Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek Jehova...

Mi a véleményetek Jehova istenről?

Figyelt kérdés

Létezik e egyáltalán ilyen nevü isten,és ha igen ő lenne a Biblia istene is?

Továbbá meg lehetséges e,hogy létezik egy ilyen nevű entitás aki istennek állítva be magát az emberek közt imádatot és hódolatot követelve meg önmagának ezzel elfoglalva Jézus helyét?


Van olyan köztetek aki elgondolkodott már ezeken a dolgokon?


Lehet,hogy baromság ez a kérdésem,de az is lehet,hogy nem is annyira az.

Biztos lesznek olyanok akik rossz szemmel fogják nézni a kérdést,meg támadásként kezelik majd. De nem az,csak egyszerűen meg szeretném ismerni mások véleményét is erről.



2016. aug. 28. 18:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Semmilyen isten nem létezik.
2016. aug. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Mármint most arra gondolsz, hogy hiszek-e a keresztény Istenben, vagy hogy mi a véleményem azokról, akik mindenáron ezt a Jehova félrefordítást erőltetik az Ő neveként?
2016. aug. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
24%

Van aki szerint létezik, egyesek viszont kizártnak tartják... én úgy gondolom hogy az összes ilyen Isten, legyen az keresztény (Isten), zsidó (Jehova), vagy muzulmán (Allah) ugyan az... semmi különbség nincs köztük, ugyanis mind ugyan azt jelenti...

Jézus más... sem a zsidók, sem a muszlimok vallásában nincs Jézus... legalábbis a zsidók hisznek benne hogy majd eljön a Messiás, de ők Jézus Krisztust egy Istenkáromlónak, csalónak hitték (ezért végezték ki).

Egyáltalán nem hülyeség amit kérdeztél! :)

2016. aug. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
46%
hazugság mint minden isten
2016. aug. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Szia Gabriel!


Nem,nem arra gondolok,hogy hiszel e Istenben,hanem arra gondoltam,hogy a "jehova" nevezetű istenről mi a véleménye? :)


#4 köszi a bátorítást! :)

2016. aug. 28. 18:55
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a nevet emberek találták ki. Isten bemutatkozott már Mózes könyvében, én nem adnék neki más nevet, mint amit ő adott magának.
2016. aug. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
47%
Kedves kérdező! A Jehova nevezetű Isten, a zsidók istene...milyen véleményre vagy kiváncsi? #3-as voltam ;)
2016. aug. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

Szia, Isten egyik neve a Bibliában YHWH a pontos olvasatát nem tudjuk mivel az ókori héberben nem voltak úgy jelölve a magánhangzók ahogy a modern héberben. Hangfelvételeink szintén nincsenek abból az időből, a zsidók pedig ezt a nevet nagyon ritkán ejtették ki mivel a 10 parancsolat tartalmazza, hogy "Isten nevét hiába fel ne vedd.". Épp ezért amikor olvastak fel valamelyik könyvből és odaértek a YHWH-hoz akkor Isten iránti tiszteleből Adonai-t olvastak ami annyit teszt "Úr".


Az újszövetség idején, Kr. után első században ejtették a görögök Yahweh-nek, szóval valószínű, hogy ez volt a helyes kiejtés, nem Jehova. A Jehova olvasat kb a 13. században keletkezett.


Igen, Ő a Biblia Istene YHWH. (Nem Jehova)


"Ilyen nevű entitás aki istennek állítva be magát emberek között imádatot..." - Ő lesz az Antikrisztus, még nem lépett színre, de hamarosan színre fog ha ilyen ütemben haladnak a dolgok előre. Itt egy leírás róla:


"A ki ellene veti és fölébe emeli magát mindannak, a mi Istennek vagy istentiszteletre méltónak mondatik, annyira, hogy maga ül be mint Isten az Isten templomába, Isten gyanánt mutogatván magát." - 2Thesszalonika 2:4


Igen, már gondolkodtam rajta. :D


Nem, nem volt baromság a kérdés csak kicsit furán volt megfogalmazva.

2016. aug. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz


A kérdésed az érdeklődésedet közvetíti, mert keresed a helyes utat, ezért nem butaság.


A Biblia, ami az Ő szava, és nem Jézusé, ezt közli velünk.

Jézus fölé pedig nem helyezte, magát, hanem mindig is felette állt, mint Jézus életének forrása, és Atyja.

Maga Jézus is Istenének nevezte az Atyját, akinek a nevét megszentelni jött. Ezért ha Jézus az Istenének nevezte, akkor miért lenne Jézus az Atyja felett?

2016. aug. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Kedves #3 válaszoló a #8 válaszoló rátappintott a lényegre. :)

Tudod sokmindent olvastam itt és ezért is fogalmazódott meg bennem ez a kérdés.

Mert mi van akkor ha a Jehova nevezetű isten nem is a Biblia istene.

Mi van akkor ha (a 8 válaszoló szavaival élve) ő is egy Antikrisztus,mert minél mélyebben ásom be magam a Jehova tanúi tanításaikban annál inkább érzem azt,hogy Jézus egyre kevesebb teret kap ezen az egyházon belűl.

Lehet,hogy tévedek és képzelődöm és igazságtalanúl birálgatom a tanaikat,de tudni akarom,biztos akarok lenni abban.,hogy nem én vagyok az egyedüli aki "képzelődik."

A fogalmazásom meg azért tűnik zavarosnak mert nem akartam direkt kemény szavakat használni mert mégiscsak emberi lelkeket érinthet meg.

Még egy annyit esetleg megemlítenék,hogy mikor olyanokat olvasok,hogy Jézus Krisztus maga a pusztitó Abaddon...háát ne haragudjatok rám,hogy ilyen gondolatok fordulnak meg a fejemben.

2016. aug. 28. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!