Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták és Jehova Tanúi...

DarthPlagueis kérdése:

Adventisták és Jehova Tanúi mennyire vannak tisztában azzal, hogy ki volt William Miller?

Figyelt kérdés
Valamint azzal, hogy mi az a nagy kiábrándulás?

2016. okt. 4. 19:21
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Az a baj Zitus, hogy nem akarod meghallani amit mondunk. Ez a reklám jutott eszembe rólad:


[link]


A szálka-gerendát se érted, miért hoztam fel. El kellett volna gondolkodnod rajta, hogy ebben az esetben pont így jártál el.


Szóval nem érdemes tudni semmit W. Millerről... Meg sok más dologról se, igaz? De mégis akkor hogyan lehet elfogulatlan képet alkotni bármiről is, ha csak egy véleményt ismerek meg?

2016. okt. 5. 17:58
 22/31 anonim ***** válasza:
35%

"Az apostoli egyház jogfolytonosságát NEM a születési utódlás,hanem a Krisztusban való újjászületés utódlása adja.Az újjászületés víztől és Lélektől történik,ami a Szentlélek gyümölcse,a szeretet megélésében nyilvánul meg."


->Szép mese, csak ezzel az a helyzet, hogy ez a te értelmezésed. Kb. ugyanúgy, ahogy az ariánusoknak is van egy olyan értelmezésük, hogy a Szentlélek egy személytelen erő. Az egyháztörténelem szempontjából semmiféle - ismétlem, semmiféle - jelentősége nincs ezeknek az értelmezéseknek, mert az egyháztörténelem nem arról szól, hogy "értelmezgetünk", hanem szembesülünk a tényekkel.


A keresztény úttörők azokat tekintették apostoli jogfolytonosságú egyháznak, amely mögött egy apostol állt, a többi nem minősült annak. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy nem érdekel téged, hogy az úttörők mit hittek, de hogy tájékozottabb legyél, fusd ezt végig egy párszor:


"Egyébként, ha egyes eretnekségek az apostoli korra merészelik visszavezetni magukat, hogy azt a látszatot keltsék, hogy az apostolok hagyományozták át őket, mivel már az apostolok korában léteztek, ezt válaszolhatjuk: mutassák ki egyházaik eredetét, sorolják fel kezdettől fogva egymást követő püspökeiket, bizonyítsák be, hogy első püspökük elődje és jótállója valamelyik apostol vagy olyan apostoli férfiú volt, aki az apostolok mellett kitartott. Mert az apostoli egyházak ilyen módon mutatják ki eredetüket"


Forrás: Tertullianus: Pergátló kifogás az eretnekekkel szemben, 32. (Kr. u. 200)


Remélem nem zavar, hogy én nem a te "értelmezgetésed" fogadom el, hanem megmaradok az úttörők tanításánál, akik véleményem szerint sokkal hitelesebb keresztények voltak, mint te, és a többi "értelmezgető".


Üdv,


Dante

2016. okt. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Dante!


Engem nem zavar,még az sem,ha az esthajnal csillagot imádod,és tartod alkotódnak,s remélem téged sem zavar,ha az istentelen pápákat,püspököket,akik életükkel,döntéseikkel,Isten törvénye megváltoztatásával igazolták istentelenségüket,nekem nem jelentenek többet,mint Hitler,vagy Sztálin!

2016. okt. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

"Krisztus isz. 33 pünkösdjén alapította meg a keresztény egyházát." "Az én egyházamat, amelyhez tartozom, mint írtam, Krisztus hozta létre i.sz33 pünkösdjén"


Ezzel Zitus burkoltan arra utal, hogy minden más egyházat a Sátán. És hogy minden más egyház hamis, hitehagyott, nem keresztényi. A tanúkban van egy ilyen kényszer, amiért nem érzik jól magukat, ha nem mondják magukat egyedül igaznak és minden mást hamisnak. Persze minden szektában meg van ez, de a tanúknál jobban. Amíg mondjuk egy katolikusnál azt látom, hogy simán testvérének tekint egy ortodoxot vagy egy protestánst, a tanúknál lehetetlen ilyet elképzelni.


A múltkor egyik tanú ismerősőm arra volt büszke, hogy ők nem mondják tüsszentésnél a másiknak, hogy egészségedre. Nem kérdezte tőle senki, csak úgy bemondta... Nyilván feltünési viszketeksége volt, hogy már egy ideje nem reklámozhatta egyedüli igaz egyházát...

2016. okt. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Egyébként érdekes, hogy a kérdésembe szó se volt arról, hogy melyik egyházat mikor alapították. Zitus kommentje pedig nagyon szépen elterelte a témát. Nem haragszom érte, mert végülis választ kaptam a kérdésemre, és köszönöm mindenkinek a válaszát, Zitusét kivéve.


De ha már itt tartunk, Zitus nem veszi figyelembe, hogy minden keresztény onnan számolja a vallása megalapítását. A különbség csak annyi, hogy más egyházak nem titkolják, hogy a mai formájukba mikor alakultak meg. Például jövőre lesz a reformáció 500. évfordulója, és láttam erről egy evangélikus műsort, hogy emlékévre készülnek. Luther nem új egyházat akart, csak megreformálni a katolikust...

Vagy felhozhatom a mormon egyházat is példának, most ismerkedek a hitükkel. Ők is azt mondják, hogy az eredeti, I. századi egyházat állították vissza, mégse olvasom sehol, hogy onnan számolják a létezésüket, hanem 1830-tól.

