Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ugye, Jézus Krisztus nem...

Ugye, Jézus Krisztus nem alapított vallást?

Figyelt kérdés

2016. szept. 21. 14:45
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/128 anonim ***** válasza:

@22:35-ös:


Az, hogy kiemelsz bizonyos részeket a Szentírásból, nem érv a péteri primátusi ellen hiszen a Biblia alapból nem Péterről szól, hanem Krisztusról. Viszont az apostolok között egyértelműen látszik Péter elsőbbsége, több olyan dolgot is fel lehet sorolni vele kapcsolatban, ami kivételesen nála van csak meg, a többieknél viszont nincs. [nem beszélve arról, hogy már elég korán Péterre magyarázták az ókorban Mt 16,18 szakaszt] Kezdve attól, hogy az ő neve van a legtöbbször megemlítve az Újszövetségben.


Róma tekintélye az őskeresztény korszaktól fogva megkérdőjelezhetetlen, ezt bizonyítják a ránk maradt dokumentumok is.


Az, hogy te - aki elkövetve az egyik legősibb eretnekséget - a Szentírást egyénileg értelmezve elveted ezt a rangot, legyen a te dolgod. Hidd el, engem nem zavar. Viszont ha már értelmezésről van szó, akkor inkább jobban odafigyelek az apostolok közvetlen tanítványainak, utódainak az értelmezésére, mint a tiédre. Remélem nem sértődsz meg ezen.


Üdv.


Dante

2016. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/128 A kérdező kommentje:

Jézus Krisztus szerint feltétel nélkül szeressük egymást.

Aki ezt érti, ő egyben megérti azt is, hogy ez kizárólag erőszak nélkül valósulhat meg. Kizárólag.

Ebbe nem csak a fizikai, hanem a verbális módon elkövetett erőszak is beletartozik.

Amit mondunk, az a lényünkből ered, ahogyan tesszük (amilyen módon), az szintén.

A szándékunk benne gyökerezik szavainkban, tetteinkben, érzelmeinkben, gondolatainkban. Indulatainkban is, ha vannak.

2016. szept. 24. 16:22
 123/128 A kérdező kommentje:
Eretnekségnek számít, ha valaki megkérdezi azt, hogy a jelenleg ismert Biblia 100%-ban eredeti-e?
2016. szept. 24. 16:24
 124/128 How Arrow ***** válasza:

Kedves kérdező

Jézus semilyen vallást nem alapitott, Jézus egyházat alapitott(a menyasszony)

Ennek nincs neve csak a tagok jellemvonásait ecseteli a biblia.

Ez az egyház(menyasszony)halja Jézus szavát és várja vissza a vőlegényét(Jézust)

Ez az egyház(menyasszony)nem parázna, nem halgat emberek hagyományaira, csak Jézus szavára halgat ami a BIBLIA.

Látható ha a történelembe visszanézünk menyire volt támadva és még ma is.


Rengeteg embert élve elégettek a multban akiknél bibliát találtak, MIÉRT?

Mert minden gonoszságra rámutat!


A biblia lényege a fontos nem a bűnös emberi hagyomány és értelmezés.

Azért van annyi vallás mert a sátán nagyon jol ismeri a bibliát, és így a megtévesztés nagyobb!

2016. szept. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/128 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. szept. 24. 18:28
 126/128 anonim ***** válasza:

Dante "Róma tekintélye az őskeresztény korszaktól fogva megkérdőjelezhetetlen, ezt bizonyítják a ránk maradt dokumentumok is.


Riasztóan pártos vagy (csak nem jezsuita?)


4. Mert mikor egyik ezt mondja: Én Pálé vagyok; a másik meg: Én Apollósé; nem testiek vagytok-é?

5. Hát kicsoda Pál és kicsoda Apollós? Csak szolgák, kik által hívőkké lettetek, és pedig a mint kinek-kinek az Úr adta.

6. Én plántáltam, Apollós öntözött; de az Isten adja vala a növekedést.

7. Azért sem a ki plántál, nem valami, sem a ki öntöz; hanem a növekedést adó Isten.

8. A plántáló pedig és az öntöző egyek; de mindenik a maga jutalmát veszi a maga munkája szerint.

9. Mert Isten munkatársai vagyunk: Isten szántóföldje, Isten épülete vagytok.

10. Az Istennek nékem adott kegyelme szerint, mint bölcs építőmester, fundamentomot vetettem, de más épít reá. Kiki azonban meglássa mimódon épít reá.

11. Mert más fundamentomot senki nem vethet azon kívül, a mely vettetett, mely a Jézus Krisztus.

12. Ha pedig valaki aranyat, ezüstöt, drágaköveket, fát, szénát, pozdorját épít rá erre a fundamentomra;

13. Kinek-kinek munkája nyilván lészen: mert ama nap megmutatja, mivelhogy tűzben jelenik meg; és hogy kinek-kinek munkája minémű legyen, azt a tűz próbálja meg.

2016. szept. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/128 How Arrow ***** válasza:

Érdemes lenne egy olyan kérdést kiirni, hogy hány embert végeztek ki a történelem folyamán, akik megkérdőjeletzék róma tekintélyét?

Becslések szerint Nagy számok jönnének ki!

2016. szept. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/128 A kérdező kommentje:
"Róma tekintélye"... ez valóban úgy tűnik, hogy semmi ilyesmiről nem beszélt Jézus Krisztus...
2016. szept. 25. 15:47
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!