Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nincs arany közép út?...

Miért nincs arany közép út? Szerintetek jó meglátás az enyém?

Figyelt kérdés
Konkrétan felrobban az agyam mikor látom hogy ateisták és fanatikus szüklátókörű valásosok veszekednek minde hol ..... Nem hiszek a Bibliának mert az egy szenny vagy egy mesekönyv, ami tetszik... De valaminek ( akármi legyen is az ) teremtenie kellet nem csak minket embereket hanem az egész univerzumot és annak nem feltetlen kell Istennek lennie vagy lehet ő is vagy hívhatjuk akárhogy a FŐ dolognak meg kell lennie ... De a Vallások egyszerűen kikészítenek, nagyon durván korlátozzák az embereket ( ez valamilyen szinten kell is de nem ennyire ) és mossák az emberek agyát mindennel és ezt most mondhatjuk "összeesküvés elméletnek" de megeshet hogy ezzel akarnak irányitani minket ezt a dolgot le is szarom mivel engem az összes vallás hidegen hagy ... Meg van az hogy a tudományt és a vallást ellentéteknek veszik .. MIÉRT?.. miért nem függhet össze a kettő ... Elnézést a helyesírási hibákért és köszi ha elolvastad :)

2016. szept. 11. 15:45
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

# 20


"Azért, mert ellentétesek."


Ez az állítás ebben a formában egyáltalán nem igaz. Azt ki lehet jelenteni hogy a tudomány és a vallások más okból, más célért léteznek, más eszköztárral operálnak, tehát egymással összevethetetlenek. Viszont éppen azért, mert egymással összevethetetlenek, éppen ezért nem lehet olyan állítást kijelenteni, hogy hasonlóak, különbözőek vagy ellenkezőek lennének.


Hívőként és végzett szociológusként is úgy gondolom, hogy a valláskritikának van létjogosultsága, amennyiben az a tényekből indul ki. De el kéne már felejteni azt a sok valótlan zagyvaságot, amit a marxizmus-leninizmus állított a vallásokról.

2016. szept. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Ha logikai szinten nézed, akkor valóban nem ellentétet kell mondani.

Úgy lehetne mondani, hogy teljesen más dolog a kettő. De a vallás MINDENBE bele akar szólni... szó szerint mindenbe. Ezért aztán nem mondhatod, hogy más terület a kettő, mivel garantáltan összeütköznek.

Persze ilyenkor a tudománynak van igaza, de ezt a vallás csak akkor hajlandó elismerni, ha már annyira nyilvánvaló, hogy nem tehet mást. Innen van az ellentét.

2016. szept. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Van arany középút,de erre magadnak kell rájönnöd,hogy neked mi a jó.Igazából senki nem mondhatja meg neked.
2016. szept. 12. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
#20-as nem.tudom.neked ez hogy jött le de én a tudományban hiszek :D Mindig is az érdekelt jobban , DE szeretem néha máshogy látni a dolgokat.....
2016. szept. 12. 19:56
 25/25 anonim válasza:
Ez a kérdés közhelyes puffogás, a biblia szent, és a példa én vagyok.
2016. szept. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!