Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A néhai Vezető Testület...

A néhai Vezető Testület tényleg építtetett egy luxus villát Ábrahámnak :D?

Figyelt kérdés

Elnézést de ez annyira nevetséges! :)

Hol lehet erről valami hiteleset olvasni?



2016. szept. 22. 22:10
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:

Az "üldözésnek", több formája létezik.


Jézus nem vette magára, hogy elutasították.

Mert amit tett, vagy mondott, az Atyja nevében tette,így Az Atyját utasították el.

Jehova felajánlja az embereknek, hogy béküljenek meg vele, pedig nem Ő kezdte a békétlenséget az emberekkel, hanem az emberek vele.

Még is Ő az aki békét akar kötni

az igazi békeszerző, akkor is a békés megoldást keresi, ha nem Ő volt a békétlenség okozója.


A megoldást a Fia közreműködésével látta kivitelezni.


Ez a mondat a biztosíték:

(János 15:21) 21 De mindezt az én nevem miatt művelik majd veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem.


Jézus nevéért bántanak, mert nem ismerik, Az Atyát, aki küldte Őt.

2016. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
68%

Az előző kommntedre néhány megjegyzés:


"Válaszokat adni jöttem, nem vitatkozni, vagy azzal foglalkozni, ki mire értékeli"


->Nem tűnik neked fel, hogy tulajdonképpen a fórumozók alapból nem kíváncsiak a JT válaszokra? Nem arról van szó, hogy hogy csak nem értenek egyet [velem sem ért mindenki egyet, és én sem másokkal]. Hanem arról, hogy olyan negatív mentalitást képviselsz, hogy nem szívesen olvasnak. Ez a kérdés is poénból íródott ki. Miért nem mész más kategóriába téríteni, hiszen itt már nyilvánvalóvá vált, hogy mi az állásfoglalás. Én kamaszkoromban leléptem onnan, ahol láttam, hogy nem látnak szívesen, nem csináltam magamból bohócot, hogy "csak azért is mondom" a magam igazságát. Nem veszed észre, hogy magadat járatod le? Már nem akarom azt feltételezni, hogy tetszik is a dolog neked, bár benne van a pakliban, hiszen ti a kritikában egy jóslat beteljesedését látjátok.


"Jézust sem az érdekelte,hogy némelyek hány százalékra értékelik a mondani valóját, hanem,hogy elmondja amit kell. Megtegye amit szükséges,ne vádolják azzal,hogy nem végezte el a feladatát."


->Először is Jézust az Atya küldte az emberek közé, te viszont az Őrtorony képviseletében tevékenykedsz itt.


Másodszor:


"Az egész város kiment Jézus elé, és amikor megpillantották, kérték, hagyja el határukat. Erre bárkába szállt, átkelt a tavon és városába ment." (Mk 8,34-9,1)


Jézus nem maradt ott, ahol nem látták szívesen.


"Furcsa lenne, ha azért abba hagyta volna, mert 0%-kapott az emberektől, Az Atyja 100%- ra pontozta és ez számított neki."


->Nos, mint fentebb olvashattuk, Jézus nem maradt ott szívesen, ahol nem akarták, hogy ott legyen. Az pedig, hogy te beképzeled magadnak, hogy 100%-ra pontoz az Atya, kb. ugyanolyan érv, minthogy a többi szekta is ezt gondolhatja. A mormonok is megvannak győződve róla, hogy náluk az igazság. Próbáld tehát megérteni, hogy a képzelgésed nem egyedi, hanem teljesen természetes, főleg azoknál a vallásoknál, akik önmagukat az egyedüli igaz vallásnak hiszik. Ez a mentalitás mozgat titeket, ettől azonban nem lesztek igazabbak, mint mondjuk egy wicca.


Dante

2016. szept. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 szp72 ***** válasza:
87%

@ A kovászt pedig nem pozitív értelemben használja,hanem negatív értelemben, hiszen azt írja,hogy távolítsátok el a kovászt magatok közül az új tészta érdekében


"Ismét más példabeszédet mondott: A mennyek országa hasonlít a kovászhoz, amelyet fogott az asszony, belekeverte három mérő lisztbe, s az egész megkelt tőle." (Mt 13,33)


Nem árt ha egy kicsit részletesebben is ismerjük a Bibliát.

