Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény vallás szerint a...

Keresztény vallás szerint a kábítószer megengedett vagy tiltott?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom az alkohol megengedett keresztényeknél kisebb mennyiségben. Mi a helyzet a kábítószerekkel? Azért kérdezem mert igazából nincs különbség az alkohol és a kábítószer között. Én muszlim vagyok, nálunk minden tudatosító tiltott, és érdekelne keresztények ezt hogy látják.

2016. szept. 20. 14:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Ha jól tudom az alkohol megengedett keresztényeknél kisebb mennyiségben. Mi a helyzet a kábítószerekkel? Azért kérdezem mert igazából nincs különbség az alkohol és a kábítószer között. Én muszlim vagyok, nálunk minden tudatosító tiltott, és érdekelne keresztények ezt hogy látják." - írod a kérdés alatt


Kijelented, hogy "nincs különbség az alkohol és a kábítószer között".


Én pedig keresztyén vagyok és kijelentem, hogy igazából van különbség az alkohol és a kábítószerek között.


A probléma itt gyökerezik, ha olvasod a Bibliát, az Ószövetségben láthatod, hogy a részegséget megvető, pejoratív módon jelenítik meg és így is kezelik, viszont az Újszövetségben Jézus Krisztus a menyegzőn a vizet borrá változtatja, majd az utolsó vacsora során az Úrvacsora részévé teszi. Ugyanakkor le nem részegednek tudtommal soha. Ebből láthatod, hogy a keresztények megkülönböztetik az alkoholos italokat és a kábítószereket. Megkülönböztetik a mértéktelenséget és a mértékletességet is. Ha elolvasod pl. a Magyar világi törvényeket, ott is ezt találod majd és ez is valahol a keresztény kultúrkörben gyökerezik, a hagyományokban.


Egyes európai országok annyira kifordultak magukból, hogy a mind az egyházi, mind a világi életben eldobták a hagyományaikat. Nos náluk legális a könnyű drog is..., ha jól tudom, ilyen ország Hollandia. Véleményem szerint ez szégyen.


Ha a "bűbájos", ahogy fent írták a kábítószerest jelenti, akkor itt az egyik magyarázat (a sámánok, akik "varázsoltak" pl. használtak más kultúrákban kábítószereket).:


"Óvás a varázslástól és jövendöléstől


9 Mikor te bemégy arra a földre, a melyet az Úr, a te Istened ád néked: ne tanulj * cselekedni azoknak a népeknek útálatosságai szerint.


10 Ne találtassék te közötted, a ki az ő fiát vagy leányát átvigye a * tűzön, se † jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, ** se varázsló;


11 Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se * halottidéző;


12 Mert mind útálja az Úr, a ki ezeket míveli, és ez ilyen útálatosságokért * űzi ki őket az Úr, a te Istened te előled.


13 Tökéletes légy az Úrral, a te Isteneddel.


14 Mert ezek a nemzetek, a kiket te elűzesz, igézőkre és jövendőmondókra hallgatnak; de tenéked nem engedett ilyet az Úr, a te Istened."

2016. szept. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Olvasd el a "bűbájos" szó régies jelentését itt.: [link]


"Természetfölötti hatást előidéző (tárgy, cselekvés)."

2016. szept. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
#20: Métely
2016. szept. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

"A probléma itt gyökerezik, ha olvasod a Bibliát, az Ószövetségben láthatod, hogy a részegséget megvető, pejoratív módon jelenítik meg és így is kezelik, viszont az Újszövetségben Jézus Krisztus a menyegzőn a vizet borrá változtatja, majd az utolsó vacsora során az Úrvacsora részévé teszi. Ugyanakkor le nem részegednek tudtommal soha. Ebből láthatod, hogy a keresztények megkülönböztetik az alkoholos italokat és a kábítószereket. Megkülönböztetik a mértéktelenséget és a mértékletességet is. Ha elolvasod pl. a Magyar világi törvényeket, ott is ezt találod majd és ez is valahol a keresztény kultúrkörben gyökerezik, a hagyományokban."



Ezzel nem tudok egyetérteni. Ebből nem következik az hogy a Bibliában megkülönböztetnék az alkoholos italokat és a kábítószereket. A részegséget nem tartja jónak, ez rendben van, de máshol meg azt irja hogy a bor fogyasztható.


A "bűbájos" olyan ember aki mágiát használ, nem a kábitószer fogyasztók vagy készítők. A Koránban is szerepel, ezt onnan tudom, és tiltja is. Ha mégis kábítószerest jelenti, akkor az alkohol is ide kellene hogy tartozzon mivel nincs különbség egy erősen ittas ember és egy kábitószer hatása alatt lévő ember között.

2016. szept. 22. 15:20
 25/25 anonim ***** válasza:
A 'pharmakosz' ellenben kifejezetten kemikáliák készítőjére és használójára vonatkozik. Ezt a szót használja a Biblia, míg a bűbájos szót nem.
2016. szept. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!