Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, mért...

Kedves Jehova tanúi, mért mondotok ellent saját magatoknak?

Figyelt kérdés

Nem régiben, egy kérdésemnél, írt egy Jehova Tanúja, aki azt mondta nekem, hogy én csináltam egy másik felhasználót, amellyel magamat (a Kérdezőt) próbálom védeni. Ez a válaszoló egy egészen más felhasználó volt és nem én! :) Idézem: Kèrdező:A 12-ben egy másik tesvèr reagált a tènyekkel a Katolikus vallás ellen.


"A 13-ban irod:"kèrlek mot ne minket a Rk.vegyèl elő"stb. A 34-ben èn kommentálta a Rk.tettet.inkviz.pedof. Te a 42-ben.Irod"Nem èn vagyok a pápa,sem pap nem vagyok,keresztèny vagyok de nem katolikus".Most nem èrtelek :a 12 ès a 34 jogos kritikát mond a Rk-ra es te èrzed sèrtve magadat hol ott nem vagy Rk-us. Elnèzèst:Èn ejtem a tèmát mert itt a tejszin a fásszinnel össze van keverve."


Ugyan ennél a kérdésemnél, valószínüleg egy vagy másik vagy ugyan az a Jehova Tanúja, elhordott minden pedofil, kegyetlen, állatnak. Idézem:


"Mi a véleményetek:

-Római levél 9:5-ről, ahol feketén fehéren le van írva, hogy Krisztus Isten. Mégegyszer jegyzem meg, NE a Jehova Bibliába nézzétek meg, mert ott át van írva! Ujszov.hu vagy Károli féle Biblia!„akiké az atyák s akik közül való gyarló teste szerint a Krisztus is. Isten, a mindenség Ura legyen áldott mindörökké. Ámen.” /Masznyik Endre fordítása/ Hogy feketén fehéren mi van leírva a görögben, arról fogalmad sincsen, azért írkálsz össze mindenféle hülyeséget, és akarod lejáratni J. tanúit. Az nem zavar, hogy a r.k. egyház kilopta a tízparancsolatból a faragott képek tiltását tartalmazó parancsot, egy másikat meg ketté osztott, hogy mind a tíz meglegyen? Téged a r.k. lopás, csalás, hazudozás, emberkínzás, élve megégetés, olajban elevenen megfőzés, bibliaégetés, és számtalan bűncselekmény nem érdekel, azzal nem foglalkozol, csak a tanúkat kerülgeted?! Olyan gonosz van te is, mint a papjaid, akiktől tanultad a módszert, csak nagyon primitíven adod elő magadat. Majd Isten megadja neked, amit megérdemelsz a 'szolgálataidért'."


Megint csak nem régiben feltettem egy másik kérdést, amiben arról kérdezem a Jehova Tanúit, hogy szoktak-e hazudni, lopni és paráználkodni. Itt Opendoor (névvel meg említve) azt hangsúlyozza, hogy nem szoktak a Jehova tanúi hazudni sem! Idézem:


"Szervusz

Én nem azt mondtam, hogy az emberben nincs meg a hajlam.

Hanem azt, hogy nem teszek ilyeneket. (Máté 5:28) . . ., mindaz, aki kitartóan néz asszonyra, hogy szenvedélyre gyúljon iránta, már házasságtörést követett el vele szívében. Nem nézek kitartóan Férfira, semmilyen célból.

ha megfigyeled, a mondatban Jézus kifejti, hogy az illető folyamatosan sokáig figyel valakire azért a dologért. Ha nem teszek ilyet akkor miért vagyok hazug?

S nem lopok el senkitől semmit, sőt volt amikor lehülyéztek mert egy biztonsági őrnek leadtam egy pénztárcát, sok papír pénzzel, pedig semmilyen elérhetőség nem volt benne. A lelki ismeretem tiszta maradt, és nincs lelkiismeret furdalásom."