2016. szept. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
90%

Folytatva az előző választ akkor:


"Az "üldözésnek", több formája létezik."


->Az üldözésnek egy formája létezik. Az, hogy ti annyira akarjátok, hogy üldözzenek titeket, hogy már mindenben üldözést láttok, az a ti bajotok. Ha valóban keresztényüldözést akarsz látni, akkor íme egy kis ízelítő:


"A dzsihadisták honlapján megjelent 29 perces felvételen férfiak két csoportja látható: tizenhat férfit fejeznek le a tengerparton, és tizenkét másikat lőnek fejbe sivatagos területen...A felvételen egy pisztollyal hadonászó álarcos férfi a kivégzés előtt hosszú szónoklatot tart arról, hogy a keresztényeknek át kell térniük az iszlám hitre, máskülönben a Korán által előírt különadót kell fizetniük."


Részletek itt: [link]


"Mert amit tett, vagy mondott, az Atyja nevében tette,így Az Atyját utasították el."


->Talán azt hiszed, hogy aki téged utasít el, az az Atyát utasítja e? Akkor tévedésben vagy. Aki téged utasít el, az egy szektának a tanításait utasítja el, aki köszönőviszonyban sincs az Atyával. Ha valaki átolvassa a szervezetről szóló dokumentumokat, csak fogja a fejét, hogy mégis miféle botrányos szervezet ez. A hamis jóslatoktól kezdve az ENSZ botrányig van minden nálatok. Semmi köze a szektádnak az Atyához. Ha pedig a szó szoros értelmében úgy értelmezed a dolgokat, hogy aki kifejezetten téged utasít el, az az Atyát utasítja el, akkor az már az istenkáromlás mércéje felé kezd eltolódni. Kinek képzeled te magad, hogy úgy állítod be a dolgokat, hogy az Atya elfogadása attól függ, hogy valaki elfogadja-e a te tanításaidat? Jó, hogy már nem teszed magad istenné.


"Jehova felajánlja az embereknek, hogy béküljenek meg vele, pedig nem Ő kezdte a békétlenséget az emberekkel, hanem az emberek vele."


->Nem ismerek ilyen nevű istent, hogy "Jehova". De nem ismert ilyen nevű istent a zsidó főpap sem, aki egy évben egyszer kimondta a Jóm Kippuron egy évben egyszer az Isten nevét. Az a helyzet, hogy "Jehova" a te istened, az Őrtorony istene. Lényegében ugyanazzal a tulajdonságokkal is van felruházva, mint az Őrtorony, ez látszik abból a bibliakezelésből, amit képviseltek. Ennek a "Jehovának" azonban nincs köze sem Jézushoz, sem a keresztényekhez. Ez egy idegen isten.


"(János 15:21) 21 De mindezt az én nevem miatt művelik majd veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem."


->Jézus ott kifejezetten a tanítványairól beszélt, akik közül egy kivételével mindegyik mártírhalált halt.


"Jézus nevéért bántanak, mert nem ismerik, Az Atyát, aki küldte Őt."


->Megint csak azt látom az írásodban mintha kifejezetten ki szeretnéd provokálni azt, hogy bántsanak, hogy ezzel is tudd igazolni magad. El kell azonban mondanom, hogy a hívő keresztények egy része nem fogja megtenni neked ezt a szívességet, ám határozottan elutasítják a tévtanításaidat. És nem Jézus nevéért bántanak titeket [nincs is közötök a nevéhez, hiszen a keresztények Jézus tanúi (Ap.Csel 1,8), te ellentétben "Jehova" tanúi vagytok]. Ha mégis valaki fellép ellenetek erőszakosan, akkor nagyrészt ti lehettek a hibásak, amiért magatokra haragítjátok az embereket. Például azzal a szégyenletes viselkedéssel, hogy hagyjátok meghalni a saját gyerekeiteket, ha nem tudnak olyan orvosi ellátást biztosítani nekik, amit a szektád előír. Az ilyen szülőnek nem nevezhető senkiházi emberek meg is érdemelnek 1-2 pofont, talán attól felébrednek. De még az is semmi, egy ártatlan gyerek halálához képest.


Dante

2016. szept. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:

"nem látnak szívesen"


Mi sem látjuk szívesen, hogy aljas módon a hátunk mögött ócsároltok.

