Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták és Jehova Tanúi...

DarthPlagueis kérdése:

Adventisták és Jehova Tanúi mennyire vannak tisztában azzal, hogy ki volt William Miller?

Figyelt kérdés
Valamint azzal, hogy mi az a nagy kiábrándulás?

2016. okt. 4. 19:21
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

KZitus, ez nem válasz a kérdésemre, nem is értem, hogy minek kellett belekötni Péter válaszába.

De szerencsére Péter gyorsan helyretett téged, mert a ti történetetek se az I. században indult, bármennyire is igyekszel ezt bizonyítani. Azt is figyelembe véve, hogy se Russell, se Rutherford könyvei és sok másik kiadvány is elérhetetlen napjainkban, én még azt is megkockáztatnám, hogy 1881-től kellene számolni a történeteket, ugyanis még lehet, hogy te is kiakadnál az olvasottakon a mai kiadványokhoz képest...


Légyszíves a kérdésre válaszolj, és ne kötözködni gyere ide! Szálka-gerenda! Ha mond még valamit ez neked...

Köszönöm!

2016. okt. 5. 11:44
 12/31 anonim ***** válasza:
90%

Az adventisták tisztában vannak vele, figyelembe véve azt, hogy az általuk terjesztett egyik adventista alapműben [Nagy Küzdelem] a szerző, Ellen G. White részletesen ismerteti William Miller életrajzát, és a millerita mozgalmat is. Továbbá a próféciamagyarázataikban gyakran előjön a millerita mozgalom. Tehát az adventisták nagyon jól tudják, hogy ki volt William Miller. Az ő tevékenysége a hetednapi adventisták felekezetének szempontjából ugyanis meghatározó. Számításait ma sem vetették el, hanem másként értelmezik.


A Jehova tanúinak meg többségében valószínűleg fogalma sincs róla, hiszen nekik nincsenek vallástörténeti ismereteik. Ha hallottak is róla, akkor a vitákból értesültek a személyéről, hiszen mint köztudott, Russelre hatással voltak az adventista tanítások. Meg esetleg megemlítették pár helyen az Őrtoronyban, de ebben már nem vagyok biztos.


Dante

2016. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
55%

"Krisztus isz. 33 pünkösdjén alapította meg a keresztény egyházát."


->Ez igaz, de ahhoz az Egyházhoz nektek semmi közötök sincs. A 12 tanítvány ugyanis a 72 tanítvány közül szentelt püspököket az újonnan alapított gyülekezetek élére, akik leszármazottai a mai apostoli jogfolytonosságú egyházak.


A ti vallásotokat a 19. századra lehet ezzel szemben visszavezetni, a Millerita mozgalom idejére.


Dante

2016. okt. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
96%
Én személy szerint köszönöm Péternek, hogy ezt leírta.
2016. okt. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
86%

Zitus én azért most megszégyelném magam ha a helyedben lennék...

Péter őszinte volt és ezt a magam részéről díjazom is.


De te Zitus!?- te mennyire vagy őszinte?

Nem akarok én kötekedni de ha már provokáltál akkor gyere szépen vissza és adj néhány mondatban magyarázatot arról,hogy a te egyházad hány éves múltal rendelkezik.

Mert ez így lenne ferm.

Még talán nekem sincs jogom verni a mellemet,hogy az én egyházam 2000 éves.

De neked ezzel kekeckedni az nem csak felhábóritó hanem nevetséges is. :)

Enyhén kifejezfe; bizony szamarat csináltál magadból ez alkalommal.

2016. okt. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Dante!


Az apostoli egyház jogfolytonosságát NEM a születési utódlás,hanem a Krisztusban való újjászületés utódlása adja.Az újjászületés víztől és Lélektől történik,ami a Szentlélek gyümölcse,a szeretet megélésében nyilvánul meg.

2016. okt. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 KZitus ***** válasza:
7%

Kedves Péter


Sajnálom, hogy kötekedésnek vetted az egyházad megalapítását..soha nem kötekszem senkivel, mivel nem tanultam ilyet Krisztustól..

Az én egyházamat, amelyhez tartozom, mint írtam, Krisztus hozta létre i.sz33 pünkösdjén - de nem kell azt érezned, hogy ezt kötelező elhinni, vagy elfogadni... legyen a lelkiismereted szerint.

A gyülekezet amelybe járok, azt 1991-ben jegyezték be, nem 1881-ben...

2016. okt. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 KZitus ***** válasza:
7%

"Légyszíves a kérdésre válaszolj, és ne kötözködni gyere ide! Szálka-gerenda!" -

most már muszály választ adnom, mivel kérted..


Nos William Miller nem tartozik azok közé, akiről úgy gondolom érdemes lenne olvasni, bár ismerem néhány hitnézetét, elképzelését, ami nem egyezik a Biblia tanításával.

De ez az én személyes véleményem - ettől persze a másoké eltérhet.


A "Szálka-gerenda!"-val nem érdemes egymásra mutogatni, mert ezen a téren nindenkinek van mit sepregetnie a saját háza előtt. Krisztus nem azért mondta el ezt a példázatot, hogy másokra alkalmazd: inkább azért, hogy mindenki MAGÁT vizsgálja meg elsősorban...

2016. okt. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Zitus, csak folytatod! Nagyon átlátszó, csak szólok.


1. Kötekedtél. Ez a Napnál is világosabb.


2. Itt nem arról szól a kérdés, hogy mikor alapították se az adventista egyházat, se a JT egyházat. Csak úgy érezted, hogy Péter elszólta magát és te erre lecsaptál!


3. Ha meg arra alapozod, hogy a rendszerváltás után jegyezték be az egyházad, akkor ezzel mellébeszélsz, mert egyértelmű, hogy nem erre gondolunk. Ilyen alapon rengeteg egyház akkoriba lett bejegyezve...

Itt arról beszélj, ha már neked ez a fontos, hogy mikor jegyezte be Russell az egyházatok. Vagy arról, hogy mikor kezdte a prédikálást. Innentől lehet beszélni JT történetéről!


4. Ezek után arról beszélni, hogy mit tanultál Krisztustól és mit nem, egyszerűen képmutatás. Bocsánatot kellene kérned. Ez lenne a keresztényi hozzáállás!

2016. okt. 5. 17:40
 20/31 KZitus ***** válasza:
0%

15-ös


Az egyházam alapításának a története a 4 evangéliumban, és az Apostolok cselekedeteiben van leírva.

Úgysem tudnám azt jobban megfogalmazni, kérlek olvasd el...

2016. okt. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!