Nos, kérdezlek titeket, semmit nem tudtok rólam sem, és másról sem, akkor mért kapok az egyik válaszomnál rágalmakat, amiket lényegében magam megcáfolhatok, mert nem tudnak a Tanúk rólam semmit sem, de mégis rágalmaznak. Értitek a kérdésemet? Lehet, hogy gyerekes, csak ez nagyon megütötte a szememet, és erre kíváncsi vagyok, hogy mégis mért hazudnak mégis, mikor saját bevallásotok szerint TI soha nem hazudtok/hazudtatok még életetekben. :) Komoly kérdés, szóval komoly válaszokat is várok rá. :)



2016. szept. 18. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
En ugyan csak eskuvon voltam tanul, jehovan meg sosem. De ne varj el logikat a hitben. Nem arrol szol, hanem arrol hogy fogd be, higgyel es terjeszed a hitet, mert mindenki mas hitetlen.
2016. szept. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Félre értettél, én keresztény vagyok, csak a Jehova Tanúit nem értem. :) Mért mondanak ellent maguknak, saját maguk, érted? :)
2016. szept. 18. 13:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Ertem en. Azert mert nem a logika fontos nekik hanem az hogy hisznek benne hogy az ugy van akkor is ha logikatlan esetleg egymasnak ellentmondo dologban kell hinni.
2016. szept. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez teljesen így van, jó magam is így vélem egyébként, Én azt látom, hogy nem érdekli igazán a dolog őket csak kitalálnak valamit, aztán ha jó, ha logikus ha nem, az úgy van és kész. :P
2016. szept. 18. 13:52
 5/12 A kérdező kommentje:
És természetesen, ha valaki ennek ellent mond az a genya... :D
2016. szept. 18. 13:54
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Én pedig szerintük egy alkoholista, dohányzó munkakerülő vagyok, aki így csinálja ki a családját :)

Mindezt azért, mert rendületlenül kritizálom és cáfolom az őrtorony beteg tanításait és ezt ők úgy veszik, hogy őket bántom.

2016. szept. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Jehova tanúinál az ellentmondás bizony egy megfigyelhető jelenség:


"Vajon feltámadnak-e a szodomabeli férfiak? A Társulat válasza sorrendben a következő: 'igen' (Őrtorony, 1879. július, 8.o., angol), 'nem' (Őrtorony, 1952. június 1, 338.o., angol), 'igen' (Őrtorony, 1965. augusztus 1., 479.o., angol), 'nem' (Őrtorony, 1988. június 1., 31.o., angol), 'igen' (Insight on the Scriptures/Éleslátás az Írásokból, 1988., 985.o., angol), 'nem' (Revelation:Its Grand Climax At Hand/A Jelenések nagyszerű csúcspontja közel, 1988., 273.o., angol). Amint a Mi Királyságszolgálatunk (1989. december, 7.o., angol) rámutat, az Örökké élhetsz Paradicsomban a földön című könyv korábbi kiadása azt mondta, 'igen', de ugyanezen könyv későbbi kiadása már azt, hogy 'nem' (178-179.o.)"


Forrás itt: [link]


Dante

2016. szept. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Én pedig szerintük egy alkoholista, dohányzó munkakerülő vagyok, aki így csinálja ki a családját :)

Mindezt azért, mert rendületlenül kritizálom és cáfolom az őrtorony beteg tanításait és ezt ők úgy veszik, hogy őket bántom."


Nálam is pont ugyan így. Ha kritizálom a szent őrtornyot, akkor már csak fasiszta, kritizáló, önykényes, gőgös hitehagyott állat lehetek a szemükben. :P. Egyébként, ezt én is megfigyeltem már, hogy ha kritizálom az őrtornyot, azt magukra veszik, és elhordanak mindennek. :P


Dánténak, ez komoly? És akkor, mért jönnek azzal, hogy nem csinálják? Értem, hogy mire megy ki a játék csak azt nem értem, hogy mért jó ez nekik? :P

2016. szept. 18. 15:15
 9/12 anonim ***** válasza:

Olvasom itt Jehova Taniról ezt meg azt, de Jehova Tanúi olyan emberek, akik kikelhetnek (idegesek lehetnek) magukból ha nem vigyáznak (vagy vigyázunk). Sajnos előfordul, hogy az igazságérzete nem engedi meg, hogy elnézzen oda ne illő reagálásokat.

(megjegyzem) ennek nem volna szabad előfordulnia, hiszen a hosszútűrést gyakorolni kell egy Jehova Tanújának, de ha mondjuk egy, akinek nincs annyi ismerete, az ilyen dolgokat művel.

(egy Tanú)

2016. szept. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

hiánypótláa:

de Jehova Tanúi is olyan emberek, akik kikelhetnek (idegesek lehetnek) magukból ha nem vigyáznak (vagy vigyázunk).

2016. szept. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!