Ha egyetlen Tanú sem lenne itt, nem tudnák, honnan és milyen forrásból jönnek a negatív vádaskodások.


Véletlen jártam egyszer erre, és amikor elolvastam a válaszokat, elképedtem,hogy mire képesek az emberek.


Mi nyíltan megyünk az emberek közé, itt pedig burkoltan lepel alatt gyáva módon ellenségeskedést szítanak,


Nem egyszer voltam szem és fül tanúja, Testvérek bántalmazásának, az itt leírtak hatására.

S amikor elmondtuk, hogy az ide beírogatók ismeretlenek,

nem is tudtunk ezekről, akkor döntöttem el hogy ide látogatok.

A bántalmazónak elmagyaráztuk a nézetünket, Bibliai idézetekkel utalva. S illik meghallgatni a másik felet is, mielőtt ítéletet mond és hajt végre valaki.


A vérrel kapcsolatos ügyben pedig, csak azt mondhatom,

hogy egyre több orvos nyilatkozik arról, hogy vér nélkül kell műtéteket végre hajtani.

Mint ahogy a kemoterápiára is rájöttek, hogy nem jó, és bűncselekménynek számítják, ezentúl

2016. szept. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
100%

"Mi sem látjuk szívesen, hogy aljas módon a hátunk mögött ócsároltok."


->Hátatok mögött? :D Te jól érzed magad? Az összes vallásos ember - aki nem ért egyet veletek - elmondja, hogy mit gondol rólatok. Ez nem ócsárlás. A "hát mögötti ócsárlás" éppenséggel a ti műfajotok, amikor mosolygósan, jól öltözötten csak "beszélgetni" akartok a Bibliáról, de semmit sem mondtok arról, hogy "elméjében betegeknek" nevezitek azokat, akik elhagytak titeket.


"Ha egyetlen Tanú sem lenne itt, nem tudnák, honnan és milyen forrásból jönnek a negatív vádaskodások."


->Nem esik még mindig le neked, hogy amit a Tanúk mondanak, az teljességgel hiteltelen egy kívülálló számára? A kommentjeid többsége arról szól, hogy a későbbi válaszadók javítgatják azt, ami nem tükrözi a valóságot. A Tanú - aki alárendelte az életét a szervezetnek - alapból úgy van beállítva, hogy védje a szervezetét, ebben semmi meglepő nincs. Ez azonban nem jelenti azt, hogy igazat is mondana. A szervezeted mindenre képes, hogy igazolja magát, ha kell, még a "hitehagyottak" véleményét is felhasználja, ha úgy látja jónak, hogy (látszólag) alátámasztja a tanításait. Szóval ne gyere már nekem ezzel a kamu szöveggel. :-)


"Véletlen jártam egyszer erre, és amikor elolvastam a válaszokat, elképedtem,hogy mire képesek az emberek."


->Azért képedtél el, nem tudtál a szervezet valódi mivoltáról. Ez érthető. Amióta viszont itt vagy, megismertettünk téged néhány érdekes dokumentummal és kritikával, ami igazolja a szervezet képtelenségét. Onnantól fogva tudatosan fordulsz szembe a valósággal.


"Mi nyíltan megyünk az emberek közé, itt pedig burkoltan lepel alatt gyáva módon ellenségeskedést szítanak,"


->Csakhogy amikor az Őrtorony kiküldi a Tanúkat az emberek közé, akkor úgy van megcsinálva az egész, hogy a szervezetet szimpatikusnak állítsa be. Mi lenne ha a táskádban vinnél magaddal egy lapot is, amin rajta vannak a beteljesületlen jóslatok, és megmutatnád a korrektség kedvéért. Onnantól döntse el az a személy saját maga, hogy akar-e még veletek beszélgetni. Mielőtt a lepelről beszélsz tehát, ezeket is vedd figyelembe.


"Nem egyszer voltam szem és fül tanúja, Testvérek bántalmazásának, az itt leírtak hatására."


