Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
 1291/1387 anonim ***** válasza:
17%

1290.

Hogy lehet megmutatni amikor a magadfajta háromság imádok kivették Isten nevét.Csak egy néhány helyen hagyták meg az Ószövetségben ahol a fordítás nem engedte a név törlését.

De legalább meg van egy pár helyen,ellentétben a háromsággal ami nem létezik sem az Ó sem az Újszövetségben.

Ez a bizonyíték a biblia fordításában,hogy 2000 éve törlik az Isten nevét eredménytelenül és a háromságot 2000 éve beakarják tenni a bibliába,de eredménytelenül.

De ez már nem a mi dolgunk Jehova vigyáz az Ő nevére,Sátán bármennyire is harcol az eltörlésére.

Lényeg,hogy Jézus nem megtagadja az Isten nevét,hanem megerősíti.

"Atyám szenteltessék meg a te neved"

Máté.6:9.

2017. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 1292/1387 anonim ***** válasza:
76%

Félrebeszélsz, talán a hőségtől.


Egy szóval nem említettem semmi "háromságot", még csak nem is utaltam rá. Azt mondtam, hogy mutass egyetlen egy helyet legalább, ahol szerepel Isten neve (Jahve vagy jehova) az Újszövetségben. Hogy lássuk Jézus valóban használta-e.

Ha igen, mutasd meg (és ne az átírásokkal gyere, amit nem tudsz bizonyítani), ha nem, akkor ez is olyan, mint a "háromság". Jézus egyszer sem említette. Tudtommal meg a keresztények Krisztus követői.

2017. júl. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 1293/1387 anonim ***** válasza:
0%

1292."Félrebeszélsz talán a hősegtől"

Te beszélsz félre attol a hőségtől amit az Isteni név tagadása forral benned.

Ugyanis az egyedüli Mindenhatot is tagadod és a nevét is.Mert három istenről tanuskodsz a háromság szerint,és a mindenhatot név nélkül hagyod.

Hát bátor ember vagy mondhatom.

Az Isten nevét a világon 4 bibliafordítás irja az Újszövetségben és a forditokat is le fogom irni.De aki tagadja a Fiú szavát annak már kár is ki keresem.

Mert tégedet nem az igazság szava érdekel hanem a háromság védelme,amit megalkuvó névleges keresztény emberek hoztak létre 325-ben.

2017. júl. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 1294/1387 anonim ***** válasza:
76%

Továbbra is mellébeszélsz és felhozol mindent, amiről szó sem volt. Egy árva szóval nem említettem a "háromságot", se "325"-öt, semmi hasonlót. De válaszolni nem óhajtol.

Még mindig eredeti görög iratokra lennék kíváncsi, engedd meg, hogy ne 2000 évvel később betoldásoknak higgyek, hanem eredeti, 2000 éves írásoknak.

2017. júl. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 1295/1387 anonim ***** válasza:
38%

1294.

. [link]

2017. júl. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 1296/1387 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit akarsz egy nem működő linkkel elérni:


Sorry, the page you are looking for cannot be found.

We recommend you start from our home page, or use the links below.


Itt kéne lennie azoknak a görög újszövetségi iratoknak, melyek tartalmazzák a jehova vagy Jahve neveket?

2017. júl. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 1297/1387 anonim ***** válasza:
0%
Igen sok oldal van benne ,keresd ki azt a cimet,hogy "Isten neve az Újszövetségben"
2017. júl. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 1298/1387 anonim ***** válasza:
52%
Sok marhaságot tanítanak Jehova tanúi, de ez a jehova szóhoz való ragaszkodásuk volt a legelső, amit hülyeségnek találtam. Most komolyan, nem mindegy, hogy milyen szóval nevezed istent? Ha most a héberben történetesen az a hangsor lett volna Isten neve, hogy "hömpörimpő", akkor most emellett a szó mellett kardoskodnátok, és Hömpörimpő tanúi lennétek? Miért nem jó neketek Istent Uramnak vagy Atyámnak hívni? Mennyivel jobb szó ettől a jehova?
2017. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 1299/1387 anonim ***** válasza:
17%

1298."Most komolyan,nem mindegy,hogy milyen szoval nevezed Istent"

Ez a legbalgább kérdésed.

Ha neked mindegy milyen névvel nevezed,akkor miért kötöszködsz e név fölött.

Te azt szeretnéd,hogy mindenki más néven nevezze Istent,mint Indiában.

Legalább ötvenöt millió isten van.

Természetesen ezek hamis istenek.

És ezzel a terved sikerült is mert nem elég,hogy a háromságot védelmezed,még milló neveket szeretnél adatni az emberekkel Istennek és igy el is tüntetted a Jehova nevét.

Ha most a héberben történetesen az a hangsor lett volna Isten neve,hogy"hömpörimpő",akkor most emelett a szó mellett kardoskodnátok,és Hömpörimpő tanui lennétek?"

Azt tudjad,hogy az Atya adta magának a nevét.Nem kérte tőlled.

Mi pedig azt a nevet fogjuk viselni amit Ő adott magának,,semmi gúnyolódás nélkül.

2Mozes 6:3."Ábrahámnak,Jákobnak,Izsáknak ugy jelentem meg mint Mindenható Isten de az én Jehova nevemen,nem voltam előttük ismeretes"

Na látod Ő adott magának nevet.Vagy talán töled kérte?

Nem te nem adnál inkább elveszed azt is amit magának szerzett.


Te inkább rágod azt az avas csontot amit 325-ben Nagy Konstantin az ős atyád elé dobott 325-ben.

Sajnálom nem elég,hogy avas,még régi is,le is rágtad nincs rajta szellemi táplálék és még pogány császár dobta eléd.

Egyszerüen röhej a javából.

2017. júl. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 1300/1387 anonim ***** válasza:
Komolyan,2 hónap és 1 és 1 éves lesz a kérdés,lassan rendezhetünk neki egy évfordulót és egy megemlékezést az ártatlan áldozatoknak,akik nem bírták.
2017. júl. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!