Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki a sok evés miatt el...

Ha valaki a sok evés miatt el van hízva, az bűnnek számít a Biblia szerint?

Figyelt kérdés
2016. szept. 22. 12:38
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm 9es, így van. A betegséget nem keverem bele.
2016. szept. 22. 14:35
 12/23 A kérdező kommentje:
Nem érdekel Hamvas és nem érdekel olyan ember véleménye, akit nem érdekel Isten. Engem igen és ezért tettem fel a kérdést. Ne aggódj, tudom, hogy ezért nem fog büntetni, mert el vagyok hízva, majd az elhízás büntet engem magas vérnyomással és más szervi gondokkal. A bűn fogalma egy védőkorlát, és aki ezt nem érti, az inkább hallgasson.
2016. szept. 22. 14:52
 13/23 Pietrosol ***** válasza:
62%

Ahogy gondolod. Pedig sokat tanulhatnál tőle, például a pietizmusról és a felesleges bűntudatkeltésről, amivel az embert fogva tartják. Engem pedig nem Isten nem érdekel, hanem az öngólrúgás, mint vallás.


Neked pedig további kellemes önmarcangolást kívánok!

2016. szept. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
37%

#9, azért kell belekeverni, mert ide tartozik.


Az elhízás bonyolult dolog, orvos tudja kivizsgálni, hogy a dolog mögött betegség, vagy tunyaság áll-e.

Ha betegség, például pajzsmirigy túltengés, bulémia, és más, akkor a szervezeted arra "kényszerít", hogy egyél. Ráadásul többszörösen hasznosítja az energiát másokhoz képest. Ezt orvosilag lehet kezelni. Hatalmas akaraterő, kicsit segíthet, de erre gyógyszerek mellett is szükséged lesz.

Ha viszont közönségesen tunyaság, akkor minden rajtad múlik. Sok evés, rossz időpontokban, rosszul összeválogatva, és semmi mozgás. Garantált elhízás.

Minden az energiaegyensúlyon múlik. Egy 100 évvel ezelőtti aratómunkás annyit és olyant evett, amitől egy átlagos városi ember nemcsak elhízna, de kikészülne. Persze ha ugyanannyit mozogna (és megszokná), akkor hasonlóan semmi baja se lenne.


Vagyis a problémádra a biblia egészen biztosan nem fog választ adni. Erre kizárólag orvos képes. Egyébként a biblia azért tekintette ezt bűnnek, mert egyfelől ezáltal a kevés élelemből nem jutott másoknak, másfelől a nagyon jóllakott ember nem tud rendesen dolgozni, ami szintén káros. A visszatartás legegyszerűbb módja, ha bűnnek nevezzük.

2016. szept. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Tamás321 ***** válasza:
47%
Ha körülnézünk a világban, manapság rengeteg kövér, elhízott embert látunk. Ez divat lett szinte, és úgy élnek az emberek, mint a disznók. A lelki élet gyalázása a test által történik. Az emberek, akik megvetik a lelki dolgokat, testük rabjaivá lesznek. Nem akarnak és nem is tudnak uralkodni magukon, mert egy romlott lelki hatalom uralkodik rajtuk. Tehát nem szabadok, mert lelkileg nem jutnak el a szabadságra, a nyugalomra. Az embernek az a feladata, hogy harcoljon a test erői ellen, és így tegyen szert a lélek erejére. Én tudom, mert én is küzdöttem sokat a test ellen. A test és annak kívánsága az eszköze azoknak a tisztátalan lelkeknek, amik az embereket az istenellenes kívánságok uralma alatt akarják tartani. Ez az Isten hatalma, azaz a Lélek hatalma elleni háború, ami folyik ma a világban, és egyre intenzívebben. Vannak a bűnnek más erői is, melyek tisztátalanok, és mindegyik az ember testét célozza meg. Ezért mondjuk, hogy erőkkel harcolunk, a gonoszság lelkeivel, mert a kívánságot a tisztátalan lelkek táplálják. A lényeg ebben az, hogy ezek a gonosz erők az emberekben nyilvánulhassanak meg, és mindent megtegyenek az emberek által, ami az Isten tiszta törvénye ellen való.
2016. szept. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
47%

14: Senki sem beszélt itt betegségről. Az egy másik eset.

Egyértelműen le lett írva, hogy arról van szó, aki azért hízott el, mert sokat eszik.

2016. szept. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Utalok a hagyományra, ami a főbűnök közé sorolja a falánkságot. Ami lehet, hogy önmagában nem bűn, de bűn forrása lehet, úgyhogy le kell vele számolni, mielőtt még a természet kényszerít a mértékletességre, sokkal súlyosabb mértékben, mint ami kellett volna.
2016. szept. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
14es: ha nem érted a kérdést, akkor ne válaszolj. Mások megértették.
2016. szept. 22. 21:44
 19/23 A kérdező kommentje:

Más szemszögből: annyi éhező van. Ha folyamatosan csak magamat tömöm, még a felesleget is magamba rakom, akkor vajon az nem bűn? Ez azoknak szól, akik szerint nem az és nyugodtan lehet zabálni.

Olyan könnyen pálcát tör az ember a dohányos, kávés, tetkós, meg nem is tudom még milyen emberek felett, de egy elhízott felé becsukja a szemét. Pedig valószínűleg ugyanakkora bűn, mint a többi.

2016. szept. 23. 07:32
 20/23 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Szerintem a bűnfüggőség is bűn.

2016. szept. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!