->Tehát ott voltatok az utcán az Őrtorony kiadványokkal, amikor egyszer csak odalépett hozzátok egy ember, és lekevert egy pofont a társadnak, mert a GYIK-en olvasott rólatok bizonyos dolgokat? Esetleg kivette e kezekből az Őrtorony magazinokat, és szétdobálta? Hogy volt ez a bántalmazás opendoor? Mellesleg mi lesz azokkal az emberekkel, akiket a Tanúk bántalmaztak? Az a baj tudod, hogy amiket ti csináltok a szervezetben, az még a nyilvánosság elé is nehezen kerül, mert a "vének" azok, akik intézkednek [ha intézkednek egyáltalán...], így a méltó büntetésüket is nehezen kapják meg a vétkesek. Van, amikor kiszivárog, hogy milyen gyalázatos dolgok is történnek nálatok, úgy, hogy magatokat igaznak állítjátok be, míg más keresztényeket és az Ex tanúkat lehordjátok. Ne csodálkozz, hogy az indulatosabb embereket haraggal tölti el ez a mentalitás. A lenézett, és megvetett emberektől ugyanis nem vár az ember jót, de akik magukat Isten szolgáinak állítják be, azoktól jogos az elvárás.


"S amikor elmondtuk, hogy az ide beírogatók ismeretlenek,"


->Az ide írogatók forrásokkal támasztják alá azt, amiket írnak. Arról nem tehetünk, hogy ti, átlagos Tanúk nem tudtuk mit kezdeni azokkal a dolgokkal, amik felszínre kerülnek a szervezetről, és rajtatok csattan az ostor. Az igazságnak ki kell derülnie.


"nem is tudtunk ezekről, akkor döntöttem el hogy ide látogatok."


->De nem azért vagy itt, hogy az igazságot képviseld, hanem azért, hogy a Tanúkat megpróbáld tisztára mosni. Ez a kísérleted azonban kudarcot vallott, hiszen az ellenérvekre nem tudtál bizonyítékot hozni. Utolsó kártya a mártírkodás, hogy titeket mennyire bántanak.


"A bántalmazónak elmagyaráztuk a nézetünket, Bibliai idézetekkel utalva. S illik meghallgatni a másik felet is, mielőtt ítéletet mond és hajt végre valaki."


->De azt ugye elfelejtetted megemlíteni, hogy a Bibliával kapcsolatos nézeteid nem minősülnek szakmai véleménynek, hiszen az Őrtoronyt nem képzett szakemberek alkotják, hanem néhány laikus vezeti, és a hivatalos "fordításotokat" olyan emberek készítették, akik nem tanultak bibliai nyelveket. Mellesleg nem egy ember ragaszthatná rátok ezt a gúnynevet, hogy "bántalmazók", - hiszen jól tudjuk, a kiszivárgott hírekből, hogy mik folytak ott a gyülekezetben nálatok - de ilyenről még kritikai oldalon sem olvashatsz. Megy tehát a felsőbbrendűség 1000-el.


"A vérrel kapcsolatos ügyben pedig, csak azt mondhatom,

hogy egyre több orvos nyilatkozik arról, hogy vér nélkül kell műtéteket végre hajtani."


->Nem mondtál te el semmit, csak ferdítesz, ahogy most is.


A topikban ugyanis arról van szó, hogy mi a helyzet abban az esetben ha nincs lehetőség vér nélküli műtétre. Tessék, egy ex-Tanú tapasztalata:


"Az ex gyülekezetemben 2 ember halt meg a vérátömlesztés tiltása miatt, mindkettő olyan betegségben szenvedett, amit a helyi kórházban vér nélkül nem tudtak volna kezelni, másra meg nem volt pénz, igy hát az operáció elmaradt, a két tanú pedig meghalt."


Forrás itt: [link]


Tehát ha NINCS LEHETŐSÉG vér nélküli műtétre a Tanú inkább meghal. Ezt az ostobaságot azonban nem csak saját magára terjeszti ki, hanem a gyerekére is. Igenis, ha nincs lehetőség vér nélküli műtétre, akkor hagyni fogja meghalni, amint tudjuk a forrásokból. Egy képmutató banda vagytok tehát, és ha te véded ezt a démoni szervezetet, akkor te sem vagy másabb.


Dante

2016. szept. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
89%

"Nem erre hajtok.


Ebben a fórumban,valamiért ezt bevezették."


Igen, bevezették hogy az ember értékelhesse a válasz hasznosságát. Tény hogy itt is lehet visszaélés de összességében hasznos dolog a külvilág számára.


