Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok olyan igehelyeket...

Tudnátok olyan igehelyeket mutatni a Bibliából ami a Szentháromság ellen szólnak?

Figyelt kérdés

2016. szept. 10. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

1Kor 15,28

"S ha majd minden alá lesz neki vetve, maga a Fiú is aláveti magát annak, aki mindent alávetett neki, hogy Isten legyen minden mindenben."

. János 17:21

"Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ŐK IS EGYEK LEGYENEK MI BENNÜNK: hogy elhigyje a világ, hogy TE KÜLDTÉL engem. "

Ha szó szerint értjük, Jézus minden tanítványa egyenlő vele és Istennel.

Galátziabeliekhez írt levél 3. rész 28. "Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan EGYEK vagytok a Krisztus Jézusban. "

Jézus kihez imádkozott, ha ő maga az Atya? Ráadásul azt mondta Atyjának, hogy "ne az én akaratom legyen meg, hanem a tied." (Lukács 22:42)

Mikor tanítványai megkérdezték Urunkat, hogy mikor jön el a vég, azt mondta, hogy azt senki sem tudja, csak az Atya. Tehát ha az Atya tudja, ő viszont nem, hogyan lehetnének egyazon személy?


János 14:28 "az én Atyám nagyobb nálamnál

1Korintusz 11:3

"Akarom pedig, hogy tudjátok, hogy minden férfiúnak feje a Krisztus; az asszonynak feje pedig a férfiú; a Krisztusnak feje pedig az Isten." Itt is azt írja, hogy az Atya nagyobb, mert ugyanúgy, ahogy a férfinek feje Krisztus, Krisztus feje az Isten.

2016. szept. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudok, mert nincs.

Amit az első hozzászóló felsorolt, azok nem tagadják, csak felállítják a sorrendet. A Biblia azt írja, hogy az Atya és Jézus egy. Én ezzel biztosan nem vitatkoznék, de ha valakinek ez a perverziója, hát tegye.

2016. szept. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Nincsenek ilyen versek. Amiket az első válaszoló írt, azok tökéletesen beleillenek az Atya és Fiú közti személyükből fakadó különbségbe. Pl. senki sem tagadja, hogy a Szentháromságban az Atya a fő, a feje Krisztusnak, mivel a Fiú önként, szeretetből (és nem lényegük különbözőségéből fakadó kényszerből) aláveti magát neki.
2016. szept. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 How Arrow ***** válasza:
Nincsennek!
2016. szept. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 How Arrow ***** válasza:

Máté 28:19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,


Tények: Három név


Az Atya Isten

Zsolt 89:15 Igazság és jogosság a te királyi székednek alapja; kegyelem és hűség jár a te orcád előtt.


A Fiú Isten

Ézs 44:6 Így szól az Úr, Izraelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kívül nincsen Isten.

Jel 22:13 Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó.


A Szent Lélek Isten

1Ján 5:7 Mert hárman vannak, akik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Ige és a Szent Lélek: és ez a három egy.

Apcs 5:3 Monda pedig Péter: Anániás, miért foglalta el a Sátán a te szívedet, hogy megcsald a Szent Lelket, és a mezőnek árából félre tégy?

2Kor 13:13 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

2016. szept. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!