképes ezer év szerintem, lehet hosszabb vagy rövidebb folyamat is, amihez akár még a természet is adhat segítséget, mondjuk ezer év éhínség --> ebből fakadóan bűnözés, ami az embereket ráveszi, hogy takarékoskodjanak, ne bűnözzenek és éljenek harmóniában a természettel), tehát majd ezek után pedig a rosszak örökre elkárhoztatnak (lévén hogy az emberek rájönnek arra, hogy jónak kell lenni), a már halottak, akik jók voltak pedig megmaradnak a mennyek országában (mivel már eddig is ott voltak), a rossz halottak pedig a pokolban, ami az ezer év után megsemmisül, vele együtt az ott élő lelkek is.


Vagy ez már nagyon az eredeti kereszténység kifordítása?

Isten fizesse meg a válaszodat!


2016. aug. 27. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:

A katolikusok szerint lesz világ vége

[link]

A Biblia szerint Jézus mindenki számára láthatóan jön el.

Az ezredévről megoszlanak a vélemények, vannak, akik szerint ez a középkorban volt, tehát túl vagyunk rajta, mások szerint ez majd a jövőben lesz.

A pokol, illetve a gonoszok szenvedése örök a Biblia szerint, és a lélek halhatatlan.

2016. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A pokol megszűnésében nem vagyok biztos. Lehet, hogy a pokol örökké létezni fog, de ugyanúgy a Föld is. Szerintem.


Isten áldásával!

2016. aug. 27. 22:01
 3/6 A kérdező kommentje:

És hogyha a katolikusok szerint lesz világvége, akkor a katolikusok egyáltalán miért alkotnak, miért tesznek ezért a világért bármit is, ha egyszer úgyis megszűnik? Ebben én protestánsként nem látok logikát.


Isten áldásával!

2016. aug. 27. 22:03
 4/6 anonim ***** válasza:

"És hogyha a katolikusok szerint lesz világvége, akkor a katolikusok egyáltalán miért alkotnak, miért tesznek ezért a világért bármit is, ha egyszer úgyis megszűnik?"


Ha másért nem is, akkor azért mert Isten parancsba adta.:)


"Ebben én protestánsként nem látok logikát."


Pedig kéne, mert a protestáns egyházak túlnyomó többsége is ugyanezt tanítja.

Csak néhány extrém szektának vannak erről más elképzelései, de őket inkább hagyd ki...

2016. aug. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nem. "Isten országa nem szemmel láthatóan jő el..."

2016. aug. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A pokol megszűnésében nem vagyok biztos. Lehet, hogy a pokol örökké létezni fog, de ugyanúgy a Föld is."


A pokolról azt tanítják a katolikusok, hogy örök kárhozat, tehát nem szűnik meg.


A Föld viszont egy kézzel fogható valami, anyagból van, így megszűnhet, miért ne? Más bolygók is megszűnnek időnként, az univerzumban mindenféle vad dolgok történnek.

Amikről azt tanítják a katolikusok, hogy örökké lesznek/voltak/vannak, azok mind nem anyagi természetűek.

2016. aug. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!