"Engem a válasz adás érdekel, nem az hogy ki mennyire értékeli, mint ember."


No igen, a válaszadás.. csak úgy tűnik mintha a mennyiségre mennél. Mert a válaszaid hasznossága nem egyszer igen alacsony. Nulla minőséggel.

Ennyi erővel random is pötyöghetnéd a karaktereket egymás után. Ugyanott lennél mint most.

Neked amúgy is megvan az a "hírhedt stílusod" taszítod vele az embereket. Más Tanúnál ezt ennyire én még nem vettem észre mint nálad kedves opendoor. Más Tanú válaszát inkább elolvasom mint a tied. No nem mintha más Tanúk sem esnének bizonyos hibákba, de nem ennyire mint te szerintem.


"Mi sem látjuk szívesen, hogy aljas módon a hátunk mögött ócsároltok.

Ha egyetlen Tanú sem lenne itt, nem tudnák, honnan és milyen forrásból jönnek a negatív vádaskodások."


Az internet már csak ilyen. Nem csak itt fordul elő ez. Gondolom akkor máshol is fent vagy mint "keresztes vitéz".


Amúgy az ócsárolás terén ti sem vagytok lemaradva. Ti is oda tudtok állni az első sorba. Különféle ürügy gyanánt. A saját házunk tájékán sem árt sepregetni.


"hogy egyre több orvos nyilatkozik arról, hogy vér nélkül kell műtéteket végre hajtani.

Mint ahogy a kemoterápiára is rájöttek, hogy nem jó, és bűncselekménynek számítják, ezentúl"


Nem éppen a vértranszfúzió még mindig életeket ment. Kockázat van, mint minden orvosi eljárásnál. De nem nagyobb mint a hasznosság. Ugye ez olyan mintha hadjáratot folytatnék a műtéti beavatkozás ellen mert van kockázata és haltak bele emberek. de persze a megmentet emberéleteket magasról le sz... csak hogy nekem legyen igazam. Jelenleg a vér nélküli sebészet és a vértranszfúzió kiegészíti egymást.


A kemós helyzet érdekesen hangzik, valami forrás? Hogy bűncselekmény lenne?

2016. szept. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
2016. szept. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:

Az [link] nem egy hiteles forrás.


A keresőben arra vonatkozóan, hogy a kemoterápia bűncselekmény lenne, még egy hasonlóan gyanús oldalt találtam:


[link]


Khmm... nos, az "utcazaj blog" meg a "szellemvilag.hu" aztán kőkemény hiteles források.. [irónia].


Van mondjuk egy olyan forrás, hogy az EU-ban ez felmerült és a tagállamok terjesztik a betiltását? És milyen érdekes, az index, fake-nak mondja a hírt:


"Hamarosan bűncselekmény lesz a kemó alkalmazása! – robbant a hír a magyar online alternatív medicina világában néhány napja, és azóta is brutálisan terjed...Az egészből persze egy szó sem igaz, viszont a sztori háttere jól mutatja, hogyan működik az álhírgyár. A hír alapjául egy 2011-es amerikai tanulmány szolgál, ami a Nature tudományos szaklapban jelent meg. A kutatók azt írják le ebben, hogy bizonyos típusú kemoterápiás kezelések esetében olyan fehérjék termelődnek a szervezetben, amelyek többek között a tumor növekedését idézik elő, vagyis a kemoterápia hatását gyengítik. Ez a szervezet természetes védekező mechanizmusa, aminek a megismerése nagyon fontos dolog a rákkutatók számára. A tanulmány nem állítja, hogy ez hatástalanná, vagy károssá tenné a kemoterápiát – azt mondja, megtaláltak egy okot, ami miatt egyes esetekben a vártnál gyengébb lehet a hatása."


[link]


Dante

2016. szept. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:

Köszönöm opendoor megnéztem az cikket. Meg az alján a forrás megjelölést. A tudasvagy.blogspot.co.uk nevezetű oldalt.

Ahogy látom másutt is - ahol megjelent - olyan oldalakról van szó amelyek az internet sötét verméhez tartoznak.

Ez az oldal is lehozta:

[link]



Háát.. cemtrail, ezoteria, gyíkemberek, szellemek, nem jó ez.

2016. szept. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!