Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki a vallásos nyakláncá...

Ha valaki a vallásos nyakláncát mindig ruhán belül hordja, akkor az szégyelli a vallását, vagy csak nem akar vele hivalkodni?

Figyelt kérdés
vallás, nyaklánc, szimbólum, kereszt

2016. szept. 3. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem akar vele hivalkodni. A nyakban hordott kereszt önmagunknak jelzés, nem másoknak; arra figyelmeztet minket, hogy folyamatosan Krisztus keresztjét kell hordoznunk.


Emellett lehet gyakorlati oka is, például sokszor nem praktikus, beakadhat munka közben stb.


De amikor én sulis voltam, akkor még tiltották is az iskolákban, meg a legtöbb munkahelyen is.

2016. szept. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pont ellenkezőleg, teljesíti azt a kérést például vegyük a kereszténységet példaként, hogy az emberek ne mások előtt parádézzanak kinézetükkel, cselekedetükkel, mint a képmutató farizeusok, akiknek a külsejük azt sugallja, hogy Istent szolgálják, közben meg a szívük romlott, és gonoszul cselekednek.
2016. szept. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vannak olyan emberek is, akik a keresztet csak divatból hordják. Az elöző két válaszoló is lehetséges helyzeteket mondd, de ez is megtörténhet.
2016. szept. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy csak nem akarja,hogy baja legyen a nyakláncának. Én nem hordok vallásos nyakláncot,mégis ruhán belül hordom,nehogy valamibe beakadjon.
2016. szept. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!