Ezzel szemben JT ebbe a kérdésbe is csak mellébeszélni tudnak. Érdekes az is, hogy nekik kényelmetlen szituációban vagy terelik a témát, vagy eltűnnek.

2016. okt. 6. 09:27
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem Zitus kötekedését, nyilvános történelmi adat hogy a Bibliakutató mozgalom alapítása az 1870-es 80-as évekre tehető. Az 1930-as években alakult át a fő áram és vette fel a Jehova Tanúi nevet. Tehát kedves Zitus a mai formátokat a 19-20. században nyertétek el. Függetlenül attól hogy képviselitek e az igaz kereszténységet vagy sem.


[link]


Így a hozzáállásod olyan mint a férfiak farokméregetése.

Nagyon buta szokás Zitus.

2016. okt. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Zitus!


15-ös válaszoló vagyok.


Tessék kérem utána néztem itt;


[link]


1844, milleristák Jézus visszatérését várják (október 22.): w97 7/15 25

1852, Russell születése: jv 42

1868 körül, Russell kezdi gondosan megvizsgálni az Írásokat: kr 28; w06 1/15 24

1870, Russell bibliatanulmányozó csoportot hoz létre: kr 28; w06 8/15 13; jv 44, 236; w94 5/1 24

1870–1875, lélek, váltság és Krisztus visszatérésének módja világosabbá válik: kr 28

1876, először jelentik be, hogy 1914-ben ér véget a nemzetek meghatározott ideje: w15 6/15 22–23; kr 28; br78 7

1877, Barbour és Russell megjelentetik a Three Worlds, and the Harvest of This World (Három világ és e világ aratása) című munkájukat: jv 47, 575

Russell megjelenteti a The Object and Manner of Our Lord’s Return (Urunk visszatérésének célja és módja) című munkáját: kr 28; jv 47, 132, 575

1879, Russell elkülönül a Herald of the Morningtól (A reggel hírnöke): jv 47–48, 131

Sioni Őrtorony (Zion’s Watch Tower) első száma: kr 28, 44; w12 8/15 7; jv 47–48; br78 6; w88 9/1 28; je 8

Nagy Babilon a kereszténység egyházaival függ össze: kr 28

1880, Russell beutazza az USA északkeleti részét, hogy bibliatanulmányozó csoportokat hozzon létre: kr 28, 172; w94 5/1 14

1881, kiadják az első tájékoztatólapokat: kr 28; jv 718

megalakul a Zion’s Watch Tower Tract Society: jv 210, 229, 576; br78 6


Amit te csinálsz az beképzeltség!

Nemhogy csak kötekedsz, hanem hazudsz is..

2016. okt. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Tantételbeli ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Mivel JT-it is megszólítottad a kérdéseddel, szívesen vélaszolok.


Mi nem foglalkozunk William Miller személyével különösképpen, mert JT modernkori tevékenysége nem köthető az ő személyéhez sehogysem. Az általa hírdetett tanokkal semmiben sem értünk egyet.

2016. okt. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
51%

Még egy gondolat William Millerről,de ez vonatkozik E.G. Whitera,M. Lutherre,J. Kalvinra,és minden olyan karizmatikus személyre,aki őszinte szívvel kereste Istent,és erre másokat is biztatott:


Emberek voltak,akik Isten Lelke ihletésére,a maguk legjobb tudása szerint leírták,tanították,amit felismertek,de emberek voltak.Emberek,akik nem voltak tökéletesebbek,mint az Urát megtagadó Péter,harcostársát elzavaró Pál,a hitetlen Tamás, a feleségét unokatestvéreként bemutató Ábrahám,vagy a Jézabel elől fejvesztve menekülő Illés.


Isten prófétáit,apostolait,vagy akár papjait,ne tévesszük össze az egyedül tökéletes Istennel!Az a tökéletes Isten,amikor valamit közölni akar felénk,tökéletleneket keres üzenete közvetítésére,-pedig angyalait is küldhetné-,hogy ne imádjunk EMBERT,vagy ANGYALT.Lelke világosságot adhat az ember szavában meghallani, mi az isteni igazság.

2016. okt. 9. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%

"Engem nem zavar,még az sem,ha az esthajnal csillagot imádod,és tartod alkotódnak,s remélem téged sem zavar,ha az istentelen pápákat,püspököket,akik életükkel,döntéseikkel,Isten törvénye megváltoztatásával igazolták istentelenségüket,nekem nem jelentenek többet,mint Hitler,vagy Sztálin!"


->Nem zavar 53%-os, hiszen az ilyen ostoba emberektől, mint amilyen te vagy, nem is várok mást, sőt azt a szintet hoztad, amit várható volt. Viszont már a másik topikban is elmondtam neked, amikor a kis szarvval azonosításával kapcsolatban szálltál velem vitába, hogy ilyen emberekkel, mint amilyen te vagy, nem vitázok. Fundamentalista vagy, semmiféle bibliatudományos és egyháztörténelmi ismereted nincs. Szóval maradjunk annyiba, hogy - ha az írási stílusodból és százalékarányodból felismerlek - nem fogok reagálni abszolút az irományaidra, viszont elvárom, hogy te is békén hagyj. Vitázz másokkal, vannak itt az oldalon, akik hasonló szinten vannak, mint te.


Dante

2016. okt. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!