Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi, mért...

Kedves Jehova tanúi, mért vagytok emberi életellenesek?

Figyelt kérdés
Nem rég olvastam egy kérdésben, hogy egy kommentelő rokona épp a halálán van, és a orvosi ellátást vissza utasította a jehova tanúi tagjainak köszönhetően, mert oda jártak és rengeteg butasággal, tömték az imént említett egyén fejét... Az említett beteg, a kocsiját is oda adta a rászoruló Jehova egyház tagjainak. Elnézést a gúnyért és a kirohanásom miatt, de ez mindennek a teteje, egy ember élete valóban ennyit számítana a kedves Jehova Tanúinak, vagy csak pár tag ilyen? A kérdésem komoly,legyetek szívesek úgy is válaszolni illetve reagálni a dologra. Köszönöm! :)

2016. szept. 26. 16:43
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
16%

Mi van Balihun ? :) Nem kattogtad ki magad a másik kérdés alatt rendesen ?

Vegyél be valamit ,hátha segít :)

2016. szept. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Nincs szükségem bevennem bármilyen drogot is ahhoz, hogy lenyugodjak, eléggé felháborított az amit tesztek, de nem azért tettem fel a kérdést, hogy rágalmazzak bárkit is, hanem azért, mert egyszerüen dühít, és nem lehet emellett csak úgy elmenni. :) Az, hogy te elhordtál engem nem oly rég minden Katolikus pedofil, kegyetlen, állatnak igazán nem engem minősít, főleg úgy, hogy még csak nem is ismerjük egymást. Én veled ellentétben nem téged szapultalak, se ott sem máshol, hanem azt amiben hiszel. Illetve ha jól belegondolok csak megítéltem azt, amit mondtál, még csak a felekezeted sem bántottam semmivel. :) eddig... de már eléggé elegem van a Tanúknak a befolyásából. :\
2016. szept. 26. 17:27
 3/47 anonim ***** válasza:
17%

Hallod...ki hordott el minek? Mi a bajod ember?

Sem tanu nem vagyok, sem nem hortalak el semminek. Valami nem stimmel veled már ne is haragudj.

2016. szept. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem csak a Tanúk sajátja, egyszerűen agymosott szektás dolog hogy a szervezet és annak tanítása áll mindenek felett, és nem számít ha emberek életébe kerül is. De persze, JT is szekta, szóval...
2016. szept. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
12%

Kedves Barátom.


Te nem voltál ott, Én sem.

Nem tudjuk, hogy mi történt. Messziről jött ember pedig azt mond amit akar.

S ahogy az előttem szóló is írta, fejezd be, mert ez az ami túl megy a határon.


Nyilván az ember félti a rokonait, főleg ha valóban szereti, és nem csak arra fáj a foga, hogy az örökséget megkaparintsa. Persze hogy egy rokon felháborodik, hogy "idegenek" örökölnek, ha valóban erről van szó, de ezt sem tudjuk.

Az elmondása szerint nem látogatták rendszeresen,s most hogy meg tudták,hogy beteg, hirtelen milyen fontos lett.


Elmondom, hogy itt is volt ahol Én lakom egy ilyen eset.

annyi különbséggel, hogy ott felnőtt"gyermekek" voltak.


Az Anya parkinson kórós lett,a gyermekei hosszú évekig, rá sem nyitották az ajtót.

Egyszer amikor eljöttek mégis, megtudták, hogy milyen beteg. Tudták, hogy anyuka Tanú, és amikor meglátogatták, közölték vele, hogy nem tudnak neki segíteni, mert sok dolguk van, nekik is van család,és különben is segítsen rajta Jehova, majd az fel porszívózik és kitakarít neki.


Szegény sokat sírt, de mi ott voltunk, mint a "családja", és kitakarítottunk bevásároltunk, pedig se kocsija, se semmije nem volt. A lakás pedig amibe lakott, az unokája volt bejelentve, aki soha nem tartózkodott egy percet sem ott. Így a lakás sem lett a Tanuké.

A haláláig ápoltuk, levágtuk a haját,rendbe tettük,pelenkáztuk.

Szomorú volt elvesztenünk, mert nagyon kedves Testvérünk volt.:(((((((

A Temetést is mi intéztük, s csak az egyik fia jött el arra is.

S ez csak egy.

2016. szept. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
9%

S nem vagyunk élet ellenesek.


Tőlem sem örökölnek semmit a Tanúk, de rendszeresen segítjük egymást, kórházakba megyünk meglátogatni, olyanok vagyunk mint egy nagy család.Pedig nekem van gyermekem,s sokszor hívtam, vendégségbe, házassági évfordulóra,hogy együtt legyen a család.

Csak akkor jelenik meg ha pénzre van szüksége.


S nem Én vagyok az egyetlen, aki hasonló cipőbe jár.


Egy Testvéremnek a lánya, aki valamikor itt volt a Gyakorin is, megverte az anyját, a drog miatt,és mai napig is vonják a kis nyugdíjából a lánya kicsapongásait. Egyszer kikapcsolták a villanyt náluk,és ottmaradt 3.hétig a sötétben, tél volt, a Testvérek fizették ki a több mint százezer forintos villanyszámláját. Mire a lánya vissza jött a barátaival, akkor Gázt is kikapcsolták.

S nem fognak örökölni semmit, mert a lányé lesz a lakás.

s ez is csak egy. van még,de nem írom le.

2016. szept. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
14%

Ja, 17. évesen, a saját anyukája zavarta el otthonról a gyermeket, mert Tanú lett, egy szál pizsomában kirakta az utcára.


A Testvérek befogadták, azóta boldog házasságban él feleségével, és a két gyermekével. Tőle sem kapnak a Tanúk semmit. Nem azért tették.

Tudod miért?

(Lukács 8:20, 21) . . .” 21 Így felelt nekik: „Ezek az én anyám és az én testvéreim, akik hallják az Isten szavát, és cselekszik azt.”

2016. szept. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

Ja opendoor ez mind szép és jó és dícséretes a testvérek részéről. De kérlek említs meg egyetlen olyan történetet ahol a bajba jútott nem tanú, hanem csak egy egyszerű ember...

Persze ilyen nincs mert az ilyennek egy őrtornyot nyomtok a kezébe..nemde! :)


Szépek vagytok!

2016. szept. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
17%

Tévedsz.


Ha Magyarországot vesszük tekintetbe,ott voltunk a vörös iszap katasztrófánál, sőt a Duna áradásánál is

ahol tudtunk segítettünk, a nem tanúknak is,

Sőt nem egy olyan volt Faluhelyen, hogy a Néni a Kat. vallású segítséget várta, a pénzt is félre tette rá,

De nem jöttek.

Egy hétig várt. Ott voltunk,és megjavítottuk, amit kellett,és az arra szánt pénzt se fogadtuk el.


S ez sem egyedi eset.

De minek is írok ilyesmit. Mi nem reklámozzuk magunkat, ezért nem is hallani a médiába.

Nem kürtölünk magunk előtt, hogy jövünk.

2016. szept. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
28%
(Máté 6:1, 2) . . .. 2 Ezért amikor irgalmas adományokat adsz, ne kürtölj magad előtt, mint ahogy a képmutatók teszik a zsinagógákban és az utcákon, hogy dicsőítsék őket az emberek. Bizony mondom nektek, megkapták már teljes jutalmukat. . .
2016. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!