Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi, mért...

Kedves Jehova Tanúi, mért szolgáltok két Urat?

Figyelt kérdés
Ugyanis, azt mondjátok hogy egy Istenetek van és egy Uratok. Nade, nézzük ezt egy kicsit tüzetesebben át, ha lehet. A Biblia azt írja, hogy csak egy Úr van az Isten! A kettő, egy, mivel azt mondjátok, hogy az Úr: Jézus, Isten pedig Isten. De akkor hogy jön az ki az Úr Isten? Mivel többször utal így Istenre a Biblia, mint Úrra. Te a kérdésem mért szolgáltok két Úrnak, holott a kettő, egy?

2016. aug. 28. 23:44
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
"Tehát, a kérdésem mért szolgáltok két Úrnak, holott a kettő, egy?" Javított verzió. :)
2016. aug. 28. 23:48
 2/20 szp72 ***** válasza:
100%

"igaz, beszélnek istenekről, az égen és földön, mivel sok istenük és uruk van, nekünk mégis egy az Istenünk: az Atya, akitől minden származik, s akiért mi is vagyunk, egy az Urunk, Jézus Krisztus, aki által minden van, s mi magunk is általa vagyunk." (1Kor 8,5-6)


Jehova tanúinak értelmezése szerint Pálnak nem sok ura és sok istene van, hanem egy-egy vagyis kettő. Tehát diteista vallásúak, két istent hisznek. Mindenható Istenük persze egy van, de van egy kis istenük is: a Jézus Krisztus.

2016. aug. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz.


Jehova Jézust nevezte ki jutalmul egy időre királyának, aki egyben a gyülekezet feje, mivel Jézus indította el és szervezte meg a keresztény gyülekezetet, az Atya hozzájárulásával, hogy helyes mederbe vezesse vissza az Istennek járó imádatot.


Jézusnak engedelmességgel tartozunk, ami nem azt jelenti, hogy akkor Őt szolgáljuk.

A szolgálat és az imádat Istennek jár, az Ő nevét szenteljük meg, Jézus vezetése, irányítása által.

2016. aug. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

#3 cáfolás


Ézs 43:10 Ti vagytok az én tanúim, így szól az Úr; és szolgám, akit elválasztottam, hogy megtudjátok és higgyetek nekem és megértsétek, hogy én vagyok az, előttem Isten nem alkottatott, és utánam nem lesz!


Ézs 44:6 Így szól az Úr, Izraelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kívül nincsen Isten.


"Én es az Atya egy vagyunk"


Ján 1:18 Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, aki az Atya keblében van, az jelentette ki [őt].


Sakk Matt !!!!!!!!

2016. aug. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Akkooooooor most lássuk mit mond az örtorony??????
2016. aug. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Opendoor!

"Hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, miként tisztelik az Atyát. A ki nem tiszteli a Fiút, nem tiszteli az Atyát, a ki elküldte őt." (János 5:23)

Nem tűnik jogosnak, hogy Jézusnak csak engedelmességgel tartoztok, ahogyan te írod. Ugyanúgy tisztelettel, sőt, ugyanolyan tisztelettel kell a Fiúra tekintenetek, ahogyan az Atyára, ezzel is bizonyítva hogy ők egyenlőek!

2016. aug. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A Bibliát valóban ismerők tudják, hogy nincs külön Ó- és Újszövetségi Isten, hanem csak egy Isten van, aki a különböző korokban különféleképpen szólt az emberekhez: „Minekutána az Isten sok rendben és sokféleképen szólott hajdan az atyáknak a próféták által, ez utolsó időkben szólott nékünk Fia által” (Zsidók 1:1)

Jézus azt mondta, hogy az Ószövetség próféciái Róla szóltak: „Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam” (János 5:39). Feltámadása után, az Emmausba vivő úton a két tanítványnak így szólt: „És elkezdvén Mózestől és minden prófétáktól fogva, magyarázza vala nékik minden írásokban, a mik ő felőle megirattak.”

(Lukács 24:27). Majd még aznap este Jeruzsálemben az összegyűlt tanítványokhoz így szólt: „... Ezek azok a beszédek, melyeket szóltam néktek, mikor még veletek valék, hogy szükség beteljesedni mindazoknak, a mik megirattak a Mózes törvényében, a prófétáknál és a zsoltárokban én felőlem.” (Lukács 24:44).

Nem is lenne szükség ennêl többre!

De..


A Zsidók 1:2-3-ban így folytatódik a Jézusról szóló bizonyságtétel: „A kit tett mindennek örökösévé, a ki által a világot is teremtette , A ki az ő dicsőségének visszatükröződése, és az ő valóságának képmása, a ki hatalma szavával fentartja a mindenséget , a ki minket bűneinktől megtisztítván, üle a Felségnek jobbjára a magasságban” .

A Zsoltárok könyvében ez áll Istenről: „Az Úr szavára lettek az egek, és szájának leheletére minden seregök. … Mert ő szólt és meglett, ő parancsolt és előállott.” (Zsoltárok 33:6,9)

Teljesen világos, hogy az Ószövetségi Úr Isten, és Jézus Krisztus ugyanaz az Isten.

Jézus Krisztus eljöveteléig nem volt lehetséges Istent Atyának szólítani. Ezt a fogalmat Jézus vezette be. Ésszerűtlen is volna aztképzelni, hogy az Atya Isten csak az újszövetségi időkben lépett be az emberiség életébe. Előtte vajon hol volt? Nem létezett vagy hallgatott?

Nem hallgatott, hanem Elohim, Jahve, Adonaj és más neveken szólt a próféták által.

Az Ószövetségben Isten Jézus Krisztus eljövetelét készítette elő. Aki más-más istenként tekint az Ószövetségben megszólaló Istenre és az Újszövetségi Atya - Fiú - Szent Lélekre, az téved. Súlyosan téved.

2016. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Zoli

Máté 16:17 És felelvén Jézus, monda neki: Boldog vagy Simon, Jónának fia, mert nem test és vér jelentette ezt meg neked, hanem az én mennyei Atyám.

"Irigy vagyok rád" hogy ilyen jol ismered az igazságot az Úr áldjon

2016. aug. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Hogy lehet tisztelet nélkül engedelmesen szót fogadni?


Jézust Tiszteljük, sőt tovább megyek, hálával tartozunk neki, ezért vagyunk feléje engedelmességgel, nem kényszerűségből,


De maga Jézus sem engedte, vagy mondta soha hogy Őt szolgálják úgy ahogy az Atyát, hiszen ez ütné a saját szavait:


(Máté 4:10) . . .„Eredj el, Sátán! Mert meg van írva: »Jehovát, a te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot.«”


Jézus is szolgálatot, feladatot teljesített, nem magának, hanem az Atyjának.

2016. aug. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Akkor tisztázzuk, Opendoor! Neked miben nyilvánul meg az imádat és miben a tisztelet?
2016. aug. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!