Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A néhai Vezető Testület...

A néhai Vezető Testület tényleg építtetett egy luxus villát Ábrahámnak :D?

Figyelt kérdés

Elnézést de ez annyira nevetséges! :)

Hol lehet erről valami hiteleset olvasni?



2016. szept. 22. 22:10
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

Látom Dante is felhívja a figyelmet a szellemvilágos weboldalra.



Még valami, az oldal(utcazaj) indokolatlanul csodaszernek állítja be a kurkumát, gyömbért, D-vitamint. Nem tagadom ezek kifejezetten hasznosak, a kurkuma és a gyömbér hasznos gyógynövény az orvoslásban, és kiváló fűszer a konyhában. A gyömbér speciel személyes kedvencem. A D-vitamin pedig elengedhetetlen testünk működéséhez.


De ezeket csodaszerként beállítani és ezzel sunyi módon támadni egy kezelési mód ellen, igen felelőtlen és káros.

2016. szept. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 szp72 ***** válasza:
89%

Dante-nak


@ Nem tűnik neked fel, hogy tulajdonképpen a fórumozók alapból nem kíváncsiak a JT válaszokra?


Ez egyáltalán nem így van. Én magam is kíváncsi vagyok a válaszukra, főleg ha tényleg érdemben válaszolnak. Tulajdonképp itt majdnem minden kérdés Jehova-tanúival foglalkozik, ahogy ez a kérdés is.


@ Hanem arról, hogy olyan negatív mentalitást képviselsz, hogy nem szívesen olvasnak.


Ha zavar téged miért nem ugrod át, ki van téve a neve. Ha pedig lejáratja magát és a szervezetét az csak nekik rossz. Én szórakozni, vitatkozni egyfajta szellemi csatát, amolyan ideológiai sakkpartit játszani jövök ide. Mindenkivel szívesen vitatkozok és beszélgetek ha olyan a téma.


opendoornak joga van leírni a válaszait. Jót vitatkozni az én tapasztalatom szerint se lehet nagyon vele, mert beírja vagy bemásolja az Őrtorony odavonatkozó részét, s a vita a részéről lezárva. Engem azonban ez nem bosszant annyira. Nem mindenkinek tud s így nem is köteles okosat mondani. opendoor benyomásom szerint egy jóravaló becsületes asszony, akit ugyan szerény véleményem szerint már kissé elvakított az Őrtorony szervezet, de alapvető jóindulatát nem vonom kétségbe.

2016. szept. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
100%

"Ez egyáltalán nem így van. Én magam is kíváncsi vagyok a válaszukra, főleg ha tényleg érdemben válaszolnak. "


Én is így lennék vele, ha bármiféle érdembelinek nevezhető választ adnának. De ilyet csak nagyon ritkán látni, 99%-ban csak ugyanazt az unalmas, rongyosra mantrázott szöveget tolják. Ha erre lennék kíváncsi, akkor fellapoznám a jw.orgot. Ők leginkább csak amolyan szócsőként működnek az oldalon, tehát valójában sosem mint magánszemély gondolatait, véleményét látom tőlük, hanem azt, amit a vén Őrtornyosok a szájukba adnak.


"Tulajdonképp itt majdnem minden kérdés Jehova-tanúival foglalkozik, ahogy ez a kérdés is. "


Szerintem alapvetően legfeljebb kábé minden ötödik kérdés foglalkozik a JT-kkel. Ennyi sem lenne, ha ez a pár megrögzött, vaskalapos szócső nem tanyázna itt a fórumon, szerintem akkor jó ha oldalanként egy kérdés foglalkozna a JT-kel.

Az már egy más kérdés, hogy minden második kérdéshez beírják a demagóg szövegeiket, ezzel önmaguk gerjesztik, generálják ezt a JT-utálatot. Tipikusan az az állapot, amikor olyan problémákra akarnak gyógyírrel szolgálni, amely problémák nélkülük nem is léteznének.

Tudod, mint amikor valaki túl barátkozós, nyomulós akar lenni, és belemászik a képedbe, aurádba, a személyes szférádba, rátelepszik a gondolataidra, és elvonja a figyelmedet minden másról. Én legalábbis folyamatosan ezt érzem, amikor a válaszaikat olvasom. Az ezotériában az ilyeneket energiavámpírnak hívják, mert lefárasztanak, kiszívják belőled az energiát, az életerőt, az ambíciót.


