Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hetedik nap Isten napja, őt...

A hetedik nap Isten napja, őt szolgáljuk?

Figyelt kérdés

Elvileg olyankor nem dolgozunk.

Na most mi van ha Isten parancsának engedelmeskedve másoknak segítünk és az munkával jár?

Ételt osztunk mosogatunk,megkapálod valakinek a kertet,stb


Mi a helyzet azokkal akik ügyeletben dolgoznak?

Orvosok,tűzoltók pl. ? Ők mind segítenek ha épp szükség van rá.

Ők sem dolgozhatnak?



2016. szept. 21. 11:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

@11:55-ös:


Nem kellene ilyen stílusban írnod Péternek, mert ő semmi rosszat nem írt, mindössze a meggyőződését közölte.


Én sem értek egyet az adventista szombatünnepléssel, és nyilván azt is meg lehet kérdőjelezni, amit Péter ír, de ennek a támadásnak így semmi értelme. Most erről felesleges vitát nyitni.


Dante

2016. szept. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Húha. Fura egy Istenképed van neked ma 11:55-kor hozzászóló. Először is az Isten népéhez tartozás soha nem volt kötelező. Aki ide akart tartozni, az saját maga vállalta a szövetség feltételeit. Ezek a feltételek szigorúnak tűnhetnek ha valaki csak a korlátokat látja bennük, de aki valódi ismerettel rendelkezik az Istenről, az tudja, hogy "az ő parancsolatai nem nehezek" (1Jn 5:3).


Másrészt az örök élet nem kötelező dolog. Ez az Isten ajándéka. Senkire nem erőlteti rá. Aki képes szeretni, az alkalmas az örök életre, aki nem képes az nem. Ennyire egyszerű.


Üdv. Péter

2016. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Péter, nem válaszoltál! Isten a nekem áldásos szombat nap megtartását halállal büntette vagy sem? Nem is egyszerűen azzal, hogy ő elvette volna az életét, hanem borzalmas magkövezés által. És akkor már hiába mondta, hogy bocsika, nem akarok közétek tartozni. Láthatod, hogy nem azt mondta, hogy el kell űzniük, hanem azt, hogy könyörtelen módok kell megölniük a saját népüknek. Na, ezért mondtam, hogy mesélj, mert amit állítasz és válaszoltál, csak pusztán mese, és nagyon messze van a valóságtól.
2016. szept. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ma 13:10-kor hozzászóló!


Én korrektül válaszoltam, az - hogy nem azt írtam, amit te olvasni szeretnél és ezért te értetlenkedsz - téged minősít. Ráadásul, ha visszaolvasod a kommentedet, magad is meggyőződhetsz róla, hogy értelmetlen: "magkövezés", "módok kell megölniük a saját népünknek"???


Az, hogy mi a te valóságod, és mi az én valóságom, hogy mi mese és mi az igazság igencsak szubjektív, így ennek eldöntését a többi kommentelőre bízom.


Szerintem te egyszerűen csak kötekedni akarsz, így részemről ezt az értelmetlen vitát lezárom.


Isten áldjon.


Üdv. Péter

2016. szept. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Igen, amikor nincs érv, akkor előjön a helyesírás kritizálása és a személyeskedés. Isten nem opciónak szánta a szombat napot, vagy azt, hogy eldöntheti mindenki, hogy a néphez akar-e tartozni, vagy sem. Ha nem tartotta meg, akkor nem kiűzték a nép közül, hanem kegyetlen módon megölték. Ez nem opció.

Nem megsértődni kell, Péter, hanem egy kérdésre válaszolni. Ha nem tudsz, mert nincs ahhoz bölcsességed, akkor nem kell a sértődött tanárt játszanod, hanem a kérdező vagy a vitapartnered kritizálása nélkül alázatosan azt mondani, hogy nem tudod rá a választ.


Te azt mondod, hogy:

"A szombatot nem "megtartani kell", hanem ez egy lehetőség számunkra a pihenésre, a felüdülésre, a testvéri közösségre, a szolgálatra, arra, hogy kiszakadjunk a hétköznapi mókuskerékből, és ezt az időt Istennel töltsük. "

"A szombat egy csodálatos áldás, egy lehetőség az Isten egyik nagy ajándéka, amivel lehet élni."


Ezzel szemben, amikor bejött a törvény nem olyan opció volt, amit próbálsz beetetni, hanem:


2Móz 31,14

Megtartsátok azért a szombatot; mert szent az ti néktek. A ki azt megrontja, halállal lakoljon. Mert valaki munkát végez azon, annak lelke írtassék ki az ő népe közül.


Erre sajnos semmilyen válasszal nem tudsz szolgálni, ahogy elnézem.

2016. szept. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Pápista vagy,vagy Krisztus követője?


Ha krisztusi vagy,vagyis keresztény,Krisztust kell követmed,és nem eretnekek rendeleteit!


"Amikor Názáretbe ment, ahol felnevelkedett, szokása szerint bement szombaton a zsinagógába, és felállt, hogy felolvasson."(Luk 4:16)

2016. szept. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ide is válaszolok neked, ha már következetesen az ilyen kérdésekre válaszolsz ugyan úgy:


A törvény betartása a törvény súlya miatt tartandó be, és nem szeretetből. Tudom, mert évekig szombatista voltam, és ugyan azt kántáltam, hogy áldás, és Istennel töltött nap, stb. Hagyd el egyszer a szombat napot, és menj el dolgozni, és figyeld meg az érzéseidet. A törvény rabja vagy, és a törvény ereje, a megtorlás, és a bűnbeesés érzése fog áthatni, mintha öltél volna, vagy loptál volna. Ez nem a szeretet, hanem a törvény ereje. Azt, amit felsoroltál, át lehet élni kedden vagy szerdán, vagy vasárnap is. Nem napfüggő. Ha az, akkor valami nagy baj van.

2016. szept. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A szombat megtartásában(is)Jézust érdemes követni,aki Atyját mindenben követte!


Amint Jézus nem kövezte meg a parázna nőt,pedig a zsidó törvény erre kötelezte,nem bocsájtott tüzet az őt megvető városra,és az Isten házát kalmárság házakét bitorlókat sem kaszaboltatta le angyalaival,(csak átrendezte irodáikat),a szombat megrontóira sem szór követ.

Mi se tegyük ezt!

Kövessük szombatünneplését,mert igen jó az!

2016. szept. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!