"Ha zavar téged miért nem ugrod át, ki van téve a neve."


Mert utána még nyolcan visszaidézik a demagóg JT-s megnyilvánulásokat, így vagy kimaradsz az egész témából, beszélgetésből, vagy kénytelen vagy elolvasni a válaszaikat, ha tudni akarod hogy tulajdonképpen miről is szól az eszmecsere.


"Mindenkivel szívesen vitatkozok és beszélgetek ha olyan a téma. "


Én úgyszintén. De ha egy JT-vel szállsz vitába, akkor nem magával a JT-hívő emberrel, hanem tkp. a mögötte álló szervezettel vitázol. JT-kel nem lehet vitázni, mert önálló gondolatuk nincsen, az Őrtoronnyal meg csak parttalan és meddő vitába lehet bocsátkozni. Mindenre van valami kifacsart, életszerűtlen, életidegen válaszuk, amin meghökkensz, hogy akkor ezt most mégis miféle nyakatekert logika alapján gondolják úgy ahogy? Ezzel viszont kizökkentenek a saját gondolatmenetedből, és elterelik a témát valami teljesen más irányba. A sok irányváltástól pedig szinte elszédülsz, a végén már magad sem tudod, hogy ki kivel van a beszélgetésben.

A JT-kel vitázni olyan, mintha öt éves gyerekkel vitáznál arról, hogy melyikőtöknek az apja az erősebb.


"Nem mindenkinek tud s így nem is köteles okosat mondani. opendoor benyomásom szerint egy jóravaló becsületes asszony, akit ugyan szerény véleményem szerint már kissé elvakított az Őrtorony szervezet, de alapvető jóindulatát nem vonom kétségbe."


A jóindulatúságát én sem vonom kétségbe, de ha semmi értelmeset vagy érdemlegeset nem tud hozzászólni, csak bemásolgatni az Őrtornyos agymenéseket, akkor minek ír egyáltalán? Senki nem kérte, hogy másolgasson Őrtornyos idézeteket. Ennyi erővel én is másolgathatnék mondjuk a Tudomány rovatbeli kérdésekre mindenféle buggyant ezoterikus oldalakról válaszokat, vagy az autós rovatbeli kérdésekre valami sci-fi oldalakról összeszedett fluxuskondenzátoros válaszokat, de szerinted kíváncsi lenne rá bárki is? Szerintem nem, és egy idő után rohadt unalmassá is válnék az olvasóközönség túlnyomó többsége számára. Ráadásul a JT-s válaszok még csak nem is viccesek, sőt, olyan életunt, kesergő, lehangoló válaszokat írnak, hogy az embernek az élettől is elmegy a kedve, ha őket olvassa. Néha már-már azon gondolkodom, hogy vajon csak azok állnak jehovistának, akikből gyártáskor kifejetették a humorérzéket, vagy pedig az Őrtorony öl ki minden humorérzéket azokból, akik a karmai közé kerülnek...


Nem tudom, hogy ez minden JT-re igaz-e, én csak az ide irkáló néhány JT-s figurából tudok kiindulni. Ők viszont rendre hozzák ugyanazt a formát, így tehát gondolom, legalább részben jogos az, ha belőlük általánosítok a többi jehovistára is.

2016. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 lilla64 ***** válasza:
100%
Opendoor,miért nem válaszolsz a kérdezőnek? Igen,tényleg épitettek egy villát,de mivel nem jöttek el a próféták Rutherfort biró költözött be.A gazdasági válság idején,amikor az átlagos tanúk nyomorogtak,ő luxusautókkal járt és a legnagyobb jólétben élt.
2016. szept. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
Ez az egyik érzékeny pontja a tanúknak, ezért terelnek és kitérnek. Nehogy be kelljen látniuk, hogy a szervezetük vezetői arcátlanul viselkedtek.
2016. szept. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:

Jehova Tanúinak éppúgy át kellene értékelni egyházuk alapítóihoz,vezetőihez,dogmáikhoz,tanításaikhoz való viszonyukat,mint az adventistáknak EG White írásaihoz való viszonyukat.


Tudomásul kell venni,hogy ők emberekként pont olyan tévedők voltak,mint Ábrahám,Jákób,Péter,vagy Pál!

2016. szept. 27. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!